بختیاری زاده: گذشت می‌کنم و به دنبال انتقام نیستم

سرمربی سابق شهرخودرو مشهد پس از جدایی غیر منتظره از این تیم سکوت را شکست...

به گزارش "ورزش سه"  از ایلنا، سهراب بختیاری زاده بعد از جدایی مجتبی سرآسیایی از شهرخودرو به عنوان سرمربی این تیم مشهدی انتخاب شد. او در خصوص پذیرفتن هدایت شهرخودرو گفت: این همکاری خواست آقای حمیداوی بود. ایشان شخصا با من تماس گرفتند و از من برنامه خواسته‌اند. خواست ایشان این بود که با کمترین هزینه ممکن بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم. به جوان ها میدان بیشتری داده شود و از طرفی بازیکن سازی کنیم. به همین دلیل ایشان از من برنامه بلندمدت خواستند. من هم به خوبی می‌دانستم که چند بازی حساس را پیش رو دارم اما قبول مسئولیت کردم. این حق هر باشگاهی است که با هر مربی که دلش خواست همکاری کند و یا با مربی خود قطع همکاری کند و با مربی جدیدی مذاکره کند.

بختیاری زاده در خصوص حواشی ایجاد شده در شهرخودرو عنوان کرد: از نظر من در فوتبال هیچ اشتباه فردی وجود ندارد. همانطور که گفتم فوتبال ورزش گروهی است و اگر بازیکنی به اشتباه دروازه تیم خودی را هم باز کرد من مربی باید جوابگو باشم چرا که من باید این بازیکن را از لحاظ روحی و روانی و تمرکز آماده بکنم تا در بازی دچار اشتباه نشود. در فوتبال این چیزها طبیعی است. و گلی که با از سپاهان دریافت کردیم به هیچ وجه به تنشی که بعد از این بازی ایجاد شد ربطی ندارد. تنها اتفاقی که در حضور من در شهرخودرو اتفاق افتاد بی نظمی آقای رحمتی بود. از من نیز نخواهید بی نظمی‌های رحمتی در درون تیم را باز کنم. هر اتفاقی که افتاده درون تیم بوده. ولی همه این را باید بداند برای یک مربی سخت ترین کار این است تا یک بازیکن را از تیم دور کند. همه بازیکنان و سرپرست تیم به خودی شاهد تمامی اتفاقات قبل از وقوع این تنش بودند. ولی متاسفانه کار به جایی رسید که من مجبور شدم قاطعانه مهدی رحمتی را از تیم اخراج کنم.

سرمربی سابق شهرخودرو در خصوص اینکه آیا فکر می‌کرد نظر مدیریت ۳۶۰ درجه تغییر کند و او برکنار شود، پاسخ داد: به هیچ عنوان این تصمیم و اتفاق برای من اصلا مهم نبود. برای من تنها چیزی که اهمیت داشت این بود که بتوانم در آن تایمی که حضور داشتم اصول کاری خود را حفظ کنم. بعد از اتمام لیگ نیز تمام تمرکز من روی کارم بود. اینکه چه کسی جایگزین من میشود نه به من ارتباطی داشت و نه برای من مهم بود. از دید من هر اتفاق فوتبالی در فوتبال امروز یه امر عادی است. من نیز به عنوان یک مربی حرفه‌ای باید با اتفاقات محیط اطرافم کنار بیایم.

وی در مورد اظهارات داود سید عباسی هم گفت: این موضوع را آقا داود می‌تواند بعد زنگ بزند و با ایشان صحبت کنید. اما این حرف‌ها از روی احساسات است نه منطق. در اینگونه مسائل هر کسی جای من بود کاری می‌کرد تا اتفاق بدتری رخ ندهد. الان هم اگر بخواهند هر دو می‌توانند با هم تماس بگیرند. اگر مشکلی دارند حل کنند یا دعوا کنند. این اتفاقات هیچ کمکی به فوتبال نمی‌کند و برای من نیز جذابیتی ندارد.

سرمربی سابق شهرخودرو در پاسخ با این سوال که آیا برای کادر فنی جدید این تیم آرزوی موفقیت می‌کند، اظهار داشت: بعد از این اتفاقات خیلی‌ها از من خواستند که من حرف بزنم و عقده گشایی کنم. اما من امیدوار هستم که ورزش حرفه‌ای انسان فریب‌کار تولید نکند و معتقدم فوتبال حرفه‌ای می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و نشاط ایجاد کند تا انسان ساز باشد. من معتقدم نه تنها در فوتبال بلکه در زندگی روزمره باید به هم احترام بگذاریم و در عین رفاقت با هم رقابت کنیم. متاسفم که تخریب در فوتبال ما تبدیل به یک امری عادی شده است. روی صحبت من تنها شهر خودرو نیست در خصوص جامع فوتبال ایران صحبت می‌کنم. فوتبالی که پر از دروغ خیانت شده است که در نهایت به تخریب آدم‌ها منتهی می‌شود.

او ادامه داد: من نیز به هیچ عنوان به خودم اجازه نمی‌دهم با توجه به اینکه تصمیمی گرفته شده که باب میل من نیست دست به تخریب کسی بزنم. خدا شاهد است که روزهای خوبی را در مشهد و مجموعه شهر خودرو سپری کردم و محبت و رفتار خوب زیادی دیدم و آنها هنوز برای من عزیز هستند. به خودم همانگونه که گفتم اجازه نمی‌دهم تا بخواهم کسی را تخریب کنم و با تمام وجودم برای مجموعه شهر خودرو و کادر فنی جدید این تیم از جمله مهدی رحمتی و محمد نوازی آرزوی موفقیت دارم این دوستان زمانی هم بازی من بودند. من بارها به شاگردانم گفتم که گذشت کنند و در پی انتقام نباشند. حالا نوبت این است که خودم نیز این کار را انجام دهم. برای محمدرضا خلعتبری، اکبر صادقی و همینطور علی سامره و دیگر بازیکنان و اعضای باشگاه که مانند خانواده بودیم و در کنار هم زندگی کردیم بهترین‌ها را آرزو دارم.

بختیاری زاده در مورد پذیرفتن هدایت خوشه طلایی بیان کرد: یکسری توافقاتی صورت گرفته و منتظر هستیم سایر خواسته عملی شود تا بتوانم در این تیم کار کنم. تقریبا ۶۰ درصد بازیکنان از این تیم جدا شدند. سعی می‌کنم تا بازیکنانی را جذب کنیم تا در پست‌های که بازیکن نیاز داریم، نیاز خود را برطرف کنیم. خوشه طلایی در سال‌های گذشته خوب کار کرده و در تلاش هستیم تا با تقویت این تیم ان‌شاالله این تیم را در پایان فصل لیگ برتری کنیم.

وی در انتها در خصوص شادی زاید الوصف خود بعد از گل شهرخودرو به استقلال هم اظهار داشت: خیلی‌ها منتقد بودند که چرا من شادی کردم. طرفداران استقلال بداند که من همه چیز را از این تیم دارم. اما در آن زمان به باشگاه شهرخودرو متعهد بودم و از جان و دل برای موفقیت این تیم کار کردم. ولی در صحنه گل که من به هوا پریدم و خوشحال شدم باید بگویم بخاطر جوی بود که علیه من ایجاد شده بود و خیلی‌ها پیش از بازی گفتند سهراب چون استقلالی است می‌خواهد به این تیم راه بدهد تا ببرد. این حرف به شدت من را عصبی کرده بود چرا که من در زندگی شرافتم را نفروختم. اما کسانی بودند که من را قضاوت کردند و این ذهن من را بهم ریخته بود.

تگ ها


سهراب بختیاری‌زاده شهر خودرو