برانکو: طلبم از پرسپولیس را خواهم گرفت

آنطور که به نظر می رسد برانکو ایوانکوویچ قصد دارد تمام مطالباتش را از باشگاه پرسپولیس بدون هیچ کم و کاستی دریافت کند و هیچ گذشتی در این مورد نخواهد داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هشت ماه پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس، فیفا حکم خود در مورد این پرونده را اعلام کرد و باشگاه پرسپولیس محکوم به پرداخت یک میلیون و ۱۰۲ هزار یورو (به همراه سود) به برانکو شد و البته باید ۲۰ هزار فرانک نیز بابت هزینه دادرسی به فیفا بدهد.

موضوع اصلی مصاحبه ما با برانکو در رابطه با شرایط ویژه جهان و دیدگاه او به این اتفاق عجیب بود ولی در لابلای مصاحبه از او در مورد مطالباتش پرسیدیم و اینکه آیا مایل است تخفیفی به باشگاه سابقش بدهد. پاسخ برانکو ایوانکوویچ نشان می دهد که او هیچ شباهتی به مرد خوش اخلاقی که روی نیمکت پرسپولیس می نشست ندارد و مدیران پرسپولیس با بدقولی هایی که کرده اند، حسابی باعث کلافکی و ناراحتی این مربی شده اند.

صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ را در ادامه می خوانید.


همه می دانند مشکل فوتبال کجاست


شروع حرف های برانکو با انتقاد از سیستم مدیریتی فوتبال در ایران بود و اینکه چرا باشگاه نمی تواند مبلغ قرارداد او را پرداخت کند. او گفت:« ببینید رقم های یک میلیون دلاری و دو میلیون دلاری در فوتبال ایران وجود دارد ولی همه می دانند که مشکل فوتبال کجاست، چون هیچ پولی از سمت تلویزیون به باشگاه تزریق نمی شود و حتی درآمد ترانسفر هم وجود ندارد و درآمدهایی از این دست وجود ندارد. البته باشگاه های زیادی هستند که مشکلات اینچنینی دارند.»

*دنیا این روزها، شرایط عجیبی را سپری می کند. نظر شما در مورد مسابقات فوتبال، برگزاری یا برگزارنشدن آن چیست؟


فیفا تصمیماتی در مورد مسابقات ملی و همینطور مسابقاتی که قرار بود در ماه جون برگزار شود، گرفت و آنها را به تعویق انداخت. آنها تصمیماتشان را به صورت هفته به هفته و ماه به ماه به فدراسیون ها منتقل خواهند کرد. حرف های زیادی در این مورد وجود دارد ولی نمی توان به طور دقیق گفت که ویروس کرونا چه سرنوشتی برای لیگ های فوتبال و مسابقات فوتبال رقم خواهد زد.

*این روزها نه تنها برای مربیان و بازیکنان و مجموعه یک تیم که برای تمام کسانی که به نوعی به فوتبال مرتبطند و همینطور غیرفوتبالی ها، روزهای بسیار سختی است.


بله این نه تنها برای  برای بسیاری از مردم لحظات و روزهای سختی است.


*حس شما نسبت به دنیای بدون فوتبال چیست؟ شما می توانستید این روزها دو بازی با تیم ملی عمان داشته باشید تا شرایط تیمتان را بهتر ارزیابی کنید.


ما قرار بود بازی هایی در ماه مارچ و جون داشته باشیم ولی من هم مانند سایر مربیان تیم های دنیا هستم و هیچ کس نمی داند که قرار است چه اتفاقی رخ بدهد و چه سرنوشتی در انتظار ما خواهد بود.

*آیا شما تمایل دارید که با ایران بازی دوستانه برگزار کنید؟


این ممکن نیست، چون همه چیز به تعویق افتاده است.  این ممکن نیست که بازی برگزار کنیم. شاید بازی ها برگزار شود ولی شاهد انجام بازی های دوستانه نخواهیم بود، چون زمانش وجود ندارد و ممکن نیست.

*به عنوان یک مربی چه نگاهی به کم شدن دستمزدهای فوتبالی ها در سراسر جهان نظیر چین، اسپانیا و ایتالیا و .. دارید؟


برانکو که خودش پیشگام کم شدن دستمزدش در این شرایط بحرانی جهان بوده است و ۳۹ درصد از قراردادش با فدراسیون عمان را به آنها بخشیده است، به این سوال اینطور پاسخ داد:« این مشکلی است که بسیاری از باشگاه ها با آن روبرو شده اند و دستمزدهایشان را کاهش داده اند. من خودم دستمزدم را کاهش دادم. آنها از من چیزی نپرسیدند و چیزی نخواستند. این یک کار اخلاقی بود. چرا این کار ا انجام دادم؟ چون تمام فعالیت های ما از بین رفته است و من کار سختی انجام نمی دهم. آنها سورپرایز شده بودند که چرا دستمزدم را کاهش دادم. آنها فشاری روی من وارد نکردند و خودم این تصمیم را گرفتم. در این شرایط بسیاری از باشگاه دستمزدهایشان را کاهش دادند، چون بودجه کافی در اختیار ندارند.»

*در سوی دیگر پرونده شما با باشگاه پرسپولیس در جریان است که البته مربوط به ۲ سال گذشته است.


 بله این مربوط به ۲ سال پیش است و چیز کاملا متفاوتی با کاهش دستمزدم در عمان است.

*آیا آنها کاری برای رفع این مشکل انجام داده اند و مدیر جدید با شما تماس گرفته است؟


جواب-در این مورد من می دانم چه چیزی می خواهم ولی نمی دانم که آنها چه چیزی می خواهند. آنها دو فرزند دارند. من نمی دانم که آیا آنها می خواهند این پرونده در دادگاه حکمیت ورزش به جریان بیفتد یا خیر؟! من حکم دارم و آنها هستند که تصمیم نهایی را خواهند گرفت و تنها راه این است که در CAS علیه من شکایت تنظیم کنند. ما در واقع دو پرونده داریم که یکی مربوط به الان است و یکی مربوط به دو سال گذشته.»

*شما زیاد خوش شانس نبودید؛ چون دو سال بدون دریافت پول کار کردید.


جواب-مشکلی نیست. من این پولم را به هر حال به دست می آورم. به هر حال کسی پیدا می شود و این پول را در پرسپولیس به من می دهد. اگر آنها خواهند این کار را انجام دهند، فدراسیون جهانی فوتبال برای این کار ابزاری در اختیار دارد و آنها همچنین ۵ درصد بیشتر از چیزی که باید می پرداختند، باید بپردازند. به هر حال اینجا انتخاب دست پرسپولیس است.

پرسپولیس فقط در دوماه چند بازیکن خارجی آورده !


او در این رابطه سپسس اینطور حرف هایش را از سر گرفت و گفت:« ببینید در مورد پرسپولیس صحبت کردید. پرسپولیس در چند ماه گذشته چند بازیکن خارجی خریداری کرده و مربی از خارج آوردند و پول های زیادی صرف کرده اند. شما می دانید که من چه منظوری دارم. این چرخه فقط در دو ماه در پرسپولیس اتفاق افتاده است.»


برانکو سپس اضافه کرد:« نگاه کنید که این بازیکنان را چه کسی به پرسپولیس آورده است. مورد رادوشویچ از من بپرسید. در مورد بازیکنان اوکراینی از من بپرسید و یا هر بازیکن دیگری. حالا آنها ۴،۵ بازیکن آورده اند و به آنها پول داده اند ولی چه تغییری اتفاقی افتاده است؟ این معنی اش این است که آنها پول دارند، پس موضوع پول نیست. آنها کالدرون و دستیارانش را به ایران آوردند و سه روز بعد از پرسپولیس پول گرفتند. آنها نمی خواهند پول من را بپردازند. اوکی مشکلی نیست ولی آنها در زمانش پرداخت خواهند کرد.»


*شرایط بیماری کرونا در عمان چطور است؟ آیا آنها توانسته اند بیماری کرونا را کنترل کنند؟


جواب-فکر می کنم آنها ویروس را کنترل کرده اند، چون تنها ۲۵۲ به این ویروس مبتلا شده اند. آنها همچنین مانند کشورهای دیگر بخش بندی های زیادی ایجاد کرده اند.

بیشتر بخوانید:
گل محمدی: شرایطمان عجیب و غریب است
آذری: تعطیلی لیگ جیب باشگاه‌ها را پر نمی‌کند
حنیف: کرونا لطف بزرگی به مدیران استقلال کرد 

تگ ها


برانکو ایوانکوویچ پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس برانکو پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال