برای دومین بار؛ نائومی اوساکا، فاتح اوپن استرالیا

نائومی اوساکا با نمایشی قدرتمند موفق شد جنیفر بردی را در دو ست شکست داده و برای دومین بار فاتح مسابقات اوپن استرالیا شود. این چهارمین گرند اسلم...

به گزارش "ورزش سه"، فینال تنیس اوپن استرالیا در بخش زنان ظهر امروز بین نائومی اوساکا از ژاپن و جنیفر بردی از آمریکا برگزار شد و تنیسور ژاپنی با پیروزی دو بر صفر برابر حریف آمریکایی موفق شد برای دومین بار فاتح این رقابت ها شود. 

اوساکا توانست حریف خود را در دو ست و با نتایج ۶-۴ و ۶-۳ شکست دهد و فاتح چهارمین گرند اسلم خود شود.

نائومی اوساکا، تنیسور شماره یک جهان، در ست اول در بهترین شرایط خود نبود اما ضربات قدرتمند او کافی بود تا وقتی که بردی با پرتاب های توپ خود مشکل داشت، در ست اول بتواند با نتیجه ۵-۴ به یک برتری حساس و سرنوشت ساز دست پیدا کند.

تنیسور ژاپنی ست دوم را پر قدرت شروع کرد و در دومین گیم توانست بریک کند تا نتیجه دو بر صفر شود. برتری اوساکا ادامه داشت وقتی تنیسور آمریکایی ۴-۰ عقب افتاد، به نظر می رسید که بردی در خطر باختن ست دوم بدون برد حتی یک گیم است.

بردی اما بلاخره توانست خودش را جمع کند و در چند گیم به پیروزی برسد. در گیم پنج رقابت نزدیکی بین دو تنیسور وجود داشت که در نهایت با پیروزی و بریک بردی به پایان رسید. او گیم بعدی را هم به خود اختصاص داد و نتیجه ۴ بر ۲ شد. اوساکا اما اجازه نداد برتری اش در تعداد گیم های کسب شده از بین برود و در ست دوم با نتیجه ۶ بر ۳ پیروز شد.

این دومین قهرمانی اوساکا در مسابقات اوپن استرالیا است و او در سال ۲۰۱۹ نیز قهرمان این رقابت ها شده بود.

تگ ها


تنیس تنیس