برانکو؛به من گفتند طاهری استعفا داده است

برانکو ایوانکوویچ در حاشیه اولین کنگره بین المللی فوتبال کلینیک گفت: من بسیار سورپرایز شدم در چنین کنگره ای حضور دارم و چنین کنگره ای در ایران در حال برگزاری است ......

برانکو ایوانکوویچ در حاشیه اولین کنگره بین المللی فوتبال کلینیک گفت: من بسیار سورپرایز شدم در چنین کنگره ای حضور دارم و چنین کنگره ای در ایران در حال برگزاری است. برای ما مربیان بسیار مهم است که از وضعیت سلامتی بازیکنان خود با خبر شویم. هیچ گونه شک و تردیدی وجود ندارد که برگزاری چنین کنگره هایی می تواند در ارتقای سلامت بازیکنان و مربیان تاثیر زیادی دارد.

او گفت : امروز با توجه به فشارهای زیادی که در بازیکنان فوتبال وجود دارد، تمام مربیان باید به این مساله واقف باشند که سلامت بازیکنان در انجام بازی های حرفه یی اهمیت زیادی دارد. ما در ورزش حرفه یی مسوولیت های زیادی داریم که باید بتوانیم هر چه سریع تر با انجام تست های سلامت مانع افزایش مصدومیت در بازیکنان حرفه یی شویم.

برانکو ایوانکوویچ در حاشیه کنگره بین المللی فوتبال کلینیک در جمع خبرنگاران هم، اظهار کرد: به هراتیان تبریک می گویم که چنین کنگره ای را برگزار کرد. امروز پزشکی نقش مهمی در توسعه فوتبال دارد. با توجه به امکاناتی که در فوتبال وجود دارد ما می توانیم از مصدومیت ها پیشگیری کنیم. من به عنوان مربی اهمیت کار پزشکی را در فوتبال می دانم. رابطه تنگاتنگی بین کادر پزشکی و کادر فنی است. در فوتبال امروز فشارها زیاد است و به خاطر همین کادر پزشکی اهمیت بیشتری از قبل دارد.

او افزود: ما شاهد حوادث زیادی در زمان تمرینات هستیم. به خاطر همین به فدراسیون فوتبال ایران تبریک می گویم که موفق شدند چنین دپارتمانی را تشکیل دهد. این دپارتمان به غیر از پیشگیری در درمان هم تاثیرگذار است. در باشگاه ها امکانات پزشکی بسیار محدود است و ایفمارک در این زمینه به باشگاه ها کمک می کند تا این کمبود را کمتر احساس کنند. این دپارتمان غیر از پیشگیری و درمان، اطلاعات خوبی را در اختیار مربیان و کادر پزشکی قرار می دهد تا خودشان را با علم روز دنیا هماهنگ کنند. این مرکز جزو بهترین ها در آسیا است و باید به چنین مرکزی افتخار کنیم.

برانکو درباره تیم ملی کرواسی، گفت : من به تیم کشورم که پیروزی پر گلی برابر یونان کسب کرد تبریک می گویم. آنها یک قدم بسیار بزرگ به سمت جام جهانی برداشتند. با این حال من نمی خواهم ایران و کرواسی در جام جهانی هم گروه شوند.

او در پاسخ به این سوال که اگر ایران و کرواسی در جام جهانی هم گروه شوند، چه نتیجه ای به دست می آید؟ اظهار کرد: من نمی خواهم این دو تیم با هم رقابت کنند.

سرمربی پرسپولیس درباره اخباری مبنی بر پیوستن دوباره سروش رفیعی به پرسپولیس، تصریح کرد: ما از جذب بازیکن محروم هستیم. ما اصلا نمی توانیم بازیکن جذب کنیم. اصلا نباید راجع به هیچ بازیکنی صحبت کنیم.

برانکو در ادامه درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران و دیدار دوستانه اش مقابل پاناما، خاطر نشان کرد: این ها تیم هایی از آمریکای جنوبی هستند و احتمال هم گروهی با ایران از تیمی در این حوزه وجود دارد. حتما لازم است که ایران با چنین تیم هایی بازی کند. نحوه بازی کردن تیم های آن منطقه متفاوت است. البته پیدا کردن تیم های قوی آسان نیست، چون تیم ها مسابقات مقدماتی جام جهانی داشتند و مشخص نبود که به این مسابقات راه پیدا می کنند یا نه.

او درباره تعداد کم بازی های بزرگ تیم ملی، تصریح کرد: مسلما بازی کردن با تیم های بزرگ خوب است تا بازیکنان بفهمند که در چه شرایطی قرار دارند به همین دلیل مهم است که تیم ملی با تیم های بزرگ دنیا بازی برگزار کند. کسب تجربه بدون بازی کردن به دست نمی آید.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال رفتن طاهری از این تیم، گفت : این طور که من می دانم طاهری در حال حاضر به کربلا رفته است. البته افراد باشگاه به من گفتند که استعفا داده است.

برانکو در پایان و در پاسخ به این سوال که اگر طاهری از باشگاه پرسپولیس برود، او در این تیم می ماند؟ گفت : اگری وجود ندارد.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال