بدشانس مثل کالدرون

شاید کمتر کسی باشد که فاکتور شانس را در فوتبال بی‌تاثیر بداند اما واقعیت این است که هیچ کس متوجه بدشانسی عجیب و غریب کالدرون و شاگردانش نیست....

به گزارش مدال،وقتی پرسپولیس در 6 هفته اول 3 بازی را واگذار کرد همه از قرعه بد پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی لیگ نوزدهم گفتند. به هر حال باخت‌های پرسپولیس در این هفته‌ها مقابل تیم‌های قدرتمند و مدعی مثل سپاهان، تراکتور و پدیده رقم خورده بود. اما بعد از هفته ششم پرسپولیس وارد فاز متفاوتی از بازی‌هایش شد. بازی‌هایی که آسان‌تر به نظر می‌رسیدند و توقع این بود پرسپولیس همه آن‌ها را با برد پشت سر بگذارد.
در این فاز پرسپولیس ابتدا به سختی پیکان را شکست داد. بعد شاهین را در بوشهر گلباران کرد. اما بعد از آن در تهران مقابل ماشین سازی متوقف شد و سپس در اهواز با یک پنالتی فولاد را برد. در نهایت هم در آخرین بازی در تهران مغلوب نفت مسجد سلیمان شد. نساجی مازندران، ذوب آهن اصفهان، گل گهر سیرجان و سایپا حریفان بعدی پرسپولیس تا انتهای نیم فصل هستند. با این روند نتیجه گیری پرسپولیس آیا کسی می‌تواند اطمینان بدهد پرسپولیس در این 4 بازی به برد می‌رسد و در صف مدعیان باقی می‌ماند؟

موضوع این است که هوادار پرسپولیس خشمگین است.هواداران پرتعداد این تیم به هیچ وجه تحمل ادامه این نتایج را ندارند. یکی از اتفاقات تلخ و دردناک برای طرفدار پرسپولیس ممکن است همین فردا رخ بدهد. استقلال فردا در هفته یازدهم لیگ برتر میهمان نساجی مازندران است. استقلال اگر فردا بتواند از نساجی یک مساوی هم بگیرد مثل پرسپولیس 19 امتیازی می‌شود اما به دلیل تفاضل گل بهتر در جدول بالاتر از پرسپولیس می‌ایستد و این اتفاقی است که می‌تواند بعد از حدود 1300 روز رخ بدهد! درست خواندید. بعد از 1300 روز. استقلال آخرین بار در لیگ پانزدهم در مقطعی در جدول بالاتر از پرسپولیس قرار داشت و از آن روز به بعد هرگز به چنین موقعیتی نرسیده بود. تازه استقلال دربی رفت را هم به پرسپولیس باخته بود و اصلا یکی از دلایلی که هواداران پرسپولیس تا این هفته از کالدرون حمایت می‌کردند همین پیروزی در دربی بود. اما حالا همین استقلال که در هفته‌های ابتدایی لیگ در رده آخر ایستاده بود در آستانه عبور از پرسپولیس در جدول است. چنین اتفاقی علاوه بر نتایج خوب استقلال در هفته‌های اخیر، نتیجه مستقیمِ نتایج سینوسی پرسپولیس در این هفته‌هاست. چیزی که هواداران پرسپولیس را عصبانی تر می‌کند مقایسه مربی‌شان با مربی استقلال است. آندره‌آ استراماچونی با تیمی کم‌مهره‌تر نسبت به پرسپولیس و البته مشکلات بیشتر، در حال پیشرفت و گرفتن نتایج بهتر است. استقلال به نسبت پرسپولیس بهتر نتیجه می‌گیرد و  این مساله حتی تحسین پیشکسوتان پرسپولیس را هم برانگیخته است. این در حالی است که در بازی‌های پرسپولیس حضور گابریل کالدرون کاملا نمود دارد و سرخ ها حملات خوبی را روی دروازه حریفان ایجاد می کنند اما توپ وارد دروازه نمی‌شود.مرور دوباره بازی های پرسپولیس به ویژه در چند بازی اخیر نشان می دهد که پرسپولیس در مقابل دروازه حریفان به شدت کم اقبال است.

شاید کمتر کسی باشد که فاکتور شانس را در فوتبال بی‌تاثیر بداند اما واقعیت این است که هیچ کس متوجه بدشانسی عجیب و غریب کالدرون و شاگردانش نیست.در فوتبال هم مثل زندگی، گاهی برای کامیابی به "شانس" نیاز هست. معجونی که بعضی‌ها دارند و برخی ندارند. طنز تلخ ماجرا در این نکته این است که سوشا مکانی به‌عنوان یکی از متزلزل‌ترین گلرهای تاریخ پرسپولیس، مقابل همین تیم هفت سیو صد درصدی داشته باشد.
پرسپولیس در روزی باخت که ۱۹ شوت به سمت چارچوب داشت و سه بار تیر دروازه را لرزاند، نزدیک به ۶۰۰ پاس بین بازیکنان این تیم رد و بدل شد و انواع موقعیت‌های زمینی و هوایی به دست آمد اما مهاجمان تیم قدرشناس نیستند و با "روح" هوادار و کالدرون بازی می‌کنند. سرخپوشان جلوی ماشین‌سازی هم درست همین تعداد ضربه به سمت چارچوب داشتند و حتی یک پنالتی دقیقه نودی از دست دادند؛ در روزی که حامد لک مثل سوشا مکانی ستاره شد.
آخرین باخت پرسپولیس پیش از بازی با نفت مسجدسلیمان، برابر شهر خودروی مشهد رقم خورد.تیمی که در خانه با ۷ شوت پرسپولیس را برد اما هیچ‌یک از ۱۲ شوت شاگردان کالدرون در آن بازی به ثمر ننشست. در نهایت فوتبال همین است.بازی نتیجه. حکم آخر را اعداد روی تابلو می‌دهند. قاضیانی از تبار ریاضی که امروز سرمربی آرژانتینی پرسپولیس را در یک برزخ واقعی قرار داده‌اند.

بیشتربخوانید:

ستاره های تمرین،شکست خوردگان تیم کالدرون

برانکو گزینه خوبی برای تیم ملی است؟

تگ ها


بدشانسی کالدرون کالدرون بدشانسی شانس و اقبال در فوتبال شکست های پرسپولیس در لیگ پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال