بدترین آرسنال؛ رکورد ۶۷ ساله شکست

توپچی‌های لندن با قبول باخت خارج از خانه برابر سیتی&#۱۶۰;در هفته سوم لیگ برتر انگلیس، بدترین شروع‌شان در این رقابت‌ها در بیش از ۶ دهه اخیر را رقم زدند....

به گزارش "ورزش سه"، باخت ۵ بر صفر روز گذشته آرسنال در خانه منچسترسیتی، سومین باخت متوالی این تیم در فصل جدید لیگ برتر انگلیس پس از باخت مقابل تیم‌های برنتفورد و باخت خانگی برای چلسی بود.

از فصل ۵۵-۱۹۵۴ سابقه نداشت که آرسنال لیگ برتر را با سه باخت متوالی آغاز کند. آمار بدتر اینکه آرسنال تنها دومین تیم در تاریخ لیگ برتر انگلیس است که کارش را در یک فصل با سه باخت متوالی و تفاضل گل منفی ۹ آغاز می‌کند. دیگر تیمی که این فاجعه را در ابتدای یک فصل تجربه کرد، ولورهمپتون در فصل ۴-۲۰۰۳ بود که لیگ را به عنوان قعرنشین به پایان رساند.

سومین باخت آرسنال که فشار را روی سرمربی این تیم میکل آرتتا افزایش داد، در مسابقه‌ای رخ داد که توپچی‌ها از دقیقه ۳۵ آن با اخراج گرانیت ژاکا ۱۰ نفره شدند. این هافبک سوئیسی از ابتدای فصل ۱۷-۲۰۱۶ تا کنون ۴ بار اخراج شده است که بالاترین آمار اخراجی در این بازه زمانی بوده است.

آمار شرم‌آور دیگری که برای آرسنال در ورزشگاه اتحاد به ثبت رسید، در مورد تملک توپ ناامید کننده این تیم بود که تنها ۱۹ درصد از زمان بازی صاحب توپ بود. با این شرایط شاید هواداران آرسنال نه تنها از متوقف شدن بازی‌های تیم‌شان به دلیل وقفه بازی‌های ملی ناراحت نباشند بلکه خوشحال هم شوند. بازی بعدی آرسنال در خانه برابر نوریچ است که دو هفته دیگر برگزار می‌شود و گفته می‌شود که آرتتا در صورت عدم کسب پیروزی از آن بازی به طور جدی در معرض خطر اخراج قرار می‌گیرد.

تگ ها


مایکل آرتتا آرسنال