بحران بی‌انگیزگی در تنیس استرالیا؛ تامیک: وسط مسابقه حوصله‌ام سر رفت!

برنارد تامیک، تنیس باز جوان استرالیایی که روز گذشته در دور اول مسابقات ویمبلدون با حساب سه بر صفر مغلوب میشا زورف شد، گفته که در حین مسابقه بی حوصله بوده و انگیز ه ای برای پیروزی نداشته است ......

 برنارد تامیک، تنیس باز جوان استرالیایی که روز گذشته در دور اول مسابقات ویمبلدون با حساب سه بر صفر مغلوب میشا زورف شد، گفته که در حین مسابقه بی حوصله بوده و انگیز ه ای برای پیروزی نداشته است.

تامیک در این دیدار که تنها یک ساعت و ۱۹ دقیقه به طول انجامید، با نتایج (۴-۶ ۳-۶ ۴-۶) از حریف آلمانی خود شکست خورد.

صحبت های تامیک ۲۴ ساله با واکنش اهالی تنیس مواجه شده است. مارتینا ناوراتیلووا اسطوره تنیس زنان به بی بی سی گفت: «اگر ویمبلدون به شما انگیزه کافی نمی دهد، وقت آن رسیده که به دنبال حرفه دیگری بروید.»

یکی از قوانین بحث برانگیز رقابت های گرند اسلم که در این دوره از مسابقات ویمبلدون نیز حرف و حدیث های بسیاری را در پی داشته، موضوع جایزه نقدی مرحله اول است. بر اساس قوانین مسابقات گرند اسلم، اگر بازیکنی پیش از شروع بازی نخست خود انصراف دهد، جایز ه ی نقدی بازنده دور اول را دریافت نخواهد کرد. همین مسئله موجب شده بسیاری از بازیکنان به رغم داشتن مصدومیت و یا در مورد تامیک، عدم انگیزه، تنها به منظور دریافت جایزه نقدی پا به میدان مسابقه بگذارند. امسال در دور اول بخش مردان مسابقات ویمبلدون، هفت مسابقه به صورت نیمه کاره تمام شد که این مسئله بیشتر از همه، سبب ناخشنودی و سرخوردگی هوادارانی شد که برای تماشای مسابقات وقت و هزینه صرف کرده بودند.

با افزایش جایزه نقدی مسابقات ویمبلدون، امسال بازنده دور اول رقابت ها ۳۵ هزار پوند جایزه نقدی دریافت می کند. تامیک در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید آیا حاضر است به خاطر بازی ضعیفش مبلغ جایزه را بازگرداند، گفت: «ما همه برای پول کار می کنیم. شاید در ۳۴ سالگی من هم به خیریه کمک کنم!» او در ادامه پاسخ عجیبش افزود: «اگر فدرر حاضر است ۵۰۰ میلیون دلار جایزه اش را پس بدهد من هم این کار را خواهم کرد!»

نیک کیریویس دیگر تنیس باز جوان استرالیایی نیز در سال های اخیر همواره از عدم انگیزه خود برای دنبال کردن تنیس به صورت جدی سخن گفته است. به نظر می رسد تنیس استرالیا که در گذشته با نام های بزرگی چون راد لیور، روی امرسون، جان نیوکامب، کن روزول، پتریک رفتر، لیتون هیوئیت شناخته می شد، در پرورش بازیکنان جدید راه را اشتباه رفته است.

تگ ها


اخبار روز تنیس ویمبلدون تنیس