برای رسیدن به فینال؛ امید رئال به رکورد کورتوا

تیبو کورتوا، دروازه بان بلژیکی رئال مادرید، ۳۹۰ دقیقه است که دروازه خود را بسته نگه داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آخرین کسی که موفق به گل زدن به تیبو کورتوا شد، اسکار مینگسا، ستاره جوان بارسا، در ال کلاسیکو بود. از آن زمان به بعد ۳۹۰ دقیقه است که دروازه رئال مادرید باز نشده است. دروازه بان بلژیکی هنوز امیدوار است که بتواند جام زامورا را در این فصل از آن خود کند.

کورتوا امشب در نیمه نهایی چمپیونزلیگ و در دیدار برابر چلسی، تیمی که چهار سال در آن بازی کرد، آزمون سختی برای محافظت از دروازه و افزایش رکورد خود در پیش دارد.

رئال مادرید امروز در والدبباس میزبان چلسی است. آبی ها در حالی پا به این بازی می گذارند که رکورد شگفت انگیزی با توماس توخل به دست آورده اند؛ در ۲۱ بازی با هدایت سرمربی آلمانی، چلسی در ۱۶ بازی دروازه خود را بسته نگه داشته است.

رئال مادرید نیز از سوی دیگر با داشتن کورتوا درون دروازه قادر به رقابت با آبی های لندن است؛ از دقیقه ۶۰ ال کلاسیکو که مینگسا توانست بازی را ۲-۱ کند، دروازه بان سپیدپوشان مادرید دیگر گلی دریافت نکرده است.

کورتوا بیشترین سهم را در این موفقیت رئالی ها در بسته نگه داشتن دروازه دارد، مخصوصا که او توانست در بازی برابر بتیس چند سیو خوب داشته باشد و ضربه سر بهترین گلزن این تیم را نیز مهار کند.

کورتوا توانسته از ۲۴ ضربه در چارچوب ۲۲ ضربه را مهار کند و تنها افت رئال مادرید در ماه های گذشته و بحران مصدومیتی که این تیم با آن دست به گریبان بود، مانع از آن شده که اکنون پیشتاز رقابت بر سر کسب جام زامورا باشد.

او تا اینجا در ۳۳ بازی ۲۴ گل دریافت کرده است، به طور متوسط ۰.۷۳ گل در هر بازی. او در جدول بهترین گلزنان لالیگا سوم است و در فاصله ای نزدیک با بونو با متوسط ۰.۷۲ گل در هر بازی در رده دوم قرار دارد و فاصله اندکی نیز با یان اوبلاک در رده نخست دارد. اوبلاک در ۳۳ بازی ۲۲ گل دریافت کرده است، متوسط ۰.۶۷ گل در هر بازی.

کسب عنوان بهترین دروازه بان لالیگا هنوز در دسترس کورتوا است. دروازه بان بلژیکی پیش از این سه بار این عنوان را به دست آورده سات؛ دو بار با اتلتیکو و یک بار با پیراهن رئال مادرید. باید دید که در پنج بازی باقی مانده از این فصل در لالیگا، که همچنین مشخص کننده قهرمانی رئال مادرید نیز خواهد بود، چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

در چمپیونزلیگ اما کورتوا آنقدرها هم موفق نبوده؛ دروازه بان مادرید در ۱۰ بازی ۱۱ گل دریافت کرده است. از این تعداد ۹ گل را کورتوا در مرحله گروهی این رقابت ها دریافت کرده است.

اکنون نوبت به چلسی رسیده است؛ تیمی که دروازه بان بلژیکی گذشته ای با آن دارد. در تابستان سال ۲۰۱۱ تیم خنک کورتوا را در ازای دریافت ۹ میلیون یورو به چلسی فرستاد، تقریبا بلافاصله چلسی کورتوا را به صورت قرضی به اتلتیکو مادرید فرستاد. جای که دروازه بان بلژیکی مجبور شد سه سال صبر کند تا پیتر چک برای حضور او در چلسی جا بازی کند.

در تابستان ۲۰۱۴ کورتوا بالاخره به چلسی بازگشت و چهار سال درون دروازه آبی ها ایستاد. او در لندن دو بار قهرمان لیگ برتر شد، یک عنوان قهرمانی در FA Cup به دست آورد و یک قهرمانی در جام حذفی و سپس درخواست کرد تا از چلسی جدا شده و به رئال مادرید بپیوندد...

بیشتر بخوانید:

تاریخ بر ضد رئال؛ چلسی گربه سیاه کهکشانی ها

از رئال نمی ترسیم؛ هنوز در سطح هازارد نیستم

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال