برخورد نامناسب با رسانه‌ها به هنگام ورود ویلموتس به ایران

مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بلژیک که از عصر امروز خبر توافق وی با فدراسیون فوتبال ایران رسانه‌ای شد بامداد امروز در میان بایکوت خبری شدید فدراسیون فوتبال به تهران رسید....

به گزارش مدال، چهره نامدار بلژیکی در نهایت وارد ایران شد آن هم در حالی که هیچگاه رسماً درباره ساعت ورود ویلموتس به ایران خبری از سوی فدراسیون نشین‌ها مخابره نشد.از این رو رسانه‌های مختلف با پیگیری‌های شخصی متوجه ساعت ورود این مربی شده و خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران خود را راهی فرودگاه امام خمینی کردند تا با مخابره اخبار و تصاویر و فیلم های خود، هواداران تیم ملی را به طور ریزتر در جریان ورود سرمربی جدید تیم ملی به ایران بگذارند.

محمدرضا ساکت دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال که این روز ها به عنوان مشاور در این فدراسیون حضور دارد به همراه ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فعلی فدراسیون مسئولین اصلی و رسمی بودند که با حضور در فرودگاه مراسم خوش آمدگویی و استقبال از سرمربی جدید تیم ملی فوتبال را به جا آوردند.

خبرنگاران، گزارشگران و عکاسان فراوانی از رسانه های مختلف ،راس ساعت ۲ بامداد و حتی خیلی زودتر از آن خود را به  فرود گاه رساندند تا بتوانند با تصویر و گزارش، آخرین اخبار را در اختیار هواداران تیم ملی بگذارند اما باز هم برخی ممانعات بی جا روند تهیه گزارش آنها را دچار مشکل کرد.خبرنگاران و عکاسان ایرانی پس از حضور در محدوده سی آی پی در کمال تعجب با ممانعت مسئولین آن قسمت روبرو شده و با این دلیل که مسئولان فدراسیون طی تماس با آن ها خواسته بودند به هر نحوی مانع ورود عکاسان و خبرنگاران شوند، از تمام خبرنگارانی که خود را با مشقت به فرودگاه امام خمینی رسانده بودند،ممانعت به عمل آوردند.

عدم اجازه ورود به خبرنگاران و عکاسان در قسمت توقف ویلموتس باعث دلخوری شدید نمایندگان رسانه حاضر شد. افرادی که برای پوشش خبری و تصویری ورود سرمربی جدید تیم ملی پاسی از شب خود را به فرودگاه رسانده بودند اما در نهایت با ممانعت مسولان مواجه شدند اتفاقی که دلخوری آنها را به همراه داشت و البته اتفاقات بعدی این دلخوری را بیشتر کرد. 

این اتفاق در حالی رخ داد که معمولا در تمام کشورها این اجازه به خبرنگاران و عکاسان داده می شود تا از چنین خبر مهمی تصویر و گزارش تهیه کنند.برای نمونه همین چند ماه قبل بود که کی روش سرمربی سابق تیم ملی با فدراسیون فوتبال کلمبیا به توافق رسید و به هنگام ورود به این کشور با انبوهی از گزارشگران و عکاسان رسانه ای مواجه شد .به گونه ای که حتی یک تماشاگر ایرانی نیز این اجازه را پیدا کرد تا در آن ازدحام از کی روش بابت 8 سال حضور در فوتبال ایران قدردانی کند!

به هر روی اقدام عجیب و غریب فدراسیون فوتبال ایران باعث شد تا چند تصویر مشترک و تکراری از اولین لحظات ورود سرمربی بلژیکی در اختیار تمام رسانه ها قراربگیرد که تصاویری است کاملا ابتدایی با قاب هایی ناموزون و غیرحرفه ای.

 ویلموتس پس از حضور در فرودگاه امام و توقف در قسمت سی ای پی به همراه نفرات دیگر حاضر در فرودگاه، خیلی زود خود را به درب خروجی رساند تا با یک دستگاه مرسدس بنز به سرعت از محل دور شده تا خود را به هتل محل اقامت برساند. ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون، مربی بلژیکی را در این سفر درون شهری همراهی کرد.

عجیب اینجاست که لحظاتی پس از خروج سرمربی از توقفگاه خود بسیاری از عکاسان و تصویربرداران خود را آماده ثبت جدیدترین تصاویر از این مربی کردند اما متاسفانه باز هم با ممانعت مسئولان فدراسیون فوتبال مواجه شدند تا هر عکسی که از این مرد بلژیکی گرفته شده در خفا و البته با استتار کامل به ثبت برسد.

الفاظی بود که در فرودگاه امام و حتی در تماس های تلفنی مسئولان فدراسیون با خبرنگارها و عکاسان به آن ها نسبت داده شد در نوع خود بسیار ناراحت کننده بود که احتمالا در گزارش های بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

به این ترتیب سرمربی جدید تیم ملی با تدبیر عجیب و غریب فدراسیون فوتبال و به اصطلاح در خفای کامل خبری بامداد امروز وارد ایران شد تا خود را برای جلسه مهم امروز آماده کند.جلسه ای که بی شک به امضای قرارداد با مهدی تاج خواهد انجامید.

تصاویر ورود ویلموتس به ایران را اینجا ببینید.

تگ ها


ورود ویلموتس به ایران سرمربی تیم ملی فوتبال ایران فوتبال