برد 5 امتیازی ایران مقابل یمن!

بازی بین بهترین و بدترین رتبه تیم های حاضر در جام ملت ها در رنکینگ فیفا، به سود ایران خاتمه یافت....

ایران شب گذشته یمن را شکست داد و همگان این اتفاق را حدس می زدند اما برد با این اختلاف گل، غیر قابل پیش بینی بود. برد مقابل یمن یک برد 3 امتیازی نبود و به نقل از سایت فاکس اسپرت برای ایرانیان 5 امتیاز داشت.
 
1- نمایش فوق العاده ستاره ها
تا امروز در جام ملت ها نتایج عجیبی رخ داده است. شکست استرالیا، برد خفیف کره و نمایش دیگر تیم ها نشان داد فاصله ها نزدیک است و تیم های بزرگ نمی توانند با قاطعیت خود را از پیش برنده بدانند اما ایران فوق العاده کار کرد. مهدی طارمی گل اول را در زمانی مناسب به ثمر رساند، دژاگه از روی ضربه ایستگاهی برتری را دو گله کرد و باز هم طارمی روی یک ضربه سر نتیجه را 3-0 کرد تا ایران با بردی شیرین به رختکن برود. سردار آزمون و قدوس در نیمه دوم دو گل دیگر زدند تا علی رغم غیبت چند بازیکن مصدوم، ایران به خوبی بازی را با برد پشت سر بگذارد.
 
2- درخشش طارمی
ایران قبل از جام با مصدومیت نفراتی چون عزت اللهی، علی قلی زاده، کاوه رضایی و علی رضا جهانبخش دست و پنجه نرم می کرد و سردار تا قبل از جام ملت ها از تیم ملی خداحافظی کرده بود. همه این مسائل برای ایران نگران کننده بود اما بازی فوق العاده طارمی خیال کی‌روش را راحت کرد.
 
3- فرار از کارت قرمز
بازی بین ایران و یمن پر از صحنه های خشن بود. هر دو تیم خطاهای زیادی داشتند. مجید حسینی مدافع 22 ساله ایرانی تیم ترابوزان ترکیه می توانست در نیمه اول به راحتی اخراج شود اما داور تنها به او کارت زرد داد. اخراج حسینی می توانست ایران را در این بازی و حتی دیدارهای بعدی در این تورنومنت دچار مشکل کند که او با خوش شانسی اخراج نشد.
 
4- دژاگه، یک قهرمان واقعی
در حالی که همگان محو نمایش فوق العاده طارمی و آزمون بودند اما در اصل بهترین بازیکن ایران دژاگه بود. بازیکن سابق تیم فولهام که بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته بود در میانه میدان همه چیز را کنترل می کرد و در اصل، نمایش این بازیکن کارکشته بود که همه چیز را به سود ایران کرد.
 
5- احتمال شکست طلسم 43 ساله
بدون شک ایران یکی از بهترین تیم های آسیاست اما با وجود قدرت زیاد، بیش از 40 سال است قهرمان جام ملت ها نشده است. ایران تا به حال 3 بار قهرمان شده که آخرین بار 43 سال پیش این اتفاق افتاده و پس از آن ایران حتی به فینال هم نرسیده است. حالا تمام نشان ها و علائم خبر از قهرمانی ایران می دهد. شب گذشته نیز ایران با هماهنگی خوب بازیکنان خود شروع بی نظیری داشت تا هواداران این تیم امیدوار باشند این طلسم در نهایت شکسته شود.

تگ ها


فوتبال