برای مرد شیشه ای فوتبال هلند!

آرین روبن ستاره هلندی باشگاه بایرن مونیخ امروز شمع های 33 سالگی خود را در ایالات باواریا و در کنار تیم محبوب خود، بایرن مونیخ فوت کرد تا وارد برهه ای تازه تر از دنیای حرفه ای خود شود ......

آرین روبن ستاره هلندی باشگاه بایرن مونیخ امروز شمع های 33 سالگی خود را در ایالات باواریا و در کنار تیم محبوب خود، بایرن مونیخ فوت کرد تا وارد برهه ای تازه تر از دنیای حرفه ای خود شود.
آرین روبن را نمی توان در دنیای وینگر های بزرگ نادیده گرفت؛ مخصوصا اگر وینگر مد نظر چپ پا باشد! شاید بتوان او را پادشاه حرکات در عرض نامید! سبکی که تنها خود او می داند چگونه می توان برای نابودی سنگر هر تیمی از آن بهره برد!
مرد شیشه ای بایرن مونیخ زاده 23 ژانویه 1984 در بدوم هلند است، زادگاهش چندان در فوتبال جهان شناخته شده نیست، اما او از خاکی برخواسته است که، یوهان کرایف ها، مارکو فان باستن ها و رود گولیت ها پدید آمدند و دنیا را محو جذابیت خود کردند تا امروز امثال آرین روبن میراث دار آنها باشند.
روبن در 33  ساله حضور حرفه ای خود در میادین تجربه حضور در باشگاه های بزرگی همانند: خرونیخن، پی اس وی آیندهوون، چلسی ، رئال مادرید و بایرن مونیخ را در کارنامه خود دارد که به طبع طی این سابقه طولانی و تجربه حضور در برترین و معتبر ترین لیگ های اروپایی فراز و فرود های بسیاری را تجربه کرده است!
بزرگ ترین پیروزی آرین روبن را به طور قطع باید غلبه و تحقیر بیماری سرطان توسط او دانست، چرا که روبن چپ پا در اوج شکوفایی اش در باشگاه پی اس وی مبتلا به بیماری سرطان شد تا پس از  گذراندن دوره ای سخت و طاقت فرسا بتواند دوران پسا بحران جذاب خود را تجربه نماید.
دنیا دیگر به تعظیم مرد عصبانی هلندی درآمده بود، آرین مد نظر سران چلسی قرار داشت و می خواست هرچه زودتر از دست گاس هیدینگ که شدیدا او را تخت فشار قرار داده بود خلاص شود، پس کجا بهتر از ستمفورد بریج؟ باشگاهی که توانست او را به رویایی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس  (2007-2005) برساند و سکوی پرتاب مرد هلندی به جمع کهکشانی های مادرید شود!
روبن در رئال مادرید نیز توانست خودش باشد و در فصل 2007/8 قهرمانی با لوس بلانکوسی ها را تجربه نماید!هیچ کس نمی توانست او را دوست نداشته باشد، شاید بیرون از زمین چندان محبوب نبود، اما درون زمین هرگاه توپ پای چپش را نوازش می کرد او پادشاه میدان لقب می گرفت!
روبن پس از تغییرات در کادر مدیریتی کهکشانی ها چمدان هایش را به سوی آلیانز آرنا بست تا به جایی نقل مکان کند که برای آن ساخته شده بود! در سال 2009 باواریایی ها مرد شیشه ای را که دنیای پر دردسری را تجربه کرده بود به خدمت گرفتند تا او سوار بر اسب سپید به میدان باواریایی ها نقل مکان نماید و دنیایی تازه را پدید بیاورد!
هرآنچه که فکر کنید او در بایرن مونیخ کسب کرد، از قهرمانی های دیوانه کننده در بوندسلیگا،تا قهرمانی در جام باشگاه های جهان و فتح لیگ قهرمانان اروپا ! روبن هرآنچه را می که می خواست به اثبات رسانده بود، او مردی بود که از هیچ چیز نمی هراسید، حتی از مصدومیت های پی در پی که او را از معشوقه خود به دور کرد!
روبن را باید تلفیقی از عشق، تعصب، جنون، خلاقیت، خشم و توپ هایی که برای او در میان  زمین و آسمان با کات پای چپ می رقصند خلاصه کرد! تولدت مبارک دیوانه چپ پای هلندی!

تگ ها


اخبار روز بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال