Banner

برای یک سوپرایز بزرگ آماده باشید/مدیرعامل پرسپولیس کیست؟

اگرچه گفته می‌شود وزیر ورزش با استعفای ایرج عرب موافقت کرده اما هنوز این خبر رسمی نیست و نمی‌توان در مورد آن اظهارنظر کرد....

مدال-حامد وفایی

بالاخره در پرسپولیس تغییرات مدیریتی صورت خواهد گرفت.آن هم تنها مدتی پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ و در آستانه آغاز لیگ نوزدهم.حال بسیاری از هواداران پرسپولیس و تحلیل گران این حوزه با این علامت سوال بزرگ روبرو هستند که چرا پیش از این و قبل از رفتن برانکو،وزیر ورزش با استعفای عرب موافقت نکرد و حالا پس از جدایی برانکو و در حالی که پرسپولیس در آستانه حضور در لیگ برتر است زمزمه هایی در مورد این استعفا شنیده می شود؟

هر چه هست طی هفته های اخیر همه از استعفای ایرج عرب خبر دادند.به گونه ای که عصر امروز شایعه پذیرفته شدن استعفای مدیرعامل پرسپولیس بیش از پیش شنیده شد.حتی سایت ورزش 3 پا را فراتر گذاشت و مدعی شد ایرج عرب با حضور در وزارت ورزش نامه خداحافظی خود از پست مدیرعاملی سرخپوشان را به مسعود سلطانی فر داده است. موضوعی که مورد موافقت وزیر و ورزش و جوانان قرار گرفته و حالا در فاصله یک هفته مانده به شروع مسابقات یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی دستخوش تغییرات بزرگی می‌شود.


آن چه که مشخص به نظر می رسد در زمان مدیریت ایرج عرب چند دستگی بین جمع پنج نفره هیات مدیره پرسپولیس وجود داشت. کار به جایی رسید که مهرداد هاشمی به دلیل اختلاف با مدیرعامل، غایب سرشناس جلسات هیات مدیره لقب گرفت و هر روز اخبار زیادی در خصوص تغییر مدیریت باشگاه به گوش رسید.به این ها اضافه کنید برخی ابهامات در ساختار مدیریتی، مالی و هم‎چنین برخی اختلافات داخلی را تا دریابیم فشارها به عرب به اندازه ای شد که او بار دیگر تصمیم به استعفا بگیرد

استعفایی که درصورت پذیرفته شدن، سلطانی را در جایگاه وزیر ورزش با چالشی جدی مواجه خواهد کرد چرا که او باید با جمع بندی بین باقی افراد حاضر در هیات مدیره نفر مورد نظر خود برای برای جانشینی عرب انتخاب کند.


آن طور که از شواهد و قرائن پیداست در صورت پذیرفته شدن استعفای عرب، باز هم طبق روال موجود وزیر ورزش یک برای پست مدیرعاملی باشگاه معرفی خواهد کرد تا بعد از چند ماه این فرد با حکم هیات مدیره، مدیریت باشگاه را به طور رسمی در دست بگیرد.

پیگیری های خبرنگار مدال همان طور که ساعت ها قبل نوشته شد و روی خروجی سایت قرار گرفت،حاکی از آن است که دو عضو هیات مدیره یعنی علی رغبتی و مهدی محمدنبی شانس بیشتری برای حضور در پست مدیرعاملی دارند و سلطانی فر در صورت موافقت با جدایی عرب،برای انتخاب نبی یا رغبتی مردد خواهد بود.

رغبتی یکی از افراد شاغل در وزارت ورزش است که می‌تواند فرد نزدیک به وزیر در پست مدیریت باشد. از طرفی دیگی نبی از تجربه فوتبالی بالاتری نسبت به رغبتی برخوردار است و می‌تواند به واسطه روابط اقتصادی و هم‌چنین فوتبالی که دارد مورد توجه وزارت برای پست مدیرعاملی قرار گیرد.

هرچند در این بین یک نام دیگر برای مدیریت سرخپوشان مطرح است که فردی خارج از هیئت مدیره به شمار می‌رود.
گفتنی است چندی قبل مهرداد هاشمی به واسطه اختلاف با مدیریت باشگاه از سمت خود استعفا داد و حالا می‌توان او را بار دیگر در آستانه بازگشت به پرسپولیس دانست. اما خروج یکی از اعضای هیات مدیره قطعی است و سرخپوشان به جز تغییر در پست مدیرعاملی، تغییراتی در هیات مدیره خود نیز خواهند داشت و باید دید تصمیم مسئولان ارشد وزارت ورزش در نهایت چیست.

در این میان آن طورکه مشخص به نظر می رسد این است که محمدمهدی نبی با توجه به سابقه فوتبالی که دارد از شانس بالایی برای جانشینی عرب برخوردار است.هرچند مخالفان او در فضای مجازی ممکن است با این انتخاب مخالفت کنند اما تعداد مخالفان نبی به اندازه ای نیست که وزیر ورزش را ناچار به استفاده از فرد دیگری کند.مگر این که طی چند روز آینده اتفاق خاصی رخ دهد.به هر روی وزارت ورزش طی چند سال اخیر نشان داده که می تواند با برخی انتخاب های خود جامعه فوتبال را دچار شوک کند.از انتخاب چهره ای چون حمیدرضا سیاسی گرفته تا قرار گرفتن نفراتی چون گرشاسبی و حتی ایرج عرب به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس.پس خود را برای یک سوپرابز بزرگ دیگر آماده کنید.

بیشتربخوانید:

عرب رفتنی شد

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران باشگاه پرسپولیس استعفای ایرج عرب ایرج عرب رفتنی شد اخبار پرسپولیس یادداشت اختصاصی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال