بدترین رتبه پارس؛ پایان سورپرایز؟

بر خلاف رویای جمیها، پارس جنوبی راه استقلال خوزستان را نرفت و حالا بعد از ۶ بازی بدون برد در نیم فصل دوم، به پایینترین جایگاهش در این فصل رفته است ......

بر خلاف رویای جمی‌ها، پارس جنوبی راه استقلال خوزستان را نرفت و حالا بعد از ۶ بازی بدون برد در نیم فصل دوم، به پایین‌ترین جایگاهش در این فصل رفته است.

لیگ هفدهم برای پارس تازه وارد، با ۵ برد از ۶ بازی ابتدایی آغاز شد و آن‌ها تنها تیم فصل بجز پرسپولیس بودند که صدرنشینی در لیگ را تجربه کردند. به نظر می‌رسید پارس، این فصل رقیب سرسختی برای پرسپولیس باشد اما آن‌ها به مرور افت کردند و نیم فصل دوم، از همان بازی‌هایی که بیشتر از هشتاد درصد پیروزی داشتند هیچ بردی کسب نکرده‌اند.

دو باخت و چهار مساوی، آمار ناامید کننده پارس در نیم فصل دوم است. آماری که به لطف نتایج بد رقبا، در هفه‌های گذشته زیاد جایگاه این تیم در بالای جدول را تغییر نداده بود اما این هفته سرانجام آن‌ها را از جایگاه کسب سهمیه آسیایی خارج کرد. پارس پس از بازی امروز، به رتبه چهارم جدول رفته و در صورتی که فولاد از دو بازی عقب افتاده‌اش فقط یک امتیاز بگیرد، به رده پنجم سقوط می‌کند. آن‌ها پیش از این، هیچوقت حضور در رتبه‌ای پایین‌تر از سوم را تجربه نکرده بودند.

با اوج گرفتن استقلال که سایه‌اش بیش از قبل روی سر پارس افتاده، هفته‌های آینده برای این تیم خطرناک‌تر هم شده است. تیمی که اگر به فرم نیم فصل اول برنگردد، به جای گرفتن سهمیه آسیایی فصل را در میانه جدول تمام می‌کند و حتی، نمی‌تواند رکورد پیکان در زمینه بهترین شروع برای تیم‌هایی که از لیگ یک به لیگ برتر آمده‌اند را ارتقا ببخشد. پیکان، فصل پیش در اولین حضورش پس از بازگشت به لیگ برتر ششم شد و یک رکورد جدید در لیگ برتر ثبت کرد که پارس جنوبی، تنها مدعی شکستن آن است.

تگ ها


اخبار روز پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال