برای پس گرفتن شماره ۱؛ دخیا تعطیلاتش را نیمه‌کاره گذاشت

داوید دخیا، دروازه بان منچستریونایتد، تعطیلات خود را کوتاه کرد و زودتر به منچستر بازگشت تا تمرینات پیش‌فصل خود را با هدف پس گرفتن پیراهن شماره یک یونایتد از دین هندرسون آغاز کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، داوید دخیا در طول ۱۲ ماه گذشته افت عجیبی را تجربه کرد و پس از یک سری از نمایش های پراشتباه جایگاه خود درون دروازه شیاطین سرخ را به رقیب جوانش، دین هندرسون، واگذار کرد.

دخیا در طول رقابت های یورو ۲۰۲۰ نیز به نیمکت تیم ملی اسپانیا میخکوب شده بود و لوییز انریکه، سرمربی لاروخا، ترجیح داد تا در طول این تورنمنت از اونای سیمون درون دروازه استفاده کند.

انتظار می رفت که دخیا اوایل ماه آگوست به منچستر بازگردد اما او پس از تنها دو هفته تعطیلات ترجیح داد که تمرینات خود با باشگاه را شروع کند.

یکی از منابع نزدیک به باشگاه یونایتد به سان گفت: "داوید می خواهد تا دوباره آماده و سرحال برگردد. او راحت می توانست سه هفته استراحت کند اما می داند که هندرسون نیز به اندازه او مصمم است تا خودش را به سولسشر ثابت کند."

دین هندرسون اما مجبور شده بود مسابقات انگلیس در یورو ۲۰۲۰ را از خانه تماشا کند چرا که تنها چند روز پیش از آغاز این رقابت ها دچار مصدومیت از ناحیه لگن شده بود.

دروازه بان ۲۴ ساله یونایتد پیشاپیش فصل جدید به تمرینات بازگشته و احتمالا همین موضوع باعث شده تا دخیا نیز تصمیم بگیرد تعطیلات خود را کوتاه کند.

دروازه بان اسپانیایی تصمیم دارد تا پیش از شروع فصل جدید با جلب نظر اوله گنار سولسشر، حضور خود درون دروازه شیاطین سرخ در اولین بازی فصل مقابل لیدز را تضمین کند.

دخیا فصل گذشته از اوج خود فاصله بسیار داشت و روزهای کابوس‌وارش با فاجعه شکست در ضربات پنالتی برابر ویارئال در فینال لیگ اروپا تکمیل شد.

دخیا نتوانست حتی یکی از ۱۱ ضربه پنالتی ویارئال را بگیرد و ضربه پنالتی خودش را هم خراب کرد تا جام قهرمانی را دو دستی تقدیم شاگردان اونای امری کند.

او این فصل اما در ادامه تلاش های یونایتد برای کسب جام مشتاق است تا نقشی کلیدی در این تیم داشته باشد. شیاطین سرخ با جیدون سانچو، ستاره بروسیا دورتموند، به توافق رسیده اند و به نظر می رسد که رافائل واران، مدافع رئال مادرید، نیز در راه پیوستن به یونایتد است؛ دو بازیکنی که ممکن است قطعات گمشده پازل قهرمانی دخیا و یارانش باشند.

تگ ها


داوید دخیا فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال