برای من، فوتبال مثل بوکس است

دیه گو سیمئونه سرمربی اتلتیکو معتقد است در فوتبال مثل بوکس، باید بدانید چه زمانی باید به حریف حمله ور شوید....

به گزارش "ورزش سه"، یورگن کلوپ سرمربی لیورپول پس از شکست ۳ بر ۲ تیم تحت‌هدایتش مقابل اتلتیکومادرید در جدالی ۱۲۰ دقیقه‌ای که منجر به حذف قرمزها در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد، از نحوه فوتبال دفاعی اتلتیکو انتقاد کرده بود.

این سرمربی آلمانی گفته بود: «بازی مقابل تیمی همچون اتلتیکومادرید خیلی دشوار است. دنبال کلمات درست برای رساندن منظورم هستم. با توجه به کیفیتی که اتلتیکو دارد، نوع فوتبالی که آنها از خود ارائه می‌دهند را درک نمی‌کنم. آنها می‌توانند فوتبال خوبی را ارائه دهند، اما در لاک دفاعی فرو می‌روند و در فکر ترتیب ضدحملات هستند».

دیه‌‌گو سیمئونه که در آن زمان در پاسخ به کلوپ گفته بود با سلاح‌هایی که در اختیار دارد، برای پیروزی بازی می‌کند، در گفت‌وگو با سایت رسمی اتحادیه فوتبال آرژانتین گفت:« فوتبال همانند بوکس است چون باید بدانید که چه زمانی وقت حمله کردن است. در اتلتیکو هم ما به خوبی به ویژگی‌های تیمی خود آگاه هستیم. نمونه‌اش دیداری که مقابل تیم فوق‌العاده لیورپول داشتیم، ما می‌دانستیم که آنها می‌توانند به ما ضربه بزنند. وقتی آنها درباره خوش‌شانسی ما صحبت کردند، من به تیمی فکر می‌کردم که بازی ۲ بر صفر باخته را با برد ۳ بر ۲ عوض کرد. این شانس نیست و بازی‌ها باید به طور کلی ارزش‌گذاری شوند.»

ال چولو در یادآوری آن بازی معروف گفت:« در بازی برگشت مقابل لیورپول می‌دانستیم که موراتا مصدوم است و آسیب‌دیدگی‌اش هم شدت پیدا کرده بود. ما یک بر صفر عقب بودیم و تنش بالا گرفته بود. با خودم می‌گفتم که چطور می‌توانم آلوارو را به زمین بفرستم و دوباره او مصدوم شود؟ در نهایت تصمیم گرفتم حرکتی انتحاری بکنم و موراتا را به زمین فرستادم، حرکتی که جواب داد و با وجود اینکه او مصدوم هم شد اما توانست گلزنی کند.»

تگ ها


دیگو سیمئونه یورگن کلوپ لیورپول اتلتیکو مادرید