بد عهدی بانک شهرباعث تعلیق فدراسیون شطرنج/تعلیق برطرف شده

به گزارش مدال به نقل از خبر آنلاین -ایسنا نوشت: رییس فدراسیون شطرنج گفت که با رایزنی با فدراسیون جهانی شطرنج مشکل تعلیق این فدراسیون برطرف شده است ......
به گزارش مدال به نقل از خبر آنلاین -ایسنا نوشت: رییس فدراسیون شطرنج گفت که با رایزنی با فدراسیون جهانی شطرنج مشکل تعلیق این فدراسیون برطرف شده است ...

به گزارش مدال به نقل از خبر آنلاین -ایسنا نوشت: رییس فدراسیون شطرنج گفت که با رایزنی با فدراسیون جهانی شطرنج مشکل تعلیق این فدراسیون برطرف شده است. او هم چنین تاکید کرد که باقی مانده جوایز رقابت های قهرمانی جهانی بانوان تا هفته آینده پرداخت خواهد شد.
مهرداد پهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج  با اشاره به موضوع تعلیق فعالیت های فدراسیون شطرنج ایران از سوی فدراسیون جهانی و با تاکید بر اینکه اکنون این مشکل تعلیق بر طرف شده است، گفت: در پی اعلام موضع فدراسیون جهانی، با فیده به مذاکره پرداختیم و مهلت یک هفته ای از آنها گرفتم و در نهایت درباره موضوعات اختلافی به توافق رسیدیم. قرار است تا هفته آینده باقی مانده حقوق فیده از رقابت های قهرمانی جهان بانوان پرداخت شود.

او گفت: برگزاری این مسابقات هزینه بسیار بالایی در برداشت که با کمک وزارت ورزش و جوانان و حمایت اسپانسرها موفق به برگزاری این رقابت های مهم شدیم.

رییس فدراسیون شطرنج گغت: حقوق باقی مانده فیده از مسابقات قهرمانی جهان بانوان 450 هزار دلار بود که تنها 80 هزار دلار آن باقی مانده که آن هم بزودی و طبق توافق انجام شده با فیده پرداخت خواهد شد.

او تاکید کرد: مسابقه پر هزینه ای بود. ما تنها از یک اسپانسر خود 900 میلیون تومان دریافت کرده ایم، اما باید از ابتدا هزینه جوایز را تعیین می کردیم تا به مشکل بر نخوریم. برخی از اسپانسرها نیز مختصر به ما کمک کردند. بانک شهر قرار بود 250 میلیون تومان پرداخت کند که تنها 50 میلیون تومان آن را پرداخت کرده است. اگر بانک شهر به تعهدات خود عمل کند، می توانیم بدهی را زودتر پرداخت کنیم.

پهلوان زاده گفت : به هر حال این میزبانی ثمرات خوبی برای ورزش کشور در بر داشت. خیلی خوب این مسابقات برگزار شد و اعضای فدراسیون جهانی و فیده نیز از این برگزاری احساس رضایت داشتند. این موفقیت در دولت "تدبیر و امید" رقم خورد. پیش از این برگزاری چنین رویدادی یک رویا بود، اما اکنون محقق شده است.

او با بیان این که اکنون فعالیت های فدراسیون شطرنج در حال برگزاری است، ادامه داد: در حال حاضر مسابقات شطرنج در بسیاری از شهرهای ایران در حال برگزاری است. همچنین نمایندگانی از ایران در مسابقات آسیایی شطرنج حاضر شدند و فعالیت های این فدراسیون پیگیری می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رییس فدراسیون شطرنج باردیگر تاکید کرد: تنها حدود 15 تا 16 درصد جوایز باقی مانده که آن هم طی هفته آینده با کمک وزارت ورزش و جوانان و بانک شهر طبق توافق پرداخت خواهد شد.

 روز جمعه سایت publicnow در خبری نوشت که فدراسیون جهانی شطرنج فدراسیون شطرنج ایران را تعلیق کرده است و تا زمانی که حقوق کامل فیده از برگزاری رقابت های قهرمانی زنان جهان در ایران دریافت نشود، فدراسیون ایران تعلیق خواهد بود.