برخی مربیان دوست ندارند لیگ شروع شود

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: تیم هایی که مخالف برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر هستند مشکل مالی دارند و به همین خاطر ساز مخالف کوک کرده اند....

ادموند اختر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه برخی تیم ها طوماری را امضا کرده‌اند که ادامه لیگ نوزدهم برگزار نشود، افزود: به جز تیم پرسپولیس که شرایط بهتری نسبت به سایر تیم‌ها دارد و نمی‌خواهد لیگ تعطیل شود که به قهرمانی برسد، تیم‌هایی که مشکل مالی دارند، به دنبال تعطیلی لیگ هستند ضمن اینکه چند تیم پایین جدول هم که در حال سقوط هستند، دوست ندارند لیگ ادامه پیدا کند بخصوص برخی مربیانی که به واسطه دلالان توانسته‌اند تیم بگیرند، می‌دانند که اگر سقوط کنند، از کار برکنار خواهند شد و جزو افرادی هستند که علاقه‌ای به برگزاری ادامه لیگ ندارند؛ بنابراین باید منتظر ماند و دید که مسئولان فوتبال و وزارت بهداشت در شرایط شیوع ویروس کرونا، چه تصمیمی در مورد ادامه لیگ اتخاذ خواهند کرد.

اختر بیان کرد: بازی‌های باقی‌مانده می‌تواند از حساسیت بالایی برخوردار باشد بنابراین به نظر می‌رسد لیگ جذاب خواهد بود و شاهد افت و خیزهای زیادی در جدول لیگ نوزدهم خواهیم بود.

وی در مورد صحبت‌های مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در مورد پیشکسوتان این تیم گفت: عظیم جباری اسطوره باشگاه استقلال است. درست نیست که برخی مدیران قبلی به بزرگان استقلال حمله کرده و آنها را مورد توهین قرار دهند. مشکلات استقلال همیشه وجود داشته و زیبنده نیست که بخواهیم چند اسطوره را زیر سؤال ببریم.

پیشکسوت باشگاه استقلال تأکید کرد: ۲۰ سال پیش که من در استقلال بودم، این تیم مشکل مالی داشت البته در حال حاضر هم چنین مشکلاتی وجود دارد و به طور حتم در آینده هم ادامه خواهد داشت. باشگاه استقلال نیاز به یک کمیته فنی قوی دارد. حال سؤال اینجاست که چه زمانی باید از تجربه افرادی چون پرویز مظلومی، بهتاش فریبا، علی جباری و سایر بزرگان این باشگاه استفاده شود؟ نقش کمیته فنی بسیار تأثیرگذار است. آیا در رئال مادرید یا بارسلونا، مربی بازیکن را انتخاب می‌کند؛ درحالی‌که این وظیفه سنگین بر عهده کمیته فنی است. متأسفانه در فوتبال ما کمیته فنی جایگاه بزرگی ندارد و این دلالان هستند که نقش تعیین‌کننده‌ای در جذب بازیکن برای تیم‌ها دارند.

اختر اظهار داشت: من سعادتمند را نمی‌شناسم و تاکنون با او برخوردی نداشته‌ام درحالی‌که سعادتمند عملکرد موفقی دارد. وی باید برای ادامه موفقیت خود افرادی قوی را در کنار خود به خدمت بگیرد زیرا افراد ضعیف مشکلات را بیشتر خواهند کرد.

وی در خصوص اینکه چه تیمی به قهرمانی دست پیدا خواهد کرد؟ گفت: فوتبال یک رو ندارد. بارها اتفاق افتاده که یک تیم چندین امتیاز بیشتر از سایر تیم‌ها به دست آورده اما به قهرمانی دست پیدا نکرده یا تیمی هم امتیازات کمتری داشته و توانسته به قهرمانی دست پیدا کند. در حال حاضر پرسپولیس بر روی کاغذ قهرمان است اما ۹ هفته تا پایان لیگ باقی مانده و این می‌تواند سرنوشت قهرمان و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را مشخص کند.

تگ ها


ادموند اختر احمد سعادتمند باشگاه استقلال تهران