بدهی های خارجی استقلال؛ بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان!

با اعلام مدیرعامل استقلال این باشگاه یک میلیون و ۳۵۰ هزار دلار و یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به خارجی های سابق خود بدهی دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی ریز بدهی های این باشگاه به مربیان و بازیکنان خارجی را اعلام کرد.


او گفت: «ما ۳۲۰ هزار دلار به بویان، ۱۰۰ هزار دلار به پادوانی، ۵۵۰ هزار دلار به شفر، ۲۳۰ هزار دلار به جپارف و منشا و سه وکیل، ۱۵۰ هزار دلار به پاختاکور و یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به استراماچونی با توجه به شکایتش بدهکاریم. این‌ها رقم کمی برای باشگاهی که به نقطه صفر نرسیده نیست. هوادار باید وضعیت را بداند. ما حتی از حق پخش هم محرومیم.»


بر اساس اعلام سعادتمند این باشگاه یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به استراماچونی بدهی دارد و با توجه به شکایت این مربی ایتالیایی باید پولش پرداخت شود. از طرفی یکی میلیون و ۳۵۰ هزار دلار مجموع بدهی های آبی ها به خارجی های دیگر است.


در چنین شرایطی استقلال با قیمت کنونی دلار و یورو رقمی در حدود ۵۷ میلیارد تومان باید به خارجی های سابق خود بپردازد تا خطرات محکومیت از فیفا و تنبیه های احتمالی گریبان این تیم را نگیرد. مبلغی که با توجه به بالا رفتن قیمت ارز در ایران برای باشگاه استقلال بسیار سنگین است و مشخص نیست چگونه می خواهند آن را پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید:
بحران در گل‌گهر؛ تست کرونای 5 تا 9 نفر مثبت اعلام شد 
رقم دقیق بدهی‌های عجیب روی دست استقلال
مطهری: استوکس را فراموش کرده‌ایم

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال احمد سعادتمند استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال