برانکو: به عملکرد تیم ملی کشورم در روسیه افتخار می‌کنم/ سوپرجام یک روز هم نباید عقب بیفتد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بیان داشت: نه به عنوان یک مربی یا فرد شاغل در فوتبال بلکه از منظر یک هوادار به عملکرد تیم ملی کشورم در روسیه افتخار میکنم ......

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بیان داشت: نه به عنوان یک مربی یا فرد شاغل در فوتبال بلکه از منظر یک هوادار به عملکرد تیم ملی کشورم در روسیه افتخار می‌کنم.همه مردم کرواسی این روزها شاد و خوشحال هستند و این برای ما غرورانگیز است. کرواسی تا همین جا رسیده یعنی قهرمان است، از نظر ما مردم کرواسی این‌طور است.

در روزهایی که مردم کرواسی غرق در شادی و سرور هستند، خبر ورزشی مصاحبه ای با سرمربی کروات پرسپولیس انجام داد که در ادامه می خوانیم: 

این روزها در کرواسی جشن قهرمانی برپاست. شما هم خوشحالید، این‌طور نیست؟
بله، من نه به عنوان یک مربی یا فرد شاغل در فوتبال بلکه از منظر یک هوادار به عملکرد تیم ملی کشورم در روسیه افتخار می‌کنم. همه مردم کرواسی این روزها شاد و خوشحال هستند و این برای ما غرورانگیز است.

چند وقت پیش به ما گفته بودید که کرواسی به نیمه‌نهایی هم برسد، انگار قهرمان شده؛ حالا که تیم ملی کشورتان فینالیست شده، چه نظری دارید؟
بله، کرواسی تا همین جا رسیده یعنی قهرمان است. از نظر ما مردم کرواسی این‌طور است. دالیچ و بازیکنان تیم ملی کشورم با جان و دل جنگیدند تا به این نقطه برسند.

فکر می‌کنید بتوانند از پس تیم قدرتمند فرانسه برآیند و قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ شوند؟
بازی بسیار سختی است اما از آن طرف یک فرصت عالی برای نسل کنونی فوتبال کرواسی شامل مودریچ، مانژوکیچ، پرشیج و راکیتیچ و... است که اسم خود را در تاریخ فوتبال جهان ثبت کنند. به شخصه به عنوان یک کروات آرزو می‌کنم تیم کشورم فرانسه را شکست بدهد.

این تیم قوی‌تر است یا تیم سال ۱۹۹۸ فرانسه که شما به عنوان کمک‌مربی کنار بلاژویچ بودید؟
نمی‌شود مقایسه کرد. هر تیمی شرایط خودش را دارد. آن تیم هم ستاره‌هایی مثل شوکر، پروزینسکی، استانکوویچ، یارنی و... را داشت. امیدوارم این تیم کار نیمه‌تمام تیم ۹۸ را به سرانجام برساند و قهرمان جام جهانی شود.

به نظر شما بهترین بازیکن جام جهانی تاکنون چه کسی بوده است؟
اسم بازیکنان زیادی را می‌توان آورد اما اگر بخواهم به یک نفر اشاره کنم، آن فرد لوکا مودریچ است. او نه تنها بهترین هافبک بازی‌ساز جام بوده بلکه یک رهبر و فرمانده درون زمین است. لوکا نشان داد یک شماره ۱۰ واقعی است.

راستی چرا انگلیس در مرحله نیمه‌نهایی به کرواسی باخت؟
فکر می‌کنم تجربه بازیکنان ما بیشتر بود. انگلیس تیم جوانی است که ساوت‌گیت ساخته و اگر حفظ شود، می‌تواند حرف‌های زیادی در یورو و جام جهانی بعدی داشته باشد اما حریف تجربه بالای مانژوکیچ نشدند.

برخی‌ها معتقدند مشابه موقعیتی که برای مانژوکیچ جلوی انگلیس پیش آمد و گل شد، در دیدار ایران و پرتغال نصیب مهدی طارمی شد و گل نشد؛ حتی در فضای مجازی این دو صحنه را با عکس قیاس کرده‌اند و...
بله، من هم دیدم ولی فوتبال همین است. یک لحظه ممکن است شانس با شما یار باشد یا تجربه به کارتان بیاید و یک لحظه دیگر بدشانسی سراغ‌تان بیاید. مهدی طارمی جزو بازیکنان خوب و زحمتکش ایران در جام جهانی بود و نباید به خاطر یک فرصت هدر داده او را سرزنش کرد.

نزدیک‌ترین بازی، سوپرجام است. برای دیدار مقابل استقلال آماده هستید؟
ان‌شاءالله!

شما نمی‌خواهید مثل شفر و استقلالی‌ها تاریخ بازی به تعویق بیفتد؟
تا جایی که می‌دانم سازمان لیگ با این خواسته مخالفت کرده است.

ولی استقلالی‌ها تمرینات بدن‌سازی خود را دیر آغاز کردند. امید ابراهیمی هم از این تیم جدا شده و احتمال جدایی سیدمجید حسینی هم وجود دارد. به همین خاطر درخواست کرده‌اند سوپرجام عقب بیفتد؛ نظری ندارید؟
سوپرجام یک روز هم نباید عقب بیفتد. چند بازیکن هم از پرسپولیس جدا شدند و شرایط یکسان است. ضمن آن که پنجره نقل‌وانتقالات ما هم بسته مانده و نتوانستیم بازیکن بخریم. با این حال به قانون احترام گذاشته و طبق برنامه از قبل اعلام شده سازمان لیگ در دیدار سوپرجام به میدان خواهیم رفت.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال