بدترین PSG لوشامپیونا؛ چه بر سر پاریس آمده؟

در یک دهه اخیر سابقه نداشت پی اس جی در یک فصل شش شکست را تجربه کند....

پاری‌سن ژرمن در این فصل بدترین عملکرد را در ۱۰ سال اخیر داشته است. شکست ۰-۲ خانگی پاری‌سن ژرمن مقابل موناکو در لیگ یک فرانسه هشدارها را در تیم پایتخت نشین فعال کرد. تیم پاریسی ششمین باخت خود را در این فصل تجربه کرد و شرایطش برای رسیدن به صدر جدول سخت‌تر شد. لیل هم توانست لوریان را مغلوب کند و اختلافش را با مدافع عنوان قهرمانی به چهار امتیاز برساند. 

آمار و ارقام PSG نشان می دهد این فصل از بدترین فصل‌های دوران مدیریت ناصر الخلیفی بوده است. مالک قطری از سال ۲۰۱۱ اختیار باشگاه را در دست گرفت. تیم مائوریسیو پوچتینو برابر چهار تیم نخست جدول تنها یک امتیاز کسب کرده است. دو بازی رفت و برگشت را مقابل موناکو واگذار کرد و در زمین لیل مساوی کرد. همچنین در پارک دو پرنس مغلوب لیون شد. این بی‌ثباتی موجب شده است بر خلاف معمول، چهار تیم برای کسب قهرمانی لوشامپیونا تلاش کنند. در یک دهه اخیر همیشه در این لیگ فرانسه، یک یا دو تیم برای فتح جام رقابت می‌کردند.

شکست یکشنبه شب پاری‌سن ژرمن برابر موناکو یک رکورد منفی نیز به ثبت رساند. از زمان ناصر الخلیفی باشگاه فرانسوی ۶ شکست را در یک فصل تجربه نکرده بود. آخرین باری که این اتفاق رخ داد به فصل ۱۱-۲۰۱۰ بر می‌گردد. PSG در آن سال چهارم شد و نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. این آمار یک بی‌ثباتی نگران کننده را نشان می‌دهد که ممکن است منجر به دست از دادن یک جام شود. 

تگ ها


ناصر الخلیفی پاری سن ژرمن فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال