بحران ادامه‌دار در لیگ جزیره؛ دستمزدها کاهش می‌یابد؟

لیگ برتری ها برای کاهش دستمزد فصل جاری در مسیر گذر از بحران کرونا به توافق نرسیدند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، به بازیکنان لیگ برتر اطلاع داده شده که باشگاه ها برای گذر از بحران کرونا ۱.۱۳۷ میلیارد پوند ضرر می دهند، زیرا مذاکرات درباره کاهش دستمزدها هنوز به توافقی نرسیده است. یک تماس ویدیویی بعد از ظهر امروز برگزار شد و در آن گزارشی از اتحادیه لیگ برتر به اطلاع کاپیتان ها و مربیان در مورد چرا باشگاه ها می خواهند بازیکنانشان با کاهش دستمزد موافقت کند رسید.

این فراخوان فوق العاده بدون توافقی در مورد کاهش دستمزد بازیکنان به پایان رسید و در نهایت قرار است بازیکنان خودشان در این رابطه تصمیم بگیرند. با توجه به پیچیدگی حضور بیش از ۵۰ نفر در هر کنفرانس، از هر باشگاه سه نماینده و بیشتر کاپیتان ها و سرمربیان در این مکالمه حضور داشتند.

به نظر می رسد برای ادامه لیگ برتر سناریوهایی در نظر گرفته شده، اما در بدترین حالت امکان ادامه لیگ وجود نخواهد داشت و این به معنی پس دادن ۷۶۲ میلیون پوند به شبکه های پخش کننده است. کاهش ۳۰ درصدی دستمزد بازیکنان بیشتر جبران این مورد را شامل می شود.

سناریوهای شامل شروع مجدد لیگ در ماه ژوئن، به فداکاری کمتری از سوی بازیکنان نیاز دارند. اما بازیکنان با تلاش های جردن هندرسون و هری مگوایر، کاپیتان های لیورپول و منچستر یونایتد ، در حال حاضر متعهد شده اند که برای کمک به NHS دستمزدها را کاهش دهند. مذاکرات امروز در حالی صورت گرفت که پیش از این باشگاه های لیگ برتر توافق کرده بودند از بازیکنان خود بخواهند بعد از انجام مذاکرات کاهش دستمزد یا تعویق پرداخت ۳۰ درصد آن را بپذیرند. لیگ برتر همچنین متعهد شد ۲۰ میلیون پوند کمک مالی به NHS، سازمان ها محلی ، خانواده ها و گروه هایی که تحت تاثیر بحران ویروس کرونا قرار گرفته اند اهدا کند.

بیشتر بخوانید:
موج دوم کاهش دستمزدها در بارسا!
رونالدو در آستانه ثروت یک میلیارد دلاری!
روزی که ژابی، جرارد را تا مرز انفجار برد 

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان کرونا قرنطینه بحران لیگ برتر انگلیس لیگ برتر فوتبال