برانکو : از بازی با نفت میترسم

سرمربی کروات سرخپوشان با اشاره به شرایط نفت تهران از جدال فردای تیمش مقابل شاگردان هومن افاضلی به عنوان یک بازی ترسناک نام برد ......

سرمربی کروات سرخپوشان با اشاره به شرایط نفت تهران از جدال فردای تیمش مقابل شاگردان هومن افاضلی به عنوان یک بازی ترسناک نام برد.
برانکو ایوانکوویچ که اکنون به همراه تیمش با کسب 40 امتیاز شانس زیادی برای تکرار قهرمانی دارد، در شرایطی باید برابر نفت تهران حضور یابد که طرفدارانش از تماشای این دیدار محروم هستند. سرمربی پرسپولیس با اشاره به شرایط نفت تهران از این جدال به عنوان یک بازی ترسناک برای تیمش نام برد. او با حضور در نشست خبری در خصوص این بازی گفت: نفت تهران یکی از تیم‌هایی است که بیشترین‌بازی‌ها را با این تیم داشتیم، من از بازی با این تیم می‌ترسم، چرا که خیلی‌ها امتیاز این بازی را از قبل برای ما نوشته‌اند.
برانکو با اشاره به شرایط نفت تهران و تغییراتی که در آن به وجود آمده گفت: از چنین تیم‌هایی باید ترسید، چرا که حریف ما در این بازی می‌خواهد همه مشکلاتش را فراموش کند البته که آنها تغییرات خیلی مثبتی داشتند و هم وضعیت کادرفنی و همچنین مالکیت باشگاه‌شان مشخص شده است. در کنار این قضیه پول خود را از باشگاه خواهند گرفت و همه با روحیه خیلی خوب به مصاف ما می‌آیند. ما در این بازی نه غایب داریم و نه مصدوم و همه سرحال هستند، حریف هم چنین شرایطی دارد و از هر لحاظ تیم خطرناکی است. خطر این تیم در این بازی ما را تهدید خواهد کرد؛ اما بازیکنان ما آنقدر حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیر هستند که حریف را دست کم نگرفته و با تمام قوا وارد زمین شوند، چرا که همه می‌دانید که هدف ما قهرمانی است.
برانکو در حاشیه این نشست خبری با اعلام اینکه دو بازیکن تیمش را از اردو خارج کرده اینطور توضیح داد: همه بازیکنان ما در سلامت کامل هستند، بشار رسن در ترکیب اصلی قرار ندارد و تیم المپیک کشورش را همراهی می‌کند؛ اما منشا و احمدزاده را به دلیل بی‌انضباطی از ترکیب کنار گذاشتیم. ضمن اینکه بسیار متاسفم که باید بدون وجود تماشاگر این بازی را برگزار کنیم. اگرچه فوتبال را به خاطر هواداران بازی می‌کنیم.
سرمربی پرسپولیس که قصد توضیح درباره دلیل کنار گذاشتن منشا و احمدزاده را نداشت، درباره مهدی طارمی و احمد نوراللهی گفت: احمد وضعیت سربازی‌اش مشخص نیست و مهدی طارمی هم آماده رفتن است. باشگاه به او پیشنهاد تمدید قرارداد را داد؛ اما طارمی تاکید کرد که می‌خواهد برود و در یک باشگاه بهتر در خارج از کشور بازی کند. ما هم مانع پیشرفت او نمی‌شویم و به طارمی به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای حق می‌دهیم که هر تصمیمی خواست، بگیرد.
برانکو در واکنش به اینکه آیا انتظار اینکه باشگاه بابت حکم محرومیت اعتراض خود را اعلام می‌کرد را نداشته گفت: در مورد این سوال خمارلو (مدیر روابط‌عمومی باشگاه) باید پاسخ بدهد؛ اما طبیعی است که ما روی هر عمل غیرمنصفانه و بی‌عدالتی واکنش نشان خواهیم داد. فکر می‌کنم قانون هم طوری تصویب شده که در قبال همه یکسان باشد. همانطور که هرگز نخواسته‌ایم که از پیش برنده باشیم. ما حتی موقعی که مربی دروازه‌بانان‌مان بی‌دلیل 4 هفته محروم شد، اعتراض نکردیم؛ البته هنوز هم نمی‌دانیم برای چه موضوعی محروم شده است.
برانکو که پیش از این اعلام کرده بود در پایان هفته قراردادش را تمدید خواهد کرد در پاسخ به اینکه آیا امروز این کار را صورت خواهد داد گفت: هر زمانی که این موضوع قطعی شود آن را اطلاع‌رسانی می‌کنیم و آن موقع اعلام خواهیم کرد. ما در این مدت خیلی کارهای مهم‌تری داشتیم که باید به آنها می‌رسیدیم. هر 3-4 روز یک بار بازی داشتیم و البته وظیفه ما فقط بازی کردن نیست؛ ما بعد از هر بازی به شدت روی آنالیز بازی قبلی و بازی بعدی کار می‌کنیم و سرمان در این مدت خیلی شلوغ بود و انتظارمان این بود که در نیمه‌نهایی جام حذفی هم بازی کنیم که متاسفانه حذف شدیم.  موقعی که بنا شد قرارداد را تمدید کنیم، من شما (خبرنگاران) را دعوت می‌کنم و حرف می‌زنیم و من شما را مهمان خواهم کرد.
وی در پایان با توصیف جالبی به رابطه دوستانه خود با هومن افاضلی و قبول هدایت پرسپولیس توسط خودش و نفت تهران توسط دستیار سابقش در تیم ملی اشاره کرد: اگر وضعیت پرسپولیس خوب بود، من سرمربی این تیم نمی‌شدم و اگر هم وضعیت نفت خوب بود هیچ وقت مسئولان این باشگاه به دنبال هومن افاضلی نمی‌رفتند. در واقع ما را آوردند که شرایط تیم‌مان را بهبود ببخشیم. مطمئنا پرسپولیس اگر در آن مقطع که من به ایران آمدم اول یا دوم جدول بود، هیچ وقت سراغی از من نمی‌گرفتند و من را خواستند تا در شرایط بحرانی این تیم را تحویل گرفته و به بالای جدول برسانم. اتفاقی که الان در مورد نفت رخ داده است. مسئولان این باشگاه افاضلی را به خاطر تحصیلات و درایتش انتخاب کرده‌اند، او بالاترین مدارک مربیگری، تحصیلات و تفکرات خاص خودش را دارد و قطعا او را انتخاب کردند تا ضمن نگه داشتن تیم نفت در لیگ برتر برای فصل آینده برنامه‌ریزی کنند. افاضلی ضمن اینکه از تیمش شناخت پیدا کرده، قطعا لیگ را هم خوب می‌شناسد و با توجه به شناختی که از او دارم، مطمئن هستم مسئولان نفت مربی خیلی خوبی را برای تیم‌شان آورده‌اند. حضور افاضلی می‌تواند برای ما انگیزه‌ای باشد که بتوانیم یک نمایش خوب مقابل نفت داشته باشیم.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال