بختیاری زاده : استقلال بد شروع کرد

سهراب بختیاری زاده پیشکسوت استقل ......

سهراب بختیاری زاده

پیشکسوت استقلال می گوید این تیم در خوشبینانه ترین حالت تنها ۴۵ دقیقه خوب مقابل الاهلی بازی کرد. او همچنین گفت: وجود بازیکنان تک اخطاره استقلال می توانند فرصت خوبی برای بازیکنان جوان این تیم ایجاد کنند.

به گزارش مدال به نقل از سهراب بختیاری زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره تساوی یک بر یک استقلال ایران مقابل الاهلی امارات که تقریبا صعود خودش را به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد، اظهار کرد: الاهلی جزو تیم های خوب گروه استقلال و غرب آسیاست. در نیمه اول استقلال به هیچ عنوان خوب نبود. اگر از کیفیت الاهلی بگذریم، اساسی ترین مشکل استقلال این بود که ترسو شروع کرد. به خاطر اینکه این بازی حساس بود، نمی خواستند گل بخورند و باعث شد که کم تعداد حمله کنند و اجازه دهند الاهلی با نظم دفاع کند و به راحتی حمله و به گل برسد.

او ادامه داد: در نیمه دوم استقلال وقتی خودش را بازنده دید، ریسک کرد و دفاع راست و چپش را به جلو فراخواند تا خط حمله را حمایت کند. در کل استقلال در خوشبینانه ترین حالت ۴۵ دقیقه نیمه دوم را خوب بازی کرد.

پیشکسوت استقلال درباره اینکه خط دفاعی استقلال در معدود حمله های الاهلی متزلزل ظاهر شد، گفت: دفاع استقلال در کل بد کار نکرده ولی باید باکیفیت تر ظاهر شود. ما باید به این نکته هم توجه کنیم که در دفاع کردن فقط خط دفاعی اهمیت ندارد و باید با حمله خوب، مانع از حمله های حریف شویم.

بختیاری زاده در ادامه درباره قرعه احتمالی استقلال در دور بعد لیگ قهرمانان که ممکن است به العین امارات، الاهلی عربستان و ذوب آهن ایران برخورد کند، خاطرنشان کرد: ما قرعه بدتر یا بهتر نداریم. همه تیم ها نماینده کشور خودشان هستند و در یک لیگ سنگین نتیجه گرفتند و به لیگ قهرمانان صعود کردند. استقلال باید خودش را بهتر درک کند و برای هر ۹۰ دقیقه برنامه داشته باشد. اگر در دیدار مقابل الاهلی از ابتدا حمله می کرد، می توانست پیروز از زمین بازی بیرون بیاید. البته شاید هم شکست می خورد.

او افزود: استقلال تا اینجای فصل خوب ظاهر شده و با توجه به اینکه یک نیم فصل بد داشته، با بازی دادن به جوانان مستعد، نتایج خوبی گرفته است. همچنین ما باید به این توجه کنیم که در اواخر فصل به سر می بریم و تیم ها انرژی زیادی مصرف کرده اند و همین کار را سخت می کند.

پیشکسوت استقلال در پایان با بیان اینکه وجود ۸ بازیکن یک اخطاره برای استقلال می تواند به یک فرصت تبدیل شود، عنوان کرد: نباید فاصله آنچنانی بین نیمکت و بازیکنان فیکس وجود داشته باشد. اگر مشکل نقل و انتقالات در نیم فصل پیش نمی آمد و بازیکنان جوانی مثل برزای و نورافکن بازی نمی کردند کسی فکر نمی کرد آن ها بتوانند چنین بازی خوبی به نمایش بگذارند. ولی آن ها خودشان را پیدا کردند. همه ستاره ها روزی جوان بودند و مرحله به مرحله بهتر شده و به یک ستاره تبدیل شدند. تک اخطاره های استقلال می تواند فرصتی باشد برای بازیکنان جوان که خودشان را نشان دهند. البته باید در ابتدا از نظر روحی در شرایط خوبی قرار بگیرند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال