برانکو: انتظار فولاد متفاوتی را داریم/ به بازیکن ناراضی احتیاج نداریم

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، در آغاز فصل هفدهم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی فردا (پنج شنبه) ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی به مصاف فولاد خوزستان می رود ......

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، در آغاز فصل هفدهم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی فردا (پنج شنبه) ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی به مصاف فولاد خوزستان می رود. برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری قبل از این دیدار گفت: از فردا فصل جدید شروع می شود. به خاطر همین در باشگاه جلسه ای داشتیم که درباره تمام موضوعات مهم فصل صحبت کردیم صحبت کردیم. مقدمه این فصل با یک بازی زیبا مقابل نفت آغاز شد. برای اولین قهرمانی مان در فصل جدید خیلی خوشحالیم و به بازیکنانم این قهرمانی را تبریک می گویم.

او افزود: ابتدای فصل گذشته و این فصل اعلام کردم که چه اهدافی داریم. هدفمان این است که اکثر بازی ها را ببریم و بیشترین قهرمانی را کسب کنیم. ما پرسپولیس هستیم و طبیعی است که بیشترین فشار روی ما است. بازیکنان نشان دادند که می توانند تحت این فشار به بهترین نحو عمل کنند.

برانکو ادامه داد: اگر چه زمان آماده سازی تیم کم بود ولی خوشحالیم که فصل آغاز شده است. همیشه تجربه من می گوید که اولین بازی در خانه و درحالی که شما گزینه قاطع قهرمانی هستید بسیار سخت است. اگر شما لیگ های دیگر را هم دنبال کنید می بینید که اولین بازی ها غافل گیری دارد چون همیشه این فشارها فشار طاقت فرسایی است. به همین خاطر حتی پیش می آید که تیم های ضعیف کارهای بزرگی می کنند. فولادی ها پارسال یک امتیاز از ما گرفتند و در بازی برگشت هم در آخرین دقایق با گل وحید امیری بردیم.

او همچنین گفت: آنها تیم جدیدی دارند و بازیکنان جدید این تیم هرچه زودتر با مربی جدیدشان هماهنگ می شوند. این تیم هم مانند تیم های دیگر سعی در پیشرفت دارد. ما دو بازی دوستانه فولاد مقابل سپیدرود و گل گهر را آنالیز کردیم ولی این ها بازی هایی است که نمی توان دقیق بررسی کرد. چیزی که ما می دانیم این است که تیمی مقابل پرسپولیس بازی می کند که متفاوت از دو سه هفته قبلش ظاهر می شود. بنابراین تیم متفاوتی از فولاد را انتظار داریم که در ۱۰ سال اخیر همراه با سپاهان از تیم های خوب ایران بوده است. ما انتظار بازی سخت و پر درگیری را داریم که بازیکنان دو تیم انگیزه فراوانی دارند و برای کسب نتایج خوب می آیند.

برانکو درباره مصدومان تیمش گفت: همه سالم هستند به جز جلال حسینی که کشیدگی از ناحیه همسترینگ دارد. منشا هم خوب است و علی رغم این که شاید آمادگی کامل نداشته باشد ولی شاید ۲۰ دقیقه به ما کمک کند. منشا و احمدزاده در لیست ما برای بازی با فولاد قرار دارند و این طور نیست که برای بازی فردا حضور نداشته باشند.

سرمربی پرسپولیس درباره انتظارات بالای هواداران از تیمش گفت: هر سال انتظارها از پرسپولیس بیشتر می شود. هدف ما همیشه بیشترین برد و در کنار آن انجام بازی زیبا برای هواداران است. در فصل گذشته تا حد بالایی در این امر موفق بودیم و طبیعی است که این روند را ادامه می دهیم. آنها در لیگ قهرمانان هم این انتظار را از ما دارند ولی کارمان سخت است. چون هشت تیمی که صعود کردند مدعی قهرمانی در آسیا هستند. خودتان دیدید که از گروه ما که سخت بود الهلال و ما بالا آمدیم و نشان دادیم که قطعا در سطح بقیه تیم ها هستیم اما باید این را بگوییم که کارمان سخت است. ما به کمک شما و حمایت هواداران نیاز داریم که پارسال و سال قبلش از ما حمایت کردند و تعداد قابل توجهی هم در سوپرجام به ورزشگاه آمدند و انتظار دارم فردا هم بیایند و مانند دو سال گذشته یار دوازدهم ما باشند. من همیشه گفتم که هوادار برای ما مهمترین چیز است.

برانکو درباره عدم توانایی پرسپولیس از دریافت تاییدیه دبیرکل فدراسیون برای بازیکنان جدیدش گفت: من نمی توانم درباره این موضوع پاسخگو باشم چون از باشگاه چیزی نشنیده ام. این ها سوال فرضی است و نمی توانم جواب دهم. اگر بازی نکنند کار ما سخت است چون ۴-۵ بازیکن گرفتیم و روی آنها حساب کردیم.

در این لحظه، مدیر رسانه ای پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس بدهی جاری به جز پرونده ژوزه ندارد و فکر کنم مشکلی نداشته باشد. از پارسال تاکنون ۸ میلیارد بدهی پرداخت کردیم و بدهی جاری نداریم و همین ملاک خوبی است که علی رغم سال گذشته که خطر کسر امتیاز تا شش امتیاز وجود داشت، فکر کنم مشکلی وجود نداشته باشد.

سرمربی پرسپولیس درباره رفتار طارمی که در تمرینات آماده سازی پرسپولیس حضور نداشت و عملکرد نسبتا ضعیف او در بازی سوپر جام و در پاسخ به این سوال که آیا تنبیهی برای او در نظر می گیرد یا نه اظهار کرد: من از شما به خاطر این سوال تشکر می کنم. قبل از هر چیز باید از سعید فتاحی به خاطر برنامه ریزی بازی ها تشکر کنم چون چهار بازی ما تا الاهلی یک هفته یک بار است و فرصت داریم که آمادگی بهتری کسب کنیم. ما پنج هفته آماده سازی داشتیم و بازی های تدارکاتی مان کم بود اما بعد از یک فصل سنگین مجبور بودم ۱۸ روز به بازیکنانم استراحت دهم چون ما کل فصل را با ۱۳ بازیکن گذراندیم. تیم را تقویت کردیم و شجاع خلیل زاده و مصلح و ... را به تیم آوردیم و الان نیمکت خوبی داریم. در مورد طارمی، طبیعی بود که در سوپر جام نمی توانست روی فرم باشد چون تنها هفت روز تمرین داشت. واضح است که با تمرین بیشتر به آمادگی می رسد. خود او هم اصرار دارد و در تمرینات زیاده روی می کند تا به انتظار ما که آمادگی کامل است برسد. یعنی تا قبل از بازی با الاهلی.

او ادمه داد: پارسال قرارداد طارمی و رامین رضاییان تمام شده بود و طبیعتا با باشگاه های دیگر مذاکره داشتند که حق هر بازیکنی در هر جای دنیا است. به آنها گفتیم که اگر از شرایط موجود راضی نبودید میتوانید برگردید و هیچ وظیفه ای نسبت به باشگاه نداشتند. ما می دانیم که بازی های خوب و کسب قهرمان باعث توجه باشگاه های خارجی به بازیکنان ما می شود. مثل بیرانوند که فنرباغچه به سراغش آمد؛ باشگاهی که جزو ۲۰ باشگاه برتر باشگاه است. پرسپولیس برای هیچ بازیکنی بهانه تراشی نمی کند و می توانند به باشگاه های اروپایی بروند. طارمی هم اجازه مذاکره با هر باشگاهی را داشت چون بدون این اجازه نمی توانست وارد مذاکره شود. بازیکن و مربی می تواند در شش ماه پایانی قراردادش وارد مذاکره با باشگاه دیگری شود. او می توانست به باشگاه ما برگردد و این امکان در تمام دنیا هست. او دو سال پیاپی آقای گل و بهترین بازیکن بوده و امسال هم خودش تشخیص داد که در پرسپولیس بماند. باشگاه هم منافع خودش را دارد و اجازه نمی دهد بدون سود، بازیکنی باشگاه را ترک کند. در روزنامه ها بخوانید که ۲۰۰ میلیون یورو برای بازیکن موناکو می دهند. همه این مسائل را گفتم که بگویم دلیلی برای جریمه کردن طارمی وجود ندارد چون ما به او اجازه دادیم که اگر ناراضی است برود چون ما احتیاجی به بازیکن ناراضی نداریم.

او در پاسخ به این سوال که چه جایگزینی برای رفیعی دارد گفت: ما دوست داشتیم که او بماند و ۴-۵ ماه که با ما بود خیلی خوب بود و چهار گل زد. اما همان طور که در مورد طارمی و بیرانوند صحبت کردم، او یک قرارداد شش ماهه داشت و او تصمیم گرفت به قطر برود. او حرفه ای است و زندگی یک بازیکن حرفه ای طولانی نیست و باید زندگی خودش را در این مدت کم تامین کند. ما باید بدون او ادامه دهیم.

برانکو افزود: من فکر نمی کنم که سروش به خاطر حضور در تیم ملی از پرسپولیس رفته بود چون او بهترین است. اما باید این را بدانیم که اگر کسی مثل نیمار از بارسا به پاریس می رود، به خاطر عشقش نمی رود بلکه به خاطر پول می رود.

سرمربی پرسپولیس درباره اعتراض بازیکنان این تیم هم گفت: من این خبر را نخواندم ولی این مسائل همه جا هست. بازیکن یک چیزی می گوید و خبرنگار یک چیزی اضافه می کند. همیشه نارضایتی وجود دارد اما برای من مهم است که طارمی تلاش می کند که به آمادگی برسد. برای بازیکنان این فصل خیلی مهم است و برای جام جهانی آماده می شوند و نمی خواهند شانس حضور در جام جهانی را از دست بدهند.

او درباره کریم باقری و نریمان جهان هم گفت: کریم باقری دستیار من است. او همین که سه سال با ما است یعنی خیلی از او راضی ام. سامان بازیکنی بود که فصل قبلش هم می خواستم ولی خیلی سخت است که در تیم قهرمان بازی کنید. او بازیکنی است که باید در این سن بازی کند و به خاطر همین به او اجازه دادیم که به دنبال تیم جدید بگردد و درحال حاضر به آکادمی مان توجه می کنیم.

برانکو درباره جایگزین جلال حسینی در بازی با فولاد گفت: فصل گذشته در خط دفاعی مشکل داشتیم. نه به خاطر این که بد بازی می کردند بلکه به خاطر این که نفراتمان کم بود. امسال شجاع خلیل زاده را گرفتیم. بازیکن آینده داری مثل مصلح را گرفتیم و از لحاظ کمی و کیفی این مشکل را حل کردیم. من متاسفم که سید جلال مصدوم است چون او کمک بزرگی برای من است. امروز هم در اردوی ما به عنوان کاپیتان حضور دارد که تیم را حمایت کند. شجاع و انصاری هم هستند و می توانند بازی کنند.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال