بحران زمان فوتبال آسیا را تهدید می کند

تعطیلی چندماهه رقابت های فوتبال برنامه های آینده برگزاری رقابت های باشگاهی و ملی در سطح قاره آسیا را چالش فشردگی برنامه مسابقات مواجه کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است جلسه برای برنامه ریزی فصل ۲۰۲۰/۲۰۲۱ برگزار خواهد کرد. دو روز پیش این کمیته با بیانیه ای ازسرگیری رقابت های ملی فوتبال و فوتسال را صادر کرد ضمن اینکه قرار است رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از چهارده سپتامبر تا ۳ اکتبر(۲۴شهریور تا ۱۲مهر) و در یک کشور به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.


با این حال به نظر می رسد کمیته برگزاری مسابقات با توجه به فشردگی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در این فصل برای برنامه ریزی این مسابقات در فصل آینده کار سختی دارد. از طرف دیگر باشگاه ها و تیم های ملی نیز تحت فشار بیش از حد مسابقات قرار می گیرند. در حال حاضر ۴ تیم ایرانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و تیم ملی ایران باید بازی هایش در رقابت های مقدماتی جام جهانی را برگزار کند، ضمن اینکه مسابقات لیگ هنوز به پایان نرسیده و از طرف دیگر رقابت های جام حذفی باقیمانده است. 


موضوع دیگری که می تواند بردشواری برنامه ریزی برای تیم ملی و باشگاه ها بیفزاید ، برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور خاص است که عملا منجر به برگزاری مسابقات به صورت فشرده و پیاپی می شود هرچند کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته برگزاری مسابقات با تک بازی کردن مسابقات و از بین بردن زمان مسافرت ها قصد دارد از سنگینی این فشار کم کند.


به نظر می رسد جلسه ای که فردا در کمیته مسابقات AFC برگزار می شود از این نظر حائزاهمیت باشد که تصمیمات نهایی درباره زمان و نحوه برگزاری مسابقات گرفته شود. 


در حال حاضر پیشنهاداتی روی میز کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود دارد ، یکی از آن ها این است که بعد از اتمام رقابت های این فصل فوتبال باشگاهی ، لیگ فصل فصل آینده را به مدت چند هفته برگزار کنند و بعد از آن استراحتی را در نظر بگیرند تا تیم ها خودشان را برای لیگ قهرمانان سال بعد آماده کنند. 


یکی دیگر از پیشنهادات این است که قبل از شروع فصل جدید استراحتی را در نظر بگیرند و بازی های تیم هایی که در لیگ قهرمانان حضور دارند را به تعویق بیاندازند.


با توجه به اینکه بازی های تیم ملی از اواسط مهرماه آغاز می شود به نظر می رسد شرایط برای نماینده های حال حاضر در لیگ قهرمانان و همچنین تیم هایی که در فصل بعد رقابت های حضور خواهند داشت کمی پیچیده و دشوار شود. البته که این مشکل فشردگی فقط برای تیم ملی و باشگاه های فوتبال ایران نیست و اغلب کشورهای آسیایی را با مشکل برنامه ریزی برای فرار از خستگی و فرسودگی مفرط مواجه کرده است.

بیشتر بخوانید:

کویت و عمان میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا را تکذیب کردند

شروط ۵ گانه AFC برای کشور میزبان لیگ قهرمانان آسیا

 

 

تگ ها


ای اف سی لیگ قهرمانان آسیا فوتبال