Banner

بدترین شروع بارسلونا در هشت فصل اخیر لالیگا

با تساوی روز گذشته بارسلونا در زمین اوساسونا، این تیم از سه بازی ابتدای فصل خود تنها 4 امتیاز کسب کرده است که از سال 2011 بی سابقه بوده است...

به گزارش مدال، به نقل از موندودپورتیوو، بارسلونا فصل را با شکست در زمین بیلبائو شروع کرد. گل دقیقه 88 آریتس آدوریتس آب سردی بود بر پیکره آبی‌اناری‌ها تا فصل به بدترین شکل ممکن شروع شود. در بازی دوم، بارسا در نوکمپ موفق شد بتیس را 5-2 گلباران کند و در نهایت روز گذشته تساوی 2-2 در زمین اوساسونا رقم خورد تا بارسا از سه بازی اول خود تنها 4 امتیاز کسب کرده باشد. وجه اشتراک این سه بازی غیبت لیونل مسی بوده ضمن اینکه سوارز هم در دو بازی گذشته حضور نداشت. او نیمه اول بازی با بیلبائو مصدوم شده بود.

بدون شک با بازگشت مسی شرایط بارسا بهتر خواهد شد اما در هر صورت از دست رفتن 5 امتیاز در شروع فصل از سال 2011 اتفاق نیفتاده بود. همچنین فصل 08-2007 یعنی از اولین فصل حضور گواردیولا در بارسا که البته با فتح سه‌گانه به اتمام رسید. فصل 12-2011 اما با قهرمانی رئال در لالیگا تمام شد و بارسا عنوان دوم را کسب کرد. به عبارتی در هزاره جدید بارسا با احتساب فصل جاری سه بار چنین شروع ضعیفی داشته است.

ارنستو والورده در دو فصل اول حضورش در بارسا از سه بازی اول هر 9 امتیاز ممکن را برای بارسا کسب کرده بود اما غیبت مسی و سوارز و تمرکز نداشتن بازیکنان بارسا به دلیل حواشی و شایعات مربوط به بازگشت نیمار، از دلایلی بوده‌اند که بارسا نتوانسته شروع خوبی داشته باشد.

همچنین از فصل 07-2006 تا به امروز بارسا در هشت فصل هر سه بازی اول خود در لالیگا را پیروز شده است اما این شروع خوب در سال های 2007، 2014 و 2016 باعث قهرمانی این تیم نشده است.

اخبار مرتبط:

کمپین هواداران بارسلونا: والورده را اخراج کنید

تگ ها


ارنستو والورده بدترین شروع بارسلونا فوتبال جهان موندو دیپورتیوو غیبت ستارگان بارسلونا لالیگا فوتبال