برانکو : مقابل الهلال اشتباه بازی کردیم/ غیبت طارمی به ما ضربه زد

به گزارش مدال به نقل مهر،سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: غیبت مهدی طارمی مقابل الهلال به ما ضربه زد ......

به گزارش مدال به نقل مهر، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: غیبت مهدی طارمی مقابل الهلال به ما ضربه زد.
برانکو ایوانکوویچ در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: واقعیت این است که الهلال ما را برد. اما این نتیجه ای است که در زمین نمی توانست منطقی باشد. آنها یکی از بهترین بازی های خود را انجام دادند و ما یکی از ضعیف ترین بازی های مان را. عملا باید بپذیریم منطقی این است که غیبت چهار ملی پوش ما یکی از مشکلات ما در این بازی بود. شما حساب کنید اگر ادواردو، سلمان و دو بازیکن کلیدی دیگرشان در این بازی نبودند چه تاثیری روی بازی آنها داشت؟ غیبت این چهار بازیکن ما برای ما جبران ناپذیر بود. ضمن این که در این بازی اشتباهات ساده ای انجام دادیم که برای ما گران تمام شد. 
وی افزود: گل اول تیم الهلال که آفساید بود و مسئله بعدی اینکه در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اگر بخواهید نتیجه بگیرید باید موقعیت های نیم بند را هم تبدیل به گل کنید. ما در همان اوایل بازی دو موقعیت خوب داشتیم که مهاجمان ما باید آنها را گل می کردند و نکردند. بعد از دو هیچ و سه هیچ هم موقعیت هایی داشتیم که آنها هم می توانستند گل شوند. 
سرمربی سرخ پوشان گفت: بعد از آنکه یک بازیکن تیم الهلال اخراج شد ما اشتباه بازی کردیم و به جای آنکه با آرامش و صبر بازی کنیم و حریف را در فضای خالی بدوانیم عجولانه عمل کردیم و کاملا بر خلاف آنچیزی که باید عمل کنیم پیش رفتیم. طبیعی است که بازی نکردن طارمی هم برای ما یک فقدان بزرگ بود. به طور کلی بعد از اعلام جریمه طارمی فضا در تیم ما منفی شد و روی جو تیم ما تاثیر گذاشت. بازیکنان ما حساس هستند و تحت تاثیر این اتفاق بودند. به خصوص که این اتفاق روز قبل از بازی افتاد و سه ساعت قبل از شروع بازی ما مطمئن شدیم که نوراللهی را داریم و همه اینها رو آمادگی ما تاثیر داشت.
ایوانکوویچ تصریح کرد: طارمی دو سال است بهترین بازیکن و آقای گل ایران است و در این بازی نبود. انصاری هم که بازیکن فیکس و ملی پوش ما بود و سیدجلال هم که کامل آماده نبود و حتی کمال. می بینید که اکثرا بازیکنان با تجربه ما غایب بودند. در این بازی مصلح هم شرایط خاص خودش را به دلیل سوختگی داشت و ما عملا گزینه دیگری برای جایگزینی وی نداشتیم. من دوست ندارم این شکست را توجیه کنم اما این ها واقعیت بودند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به انتقاد پیشکسوتان و کارشناسان به حضور محسن ربیع خواه در پست هافبک دفاعی در ترکیب پرسپولیس گفت: از انها می خواهند بپرسم چه کسی را باید جایگزین او می کردیم؟ من سه ساعت قبل از بازی فهمیدم احمد نوراللهی می تواند بازی کند. بازیکنی که یک سال فوتبال بازی نکرده است. مگر بازی پلی استیشن است؟!
برانکو اظهار داشت: واقعا خواهش می کنم بگویید از بازیکنانی که داشتم چه کسی را باید در زمین می گذاشتم؟ سه بار صحبت کردم و گفتم که سیدجلال دو ماه بازی نکرده و تمرین مناسبی نداشته است. او تنها سه جلسه قبل از بازی کامل تمرین کرده بود.
وی بار دیگر در واکنش به اینکه چرا پرسپولیس بازی را نبست تا گل های بیشتری نخورد گفت: با این موضوع موافقم، ولی اسم بدهید که چه کسی را می گذاشتم تا دفاعی بازی کنیم؟ کریم باقری؟ آیا بشار هافبک دفاعی است که او را در این پست بگذارم؟ توضیح دادم که نوراللهی تا دو ساعت قبل بازی نمی دانست که می تواند بازی کند یا نه. من با نظر کارشناسان موافقم، اما برای دفاع چپ چه کسی را می گذاشتم؟
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه چقدر امیدوار به صعود است، خاطرنشان کرد: تا آنجایی که شانس صعود وجود دارد، باید تمام تلاش مان را به کار ببریم. همان طور که آنها چهار گل زدند، ما هم می توانیم این تعداد گل را به ثمر برسانیم. امیدوارم ما قوی باشیم و انتظار دارم که بازیکنانم به خودشان اعتقاد داشته باشند.
برانکو در ادامه راجع به اعتراضش به داور بازی رفت با الهلال عربستان اظهار داشت: اولین گل آنها آفساید بود. دومین گل و چهارمین گل روی اشتباه ما به ثمر رسید و در فوتبال پیش می آید. ما پنج یا شش شانس گلزنی داشتیم که یک بار هم گل نزدیم. در این سطح از لیگ قهرمانان آسیا نباید فرصت را از دست داد و باید از کوچک ترین فرصت استفاده کرد.
وی ادامه داد: امید من برای صعود زیاد است، اما نمی توانیم تیم قزاقستانی را با عربستانی یکی بدانیم. الهلال بهترین تیم قرن آسیاست. ما در گروه مان نشان دادیم که می توانیم مقابل شان بازی خوبی انجام دهیم. ما در 12 بازی لیگ قهرمانان آسیا تنها سه بار داخل خانه و بقیه را بیرون از خانه برگزار کردیم. نتایج خوبی هم تا اینجا گرفته ایم. طبیعی است که از این نتیجه راضی نیستم و همه تلاش مان را به کار می گیریم که نتیجه را برگردانیم.
ایوانکوویچ درباره توهین عربستانی ها به علی دایی گفت: رفتار آنها غیرورزشی بود و جای توجیه ندارد.
وی در رابطه با احتمال بخشش محرومیت مهدی طارمی افزود: رفع این مشکل وظیفه باشگاه است و من نمی توانم کاری انجام دهم. این تصمیم فیفاست و سخت می توان آن را برگرداند.
وی درباره مصدومیت سید جلال حسینی تصریح کرد: انتظار من این است که سیدجلال در بازی های تیم ملی به میدان برود. با توجه به اینکه ملی پوشان ما یک روز قبل از بازی با استقلال خوزستان به تمرینات بر می گردند طبیعی است که سیدجلال در این بازی به میدان نرود.
سرمربی پرسپولیس راجع به عملکرد ضعیف بیرانوند تصریح کرد: در مورد بازیکن خاصی صحبت نمی کنم. عملکرد تک تک بازیکنان را در جلسه آنالیز بررسی خواهیم کرد. طبیعی است که همه بازیکنان ما در بازی با الهلال ضعیف بازی کردند که آن نتیجه به دست آمد. ما باید در این بازی به نتیجه خیلی بهتری می رسیدیم و نتیجه 4 بر صفر شایسته پرسپولیس نبود.
برانکو ایوانکوویچ درباره اینکه بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم ملی حضور دازرند و او از این بابت ناراحت نیست؟ تصریح کرد: اعتراضی به برنامه تیم ملی ندارم. نمی خواهم برنامه های تیم می را خراب کنم. آنها برنامه خودشان را از قبل اعلام کرده اند و ما نمی خواهیم اعتراضی کنیم تا فردا محکوم به عدم موفقیت احتمالی تیم ملی شویم. آماده ایم هر وقت لازم شد بازیکن در اختیار تیم ملی بگذارم.. خیلی هم فرق نمی کند ما موافق برنامه های تیم ملی باشیم یا مخالف. فقط می خواهم بگویم مربی الهلال درخواست کرده در این هفته هیچ بازیکنی از این تیم به تیم ملی نرود و می خواهد همه بازیکنانش را در اختیار داشته باشد.
وی در مورد احتمال لغو دیدار استقلال خوزستان - پرسپولیس نیز خاطرنشان کرد: این بازی در صورت لغو چه زمانی برگزار خواهد شد؟ ما روز پنجشنبه با استقلال خوزستان بازی داریم و سه شنبه هفته بعد از آن هم به مصاف الهلال خواهیم رفت. چهار روز بعد باید با نفت در جام حذفی بازی کنیم و یک هفته بعد از آن هم دربی را پیش رو داریم. این در حالی است که بازی با صنعت نفت آبادان را هم برگزار نکرده ایم.
سرمربی پرسپولیس درباره حضور وینفرد شفر آلمانی در راس کادر فنی استقلال نیز گفت: شفر را از زمانی که در آلمان بود می شناسم. او از مربیان خوب کشورش بود و توانست با کامرون قهرمان آفریقا شود. شفر قطعا مربی با کیفیتی است. او دیدگاه خودش را دارد و با تفکراتش می تواند برای استقلال قدم های خوبی بردارد. البته اگر استقلال بتواند با این مربی قرارداد ببندد. از مربی در سطح شفر انتظار می رود که سطح استقلال را بالا بیاورد. نه شفر هر مربی خارجی که به ایران می آید این انتظار از او می رود که در فوتبال ایران قدم های زیادی بردارد.
 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال