برانکو مسن‌ترین و منصوریان تنها مربی داخلی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به معرفی مربیان حاضر در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب پرداخت....

به گزارش مدال، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به معرفی سرمربیان تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ در منطقه غرب پرداخت.
در میان تنها نماینده کشورمان در این مسابقات ذوب آهن است که AFC به معرفی علیرضا منصوریان، سرمربی ذوب آهن پرداخت و نوشت: تنها مربی وطنی و داخلی‌ای که در منطقه غرب آسیا به همراه تیمش به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. منصوریان برای دومین سال متوالی تیمش را به عنوان سرگروه به مرحله بعد رساند و این درحالی است که او در نوامبر ۲۰۱۸ هدایت ذوب آهن را بعد از ترک استقلال به دست گرفت.
منصوریان نیز مثل سیرا در جام جهانی ۱۹۹۸ به همراه تیم ملی کشورش ایران بازی کرد. بازیکن ۴۷ ساله مسیر مربیگری اش در زمینه باشگاهی را با پاس همدان آغاز کرد و البته پیش از آن ۳ سال مربی زیر ۲۳ ساله‌های تیم ملی ایران بود. ذوق او در لیگ قهرمانان آسیا به همراه نفت تهران شکوفا شد و در سال ۲۰۱۶ به یک چهارم نهایی رسید و در این مرحله بوسیله الاهلی از این دور حذف شد.
یکی از مربیان حاضر در این مرحله برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی عربستان است. سایت AFC درباره برانکو نوشت: برانکو با سن ۶۵ سال مسن‌ترین مربیان حاضر در این مرحله است. این مربی کروات نیز مثل سیرا در جام جهانی ۱۹۹۸ حضور داشت، اما نه به عنوان بازیکن بلکه به مربی کمک مربی بود. او در این جام جهانی موفق شد مدال برنز رقابت‌ها را کسب کند.
برانکو جزو مربیانی است که در فوتبال آسیا موفقیت‌های زیادی داشته است. او در لیگ چین در سال ۲۰۱۰ به همراه شاندونگ لیونگ قهرمان شد و بعد از آن به همراه پرسپولیس ۳ سال متوالی قهرمان لیگ ایران شد. برانکو تیم ایرانی را در سال ۲۰۱۷ به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رساند و سال بعدش عملکرد بهتری داشت و این تیم را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رساند.


مربیان منطقه غرب آسیا در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا:
۱- روی ویتوریا (النصر عربستان)
۲- مائوریس ستجین (الوحده امارات)
۳- ژوزه لوئیس سیرا (الاتحاد عربستان)
۴- روی فاریا (الدحیل قطر)
۵- ژاوی هرناندس (السد قطر)
۶- برانکو ایوانکوویچ (الاهلی قطر)
۷- رزوان لوچسکو (الهلال عربستان)
۸- علیرضا منصوریان (ذوب آهن)

بیشتر بخوانید:

بررسی ذوب‌آهن و الاتحاد در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا؛ غول را ذوب کن

 

 

تگ ها


برانکو ایوانکوویچ علیرضا منصوریان AFC AFC Champions League فوتبال