بدشانس کسی بود که این مسابقه را ندید! (عکس)

کرواسی فاصله ای تا حذف از رقابت های یورو ۲۰۲۰ نداشت، اما در دقایق پایانی دو بار موفق به باز کردن دروازه اسپانیا شد....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار فوق العاده و تماشایی اسپانیا برابر کرواسی در ۹۰ دقیقه با تساوی ۳-۳ به اتمام رسید، اما لاروخا در اوقات اضافی دو بار موفق به گلزنی شده و راهی دور بعد شد.  بی تردید شاهد یکی از جذاب ترین دیدارهای تاریخ جام ملت های اروپا بودیم. این مسابقه از همان ابتدا شاهد حواشی و اتفاقات عجیب فراوانی بود و در اوایل مسابقه و در کوران حملات لاروخا بود که دروازه این تیم روی پاس به عقب پدری از وسط زمین و اشتباه غیرقابل باور اونای سیمون باز شد.

اما طوفان شاگردان لوییس امریکه آغاز شد و این تیم در ادامه سه بار به گل رسید. ابتدا این پابلو سارابیا بود که با ضربه ای مهارناپذیر به طاق دروازه کار را به تساوی کشاند. در اوایل نیمه دوم سزار آسپلیکوتای پیش تاخته با ضربه سر زننده گل برتری لقب گرفت و در ادامه فران تورس با تیزهوشی خود و در موقعیتی تک به تک موفق به زدن گل سوم شد.

به نظر می رسید تکلیف این دیدار روشن شدن و تا دقیقه ۸۵ کرواسی حتی قادر به خلق موقعیت چندانی هم نبود، اما به یکباره همه چیز عوض شد. ابتدای روی نفوذ لوکا مودریچ از سمت راست و در همهمه مقابل دروازه اسپانیا بود که بالاخره اورسیچ وارد دروازه شد و کرواسی در فاصله پنج دقیقه مانده به پایان مسابقه اختلاف را به حداقل رساند.

اما در دقیقه ۹۲ و در حالیکه فاصله ای تا سوت پایان نداشتیم، این بار پاستالیچ ارسال اورسیچ از سمت راست را با یک ضربه سر دقیق تبدیل به گل کرد و کرواسی به گل سوم هم دست یافت. بدین ترتیب شاگردان زلاتکو دالیچ که تورنمنت را خوب شروع نکرده بوده و امشب نیز فاصله ای تا حذف نداشتند، در ۱۰ دقیقه پایانی دست به معجزه زده و کار را به تساوی کشاندند.

اما اگرچه کرواسی وقت اضافی را بهتر شروع کرد و می توانست خیلی زود توسط اورسیچ به گل برسد، اما سیمون اونای دروازه را نجات داد و لحظاتی بعد آلوارو موراتای تحت فشار با یک ضربه تماشایی به طاق دروازه گل چهارم اسپانیا را به ثمر رساند.

حملات لاروخا ادامه یافت و در دقیقه ۱۰۲ این بار میکل اوریازابال در موقعیتی تک به تک دروازه کرواسی را باز کرد. در نیمه دوم وقت اضافی گرچه کرواسی موقعیت گلزنی داشت، اما معجزه دیگری رخ نداد و اسپانیا با برتری ۳-۵ راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

تگ ها


تیم ملی کرواسی تیم ملی اسپانیا یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان کرواسی فوتبال