برد ۸-۲ مقابل بارسا؟ همه فکر می‌کردیم خواب هستیم

کارل هاینس رومنیگه مدیر سابق باشگاه بایرن مونیخ صحبت های جالبی را درباره پیروزی تاریخی این تیم مقابل بارسلونا مطرح کرد....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار بایرن مونیخ و بارسلونا در رقابت های لیگ قهرمانان فصل ۲۰-۲۰۱۹ یکی از تاریخی ترین مسابقات در این تورنمنت محسوب می شود؛ جایی که بایرن مونیخ موفق شد به شکلی شگفت‌انگیز و با نتیجه ۸-۲ بر بارسلونا غلبه کند. این پیروزی زمانی شیرین‌تر شد که باواریایی ها در پایان جام قهرمانی را بالای سر بردند. 

کارل هاینس رومنیگه، مدیر سابق باشگاه بایرن‌مونیخ، اکنون و در آستانه دیدار این تیم مقابل بارسا در دور گروهی فصل جدید چمپیونزلیگ به یادآوری آن خاطره شیرین پرداخته و می گوید: " این دیوانه کننده بود. همه ما فکر می کردیم که در خواب هستیم و در برخی مواقع بیدار می شویم. من معتقدم که من هرگز چین لحظه ای را تجربه نکرده ام و قطعاً دیگر برایم اتفاق نخواهد افتاد. آن بازی به تیم کمک کرد که باور کنند می توانند قهرمان لیگ قهرمانان شوند. کاری که هانسی فلیک و تیم ما در لیسبون انجام دادند استثنایی بود." 

رومنیگه در پاسخ به این سوال که آیا در دوران مدیریت او فلورنتینو پرز درخواستی برای جذب روبرت لواندوفسکی داشته یا خیر گفت: " او هرگز از من در مورد او نپرسید. او من را به خوبی می شناسد و می داند که بازیکنی مانند لواندوفسکی را قابل فروش نمی دانم. من همیشه می گفتم که بهترین خریدهای من طی ۳۰ سال گذشته در بایرن او و نویر بودند." 

رومنیگه درباره ارلینگ هالند نیز گفت: "در حال حاضر چند باشگاه برای متقاعد کردن او و مدیر برنامه اش  صف‌آرایی کرده اند. در واقع فکر کنم مهمترین مسئله به دستمزد او مربوط می‌شود چرا هزینه انتقال از قبل مشخص شده است. من فکر نمی‌کنم که برای هر تیم حاضر در بوندسلیگا جذب او واقع بینانه باشد، حتی بایرن." 

رومنیگه در مورد سوپرلیگ گفت: "بگذارید بگوییم من را شگفت زده نکرد. فلورنتینو همیشه طرفدار سوپرلیگ بود. ما در مورد یک تاجر بزرگ صحبت می کنیم که مدت ها با تصمیمات فیفا و یوفا موافقت نکرده بود. این ایده در آوریل متولد نشد، بلکه خیلی زودتر از آن این اتفاق افتاده بود."
 
جدایی مسی از بارسا: "در عرض سه سال، لالیگا دو ویترین خود (رونالدو و مسی) را از دست داده است. جای آنها به لحاظ تجاری کاملا خالی خواهد بود که نمی توان آن را پر کرد. من این که بارسا مجبور شد به دلیل برخی قوانین مسی را از دست بدهد را یک گل به خودی می دانم."

تگ ها


بایرن مونیخ کارل‌هاینس رومینیگه