براي وزير ورزش به بهانه معافیت 7ملی پوش/ این هم راهکار قانونی

سایت مدال- وزير ورزش در نامه اي خواستار معافيت از خدمت وظيفه عمومي ٧ ملي پوش فوتبال ايران شد ......

سایت مدال- وزير ورزش در نامه اي خواستار معافيت از خدمت وظيفه عمومي ٧ ملي پوش فوتبال ايران شد. نامه اي كه در آن هيچ اشاره و استنادي به هيچ قانون و ماده و تبصره اي نشده و صرفا يك درخواست عادي بود. نگارش چنين نامه اي از اول شخص ورزش كشور دور از منطق و قانون است. سردار كمالي هم با غيرقانوني خواندن اين درخواست، از رد آن خبر داد.
اين اما پايان ماجرا نبود و حالا سخنگوي دستگاه ورزش با مثال آوردن از مهرداد پولادي، تلاش كرده بحث را به سمت سرمايه سوزي و لزوم پيشگيري از آن ببرد.البته كه در مقابل پولادي، ده‌ها ملي پوش را مي توان نام برد كه خدمت شان را انجام دادند بي آنكه رهسپار كشورهاي غريبه شوند.
نگارنده به مقررات فعلي سربازي ورزشكاران نقد دارد اما نامه وزير هم چون متكي به هيچ قانوني نبود نمي تواند مقبول و قابل پذيرش باشد.
كاش وزير و به دنبال آن معاونين محترم ايشان در راستاي ماده ٣٣ قانون دائمي شدن احكام توسعه كشور فرصتي را فراهم مي آوردند تا ورزشكاران و البته مشخصاً فوتباليست ها بتوانند در باشگاههاي خودشان دوران خدمت را سپري كنند و بخشي از قراردادشان هم به نيروهاي مسلح اختصاص يابد.
اعزام آنها به تيم هاي نظامي هزينه هنگفتي را روي دست اين باشگاهها مي گذارد و كمترين بهره فني را هم تاكنون نصيب اين دسته از باشگاهها كرده است.
اميدواريم اين قانون كه بستر لازم را براي رشد ورزشكاران در خود دارد اجرايي شود و وزير محترم پيگيري لازم را در اين باره به وجود بياورد تا شاهد تكثير امثال پولادي نباشيم وگرنه معافيت هفت ملي پوش مُسكني است موقت و گذرا كه درد را ريشه اي اصلاح نمي كند.

​به قلم دکتر عبدالصمد ابراهیمی
 روزنامه نگار و کارشناس حقوقی فوتبال 

تگ ها


اخبار روز فوتبال