بحران مالکیت در نفت تهران

مهلت ١٤روزه تعیین شده برای شرکت بهنام پیشروی کیش (مالک باشگاه نفت تهران) به پایان رسیده اما مسئولان این باشگاه که خریدار سهام موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران هستند، اقدامی برای پرداخت حق و حقوق طلبکاران و تسویه حساب و مفاصاحساب مالیاتی انجام نداده اند ......

مهلت ١٤روزه تعیین شده برای شرکت بهنام پیشروی کیش (مالک باشگاه نفت تهران) به پایان رسیده اما مسئولان این باشگاه که خریدار سهام موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران هستند، اقدامی برای پرداخت حق و حقوق طلبکاران و تسویه حساب و مفاصاحساب مالیاتی انجام نداده اند.

به گزارش مدال به نقل از روزنامه شهروند: مهلت ١٤روزه تعیین شده برای شرکت بهنام پیشروی کیش (مالک باشگاه نفت تهران) به پایان رسیده اما مسئولان این باشگاه که خریدار سهام موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران هستند، اقدامی برای پرداخت حق و حقوق طلبکاران و تسویه حساب  مفاصاحساب مالیاتی انجام نداده اند. به این ترتیب حالا دوباره همه چیز با ابهام آمیخته شده است و کسی نمی داند بالاخره سرنوشت مالکیت این باشگاه چه خواهد شد.

بهانه تکراری

بر اساس آنچه که در رسانه ها و محافل ورزشی مطرح شده، به نظر می رسد خریدار باشگاه نفت تهران با هم به دنبال تکرار بازی هستند که در یک سال گذشته باعث شد همه چیز بلاتکلیف باقی بماند و انتقال قطعی صورت نگیرد و تنها به میزان بدهی های باشگاه اضافه شود. بهنام پیشرویی ها مثل همیشه ادعا دارند. در آخرین توافقی که به امضای اعضای کمیته واگذاری امتیاز باشگاه نفت و نماینده تام الاختیار شرکت بهنام پیشروی کیش و مورد تأیید هیأت موسسین موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت تهران رسیده، ابتدا باید سهام به نام این شرکت منتقل و ثبت شود و متعاقب این موضوع طبق قانون تجارت مسئولیت تعیین تکلیف بدهی ها هم بر عهده این شرکت خواهد بود. اگرچه طبق قانون تجارت این موضوع درست است اما باید به این نکته هم توجه شود که شرط نهایی شدن این انتقال آن طور که در قرارداد اجرا شده و طرفین معامله به آن تأکید کرده اند، تعیین تکلیف مطالبات طلبکاران و بدهی مالیاتی بوده است.

مجوز دوباره اخذ شد

در حال حاظر به نظر می رسد با توجه به اتمام مدت اعتبار پروانه فعالیت حرفه ای باشگاه نفت تهران که به نام حسین شهریاری صادر شده بود، بهنام پیشرویی ها برای صدور پروانه اینبار به نام منصور عرفانیان، به دنبال راهکاری بودند که نشان دهند شرایط نسبت به گذشته فرق کرده و با دریافت ابلاغ رسمی واگذاری امتیاز باشگاه نفت از طریق کمیسیون ماده ٥ اقدام به اخذ پروانه فعالیت حرفه ای کنند که به نظر می رسد در رسیدن به این هدف هم موفق بوده اند.

ترس از دعاوی حقوقی

اگر چه مسئولان مربوطه در واگذاری این امتیاز شاید به این موضوع دلخوش باشند که چکی ١٥میلیاردی بابت ضمانت این انتقال دارند، اما سوالی که از آنها مطرح می شود، اين است كه چرا این چک را در سال گذشته به اجرا نگذاشته اند؟ شنیده می شود این چک اگر به اجرا گذاشته شود با ادعایی که مسئولان شرکت بهنام پیشروی کیش نسبت به این قرارداد مطرح می کنند پرونده حقوقی خواهد شد و به نتیجه رسیدن پرونده های حقوقی مشخص نیست چقدر زمانبر خواهد شد. این همان نکته ای است که برای ادامه فعالیت با همین وضع به مدیران فعلی باشگاه کمک شایانی کرده است. در شرایط کنونی همه منتظر هستند ببینند سرنوشت این باشگاه که با هدایت علی کریمی باید در آسیا هم نماینده ایران باشد چه خواهد شد و جالب اینجاست که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم به خاطر مسایل حقوقی نمی توانند تصمیم نهایی را درباره نفت تهران بگیرد و مجبور هستند منتظر گذر زمان برای روشن شدن ابهامات باشند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال