بحران در خط دفاعی پرسپولیس/ زوج نادری کیست؟

پرسپولیس در غیاب دو مدافع میانی اصلی خود راهی مسجدسلیمان شده است....

سرخ‌ها در شرایطی مقابل نفت مسجدسلیمان به میدان خواهند رفت که مصدومیت دقیقه نودی شجاع خلیل‌زاده ابهامات ترکیب اصلی این تیم را دوچندان کرده است.
به گزارش خبرنگار مدال، شجاع خلیل‌زاده مدافع میانی و تاثیرگذار پرسپولیسی‌ها در جلسه تمرینی امروز این تیم زیر نظر کادر پزشکی بود و بررسی‌ها نشان داد که وی شرایط بازی مقابل نفت مسجدسلیمان را نخواهد داشت. این در حالی است که پرسپولیسی‌ها در جریان بازی با استقلال خوزستان سیدجلال حسینی را به دلیل مصدومیت از دست دادند و بازیکنانی چون حسین ماهینی، محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه که دیگر گزینه‌های بازی در این پست محسوب می‌شوند نیز از مدت‌ها قبل به دلیل مصدومیت در اختیار کادر فنی تیم نبوده‌اند.
در چنین شرایطی پرسپولیس تنها محمد نادری را در پست مدافع میانی در اختیار دارد و زوج وی در بازی با نفت مسجدسلیمان بزرگترین ابهام ترکیب پرسپولیس خواهد بود. به جز نادری احسان حسینی بازیکن 20 ساله سرخ‌ها نیز توانایی بازی در پست مدافع میانی را دارد اما با توجه به تجربه پایین وی، بعدی است برانکو از این بازیکن جوان در ترکیب اصلی پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان استفاده کند.
در چنین شرایطی، احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا دو هافبک تدافعی پرسپولیس در اولویت بازی در پست مدافع میانی خواهند بود. در جریان بازی‌های نیم‌فصل دوم، کامیابی‌نیا همواره در پست هافبک تدافعی مرکزی پرسپولیس بازی کرده و طبق استراتژی‌های برانکو، در حملات موظف به پوشش فضای بین دو مدافع میانی این تیم بوده است. چنین شرح وظایفی و توجه به حضور نوراللهی در پست‌های تهاجمی شانس کامیابی‌نیا را برای بازی در عمق خط دفاع افزایش خواهد داد هر چند احتمال حضور نوراللهی نیز در این پست وجود خواهد داشت.
گفتنی است کامیابی‌نیا پیشتر در جریان بازی با قشقایی در جام حذفی فصل 95-96 در ترکیب پرسپولیس در پست مدافع میانی بازی کرده و احمد نوراللهی تجربه بازی در این پست در یک بازی رسمی را نداشته است.

 

تگ ها


پرسپولیس نفت مسجد سلیمان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال