برانکو پرافتخارترین سرمربی خارجی فوتبال باشگاهی ایران

با کسب سومین قهرمانی متوالی لیگ برتر برانکو پرافتخارترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال باشگاهی ایران شد....

با کسب سومین قهرمانی متوالی لیگ برتر برانکو پرافتخارترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال باشگاهی ایران شد.

برانکو ایوانکوویچ با سبقت از راجرز، رایکوف و استانکو پرافتخارترین سرمربی خارجی لیگ فوتبال ایران شد.
به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس امروز برای سومین فصل متوالی تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ به عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران دست یافت تا این سرمربی کروات به تنهایی پرافتخارترین مربی خارجی شاغل در فوتبال باشگاهی ایران لقب بگیرد.
برانکو که از بهار سال 94 هدایت پرسپولیس را برعهده داشته پس از نایب قهرمانی با این تیم در فصل 95-94، در فصل 96-95، 97-96 و 98-97 با این تیم قهرمان لیگ برتر شد تا پرافتخارترین مربی خارجی لیگ فوتبال ایران لقب بگیرد.
پیش از این زدراکو رایکوف در سال 1349همراه با استقلال در جام منطقه‌ای عنوان قهرمانی را کسب کرد تا نخستین مربی خارجی فاتح لیگ فوتبال ایران لقب بگیرد. رایکوف یک بار نیز در سال 1353 همراه با استقلال فاتح جام تخت جمشید شد تا دو عنوان قهرمانی در لیگ داشته باشد. آلن راجرز سرمربی انگلیسی پرسپولیس در دهه 50 نیز در سال‌های 1350 و 1352 با پرسپولیس قهرمان لیگ شد و استانکو پوکه‌پوویچ نیز در سال‌های 1374 و 1375 با پرسپولیس این عنوان را کسب کرد. ملادن فرانچیچ در فصل 84-83 با فولاد و زلاتکو کرانچار در فصل 91-90 با سپاهان دیگر مربیان خارجی بوده‌اند که این عنوان را کسب کرده‌اند.