برابری لیونل مسی با رکورد هتریک‌های رونالدو

لیونل مسی موفق شد با ثبت یک هتریک دیگر پایه‌گذار پیروزی بارسلونا شده و با رکورد هتریک‌های کریس رونالدو برابری کند...

لیونل مسی موفق شد با ثبت یک هتریک دیگر پایه‌گذار پیروزی بارسلونا شده و با رکورد هتریک‌های کریس رونالدو برابری کند

به گزارش مدال، لیونل مسی در جریان پیروزی ۴-۱ بارسلونا مقابل سلتاویگو، در دقایق ابتدایی از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد و در اواخر نیمه اول روی یک ضربه آزاد به زیبایی دروازه سلتاویگو را باز کرد تا بارسلونا با کسیب پیروزی ۲-۱ راهی رختکن شود.

اما هنرنمایی کاپیتان بارسلونا در نیمه دوم نیز ادامه داشت و لیونل مسی باز هم با نواختن یک ضربه ایستگاهی فوق‌العاده موفق به باز کردن دروازه سلتاویگو شد تا نمایش فوق‌العاده خود در بازی امشب را تکمیل کند. لیونل مسی حالا مجموعاً ۵۲ بار، ۴۶ گل برای بارسلونا و ۶ بار برای تیم ملی آرژانتین موفق به گلزنی بدین روش شده است.

در ماه‌هایی که کریستیان رونالدو حتی یک بار هم در لباس یوونتوس موفق به گل کردن موقعیت‌های ایستگاهی خود نمی‌شود، لیونل مسی در زدن این‌گونه گل‌ها تخصص بالای خود را نشان داده و امشب نیز چشمه‌ای درخشان از هنر فردی خود را مقابل سلتاویگو بروز داد. همچنین امشب لیونل مسی به رکورد ۳۴ هتریک در لالیگا دست یافت و با کریستیانو رونالدو از این حیث برابری کرد.

کاپیتان آرژانتینی بارسلونا همچنین با سه گلی که به ثمر رساند، تعداد گل‌های خود در سال ۲۰۱۹ میلادی برای بارسلونا و آرژانتین را به عدد ۴۲ افزایش داد تا برای یازدهمین سال متوالی به این تعداد گل دست یابد.

این برای دومین بار در کارنامه حرفه‌ای لیونل مسی است که در یک دیدار از روی نقطه پنالتی و ضربه آزاد موفق به گلزنی می‌شود. وی در تاریخ ۵ می ۲۰۱۲ نیز موفق به ثبت چنین کاری مقابل اسپانیول شده بود. لیونل مسی با ثبت هتریک مقابل سلتا، تعداد گل‌هایش مقابل این تیم در لالیگا را به عدد ۱۱ رساند. بدین ترتیب سلتا به بیست و دومین تیمی بدل می‌شود که ۱۰+ گل از لیونل مسی در لالیگا دریافت می‌کند.

اخبار مرتبط:

بارسلونا ۴ - ۱ سلتاویگو؛ خروج از بحران با هتریک مسی

تگ ها


هتریک مسی ستاره آرژانتینی فوتبال جهان هفته سیزدهم لالیگا کریستیانو رونالدو