برانکو: کی‌روش از کجا می‌داند بازیکنان آماده نیستند؟

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: در سال جدید بهترین آرزو را برای همه ایرانیهای داخل و خارج دارم ......

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: در سال جدید بهترین آرزو را برای همه ایرانی‌های داخل و خارج دارم. برای همه در کنار فوتبال آرزوی شادی دارم. اولین بازی سال را فردا داریم و خیلی وقت است شما رسانه‌ها و هواداران را ندیده‌ام و خوشحالم فردا بازی می‌کنیم.
وی افزود: خوشحالم از اینکه دوباره هواداران را ملاقات می‌کنیم. طبیعی است که در سال جدید هم در اولین بازی به دنبال برد و در ادامه کسب نتایج سه سال اخیر باشیم. نیازی نیست که بگویم چه بازی سختی در انتظار ماست. سایپا فقط یک امتیاز کمتر از ذوب آهن دارد. آنها به دنبال این هستند تا جزو سه تیم اول بوده و بتوانند راهی لیگ قهرمانان آسیا شوند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تأکید براینکه سایپا دوست دارد بهترین عملکرد را مقابل پرسپولیس ارائه دهد، اضافه کرد: می‌دانید که سایپا از دو بازی‌اش مقابل استقلال 5 امتیاز کسب کرد و ذوب آهن را هم 4 بر 2 شکست داد. با پارس جنوبی مساوی کرد، آنها تیم بسیار خوبی دارند و دو ملی پوش به نام مهدی ترابی و قلی‌زاده را در اختیار دارند که تعداد ملی پوشان‌شان با ما مساوی است. سایپا در 5،6 بازی اخیر خود توانسته به فرم ابتدای فصل قبلش برگردد. مطمئنا سایپا با تیم نیم فصل اول متفاوت است و نسبت به آن موقع شرایط خیلی بهتری دارد.
برانکو در این باره خاطرنشان کرد: ما از سختی بازی‌مان آگاهی کامل داریم من لازم می‌دانم در مورد علی دایی هم صحبت کنم. فردی که یکی از بهترین مربیان ایران است. او متولد شده تا برای برنده شدن بجنگد و قطعا این تفکر را به شاگردانش هم انتقال می‌دهد.
وی در مورد اینکه چه پیش بینی از پرسپولیس در سال 97 خواهد داشت گفت: ما فردا با سایپا بازی داریم. از روز اولی که به ایران آمدم مدام تکرار کردم که اهداف و بلندپروازی ما پایان ندارد. ما در جذب بازیکن مشکل داریم نبود مهدی طارمی و سروش رفیعی فقدان بزرگی است چرا که به کیفیت و زیبایی ما اضافه می‌کردند اما با همه این مشکلات سال آینده تیم قوی‌تری خواهیم بود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با نبود ملی پوشانش در تمرینات روزهای گذشته تصریح کرد: ملی‌پوشان امشب برمی‌گردند و فردا در ترکیب ما نخواهند بود. کمال کامیابی نیا و محمد انصاری مصدوم از تیم ملی برگشته‌اند. مصدومیت کمال تاحدی برطرف شده اما انصاری در ترکیب نخواهد بود چون احساس درد می‌کند.
برانکو  در مورد اینکه آیا پس از بازی با سایپا جشن قهرمانی می‌گیرند یا خیر، خاطرنشان کرد: انتظارمان این است که فردا قهرمانی را قطعی کنیم اما نمی‌دانم پیش‌بینی سازمان لیگ برای بازی فردا چیست؟ ما پس از بازی خوشحالی خواهیم کرد.
در این هنگام پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد طی صحبتی که با گرشاسبی سرپرست باشگاه داشته برای اینکه رقابت در لیگ برتر ادامه داشته باشد و انگیزه تیم‌ها از بین نرود در بازی آخرمان مقابل سپیدرود رشت جشن قهرمانی را می‌گیریم.
سپس بار دیگر برانکو در واکنش به اظهارات کارلوس کی روش مبنی بر‌آماده نبودن بازیکنان داخلی و اینکه خواستار حضور‌ آنها در تمرینات تیم می به مدت 40 روز بوده است، گفت: کی‌روش از کجا می‌داند بازیکنان آماده نیستند؟ مگر چند بازی لیگ را دیده که بازیکنان داخلی را ناتوان دیده که اعلام کرده آماده نیستند. اگر درست متوجه شده باشم باید از بازی فردا ملی‌پوشان را در اختیار تیم ملی قرار بدهیم اما قراردادم طوری است که تنها 30 روز می توانم به مرخصی بروم!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز تعجب از اظهارات سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: دیروز متوجه شدم که لژیونرها آماده هستند و پرواز می‌کنند. بازیکنانی چون سردار آزمون مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد در زمین پرواز می‌کردند و پس از 30 دقیقه آنها را نمی‌دیدم. اگر کی‌روش این حرف‌ها را زده، خیلی خوب است.
برانکو در خصوص اینکه استدلال کی‌روش این بوده که بازیکنان داخلی با این شرایط نمی‌توانند مقابل رونالدو بپرند، گفت: کی‌روش اینها را از کجا می‌داند که بازیکنان نمی‌توانند بپرند؟ با دو جلسه تمرین چطور این موضوع را تشخیص داده است؟ من این موضوع را نمی‌دانم و از شما می‌پرسم مگر تمرین پرش نمی‌کنند که ضربه سر بزنند؟ اگر نمی‌توانند سر بزنند باید تمرین سرزدن انجام دهند. من نمی‌توانم لژیونرها را با بازیکنان داخلی مقایسه کنم چون من بازیکنان لژیونر را تمرین نمی‌دهم که ببینم وضعیت‌شان چطور است.
وی در ادامه اظهاراتش در کنفرانس خبری در رابطه با اظهارات کی‌روش گفت: اگر درست تشخیص داده باشم با این صحبت‌ها باید بگوییم دایی مربی بدی است؟ اگر اینطور باشد که معنایش این است مربیان ایرانی خوب نیستند. پس چطور استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان در آستانه به صعود مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا هستند؟
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه چرا از ملی‌پوشان تیمش در بازی فردا استفاده نخواهد کرد، گفت: من از وضعیت ملی پوشان تیمم خبر ندارم که بخواهم استفاده کنم. نمی‌دانم کدام‌شان مصدوم و کدام‌شان سالم هستند. حتی نمی‌دانم چقدر می‌توانند به هوا بپرند! به هرحال روز جمعه آنها را در تمرین خواهیم دید و وضعیت‌شان را بررسی خواهیم کرد.
برانکو با تأکید بر اینکه به نفرات غیرملی‌پوش تیمش اعتماد کامل دارد، تصریح کرد: ما بازیکنان خیلی خوبی در اختیار داریم و اگر غیر از این بود الان 15 امتیاز با تیم دوم جدول فاصله نداشتیم. آنها لیاقت خود را در بازی‌های قبل ثابت کرده‌اند. و فردا هم تمام تلاش‌شان را خواهند کرد تا بهترین عملکرد را ارائه دهند، اگرچه در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و ممکن است اشتباهاتی در زمین رخ دهد. مهم این است که همه بازیکنان تلاش می‌کنند بهترین عملکرد را ارائه دهند و من هم حداکثر اعتماد را به آنها دارم.
وی در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با هجمه‌ای که در زمان حضور او در تیم ملی علیه وی وجود داشت و مقایسه این هجمه‌ها با هجمه‌ای که در حال حاضر در مورد تیم ملی وجود دارد گفت: من وقتی شرایط فعلی را می‌بینم به مدیریت فدراسیون تبریک می‌گویم. من این اواخر فعالیت تیم ملی را دنبال می‌کنم و اعتقاد دارم فدراسیون فوتبال در هیچ مقطعی تا این حد برای آماده‌سازی تیم ملی امکانات فراهم نکرده بود. هرگز هیچ مربی‌ای در تیم ملی تا این حد امکانات در اختیارش نبوده و هرگز استانداردی که امروز در تیم ملی وجود دارد، وجود نداشته است. همین جا لازم می‌دانم به تاج و همکارانش تبریک بگویم که حداکثر شرایط را برای آماده سازی تیم ملی فراهم کرده‌اند. هیچ سرمربی تا به حال این همه امکانات در اختیارش در تیم ملی نبوده و این خیلی خوب است و همینطور هم باید باشد.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال