بررسی بازی‌های ایران در فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019

شانس ایران برای رسیدن به فینال لیگ ملت‌های والیبال 2019 چقدر است؟ آیا ایران می‌تواند به بهترین عنوان و رتبه‌اش در معتبرترین لیگ والیبال دنیا برسد؟...

ایران، برزیل، آمریکا، فرانسه، لهستان و روسیه. شش‌تیم نهایی از 20تیر مسابقات مرحله نهایی را آغاز می‌کنند و کولاکوویچ خوش‌شانس است که می‌تواند در شب اول استراحت کند و تیم‌های حریف را مورد آنالیز قرار بدهد. پیشرفت والیبال ایران تحت نظر کولاکوویچ کاملا محسوس است. سال گذشته در لیگ ملتهای 2018 ایران به رتبه دهم این رقابت‌ها رسید و حالا بین شش تیم نهایی این رقابت‌ها قرار دارد. به اینها رتبه 8 ایران در رنکینگ والیبال دنیا را هم اضافه کنید؛ رتبه‌ای که بهترین جایگاه یک کشور آسیایی در تاریخ والیبال دنیاست. شاگردان کولاکوویچ حالا برای رسیدن به بهترین عنوان در مسابقات جهانی باید در آمریکا با برزیل و لهستان رقابت کنند و در صورت صعود به نیمه نهایی، ایران روی یکی از سکوهای اول تا چهارم قرار خواهد گرفت.

برزیل

تنها تیمی که رقابت‌های لیگ ملتهای والیبال 2019 را جدی گرفت و با تمام قدرت و ستاره‌هایش به زمین رفت، برزیل بود. والیبال ایران تا حالا 14بار با برزیل روبه‌رو شده و 3برد و 11باخت سهم ایرانی‌ها از این مصاف‌ها بوده است؛ نکته نگران‌کننده درباره تقابل با برزیل این است؛ ایران تنها در دوران اسلوبودان کواچ آنها را شکست داده‌ و هر سه برد ایران برابر برزیل در سال 2014 اتفاق افتاده و در باقی مسابقات بازنده بوده‌ایم.

لهستان

با اینکه چندهفته پیش آنها را در ارومیه شکست دادیم، اما تیمی که به آمریکا می‌آید تا روبه‌روی ایران قرار بگیرد، ستاره‌هایی مثل کورک و کوبیاک را همراهش دارد و با تمام قدرت روبه‌روی ایران قرار می‌گیرد. حاشیه‌های مصاحبه جنجالی کوبیاک، کاپیتان لهستان علیه مردم ایران هم بر حساسیت این مسابقه افزوده است. اوضاع ایران مقابل حریف اروپای شرقی بهتر بوده است. 8برد سهم ایران و 11برد سهم لهستانی‌ها بوده است.

توضیح: عکس بالا جدول زمانی مسابقات ایران در مرحله نهایی لیگ ملتهای والیبال است.

برنامه بازی‌های ایران در فینال لیگ ملت‌های والیبال2019:

جمعه 21 تیر : ایران - لهستان/ ساعت 2:30 بامداد

شنبه 22 تیر : برزیل - ایران/ ساعت 2:30 بامداد

 

بیشتر بخوانید: 

برنامه کامل بازی‌ها + گروه‌بندی مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019

تگ ها


برنامه لیگ ملتهای والیبال 2019 برنامه کامل فینال لیگ ملت های والیبال 2019 جدول لیگ ملتهای والیبال 2019 والیبال فوتبال