بررسی «ترین‌های» لیگ نوزدهم با حضور پرسپولیس و استقلال

در پایان لیگ نوزدهم فوتبال، تیم‌ پرسپولیس صاحب بیشترین برد و استقلال صاحب بیشترین گل زده شد؛ در حالی که تیم نفت مسجد سلیمان بیشترین تساوی را به نام خود ثبت کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی پنجشنبه گذشته به پایان رسید که پرسپولیس با کسب چهارمین قهرمانی متوالی خود توانست نامش را در تاریخ این مسابقات ثبت کند.

لیگ نوزدهم به دلیل شیوع بیماری کرونا یک سال طول کشید تا طولانی ترین زمان در تمام اداور گذشته این رقابت ها باشد. نگاه اجمالی به جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر فوتبال بار دیگر نشان می دهد جزئیات در نتایج به دست آمده تیم ها چه تاثیری در سرنوشت آنها داشته است.

بیشترین برد برای پرسپولیس

بازیکنان پرسپولیس برای اینکه نشان دهند بدون برانکو ایوانکوویچ هم می توانند به قهرمانی در لیگ برتر برسند عادت به بردن خود را ترک نکردند. این تیم که فصل را با هدایت گابریل کالدرون آغاز و در نیم فصل دوم با یحیی گل محمدی ادامه داد توانست از ۳۰ بازی انجام شده به ۲۱ برد برسد. به این ترتیب پرسپولیس با ثبت رکورد بیشترین برد در یک فصل توانست خیلی زود به قهرمانی برسد و جام را برای چهارمین فصل بالای سر ببرد تا واژه «پوکر» را وارد ادبیات قهرمانی فوتبال ایران کند.

بیشترین تساوی برای مسجدسلیمان

نفت مسجد سلیمان که معمولا حضوری آسانسوری در لیگ برتر فوتبال ایران داشت برای اینکه حضورش را در لیگ تثبیت کند سراغ کسب حداقل امتیاز در بیشتر بازی های خود رفت. مسجدسلیمانی ها با هدایت مهدی تارتار ۱۷ تساوی در این فصل کسب کردند که عدد عجیبی برای تیمی محسوب می شود که با همین فرمول توانست در لیگ برتر باقی بماند. نفت مسجد سلیمان در حالی با ۳۸ امتیاز در رده هشتم جدول جا خوش کرد که حدود ۴۶ درصد از امتیازات خود را از همین تساوی ها کسب کرد.

بیشترین باخت برای شاهین بوشهر

تیم شاهین شهرداری بوشهر نخستین تیمی بود که پیش از اتمام لیگ برتر، به لیگ دسته یک سقوط کرد. این تیم نتایج ضعیفی کسب کرد و ۱۶ باخت در کارنامه اش ثبت شد تا بیش از نیمی از مسابقات فصل را باخته باشد. تیم ماشین سازی تبریز در حالی با پیروزی یک بر صفر در هفته پایانی رقابت های لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان حکم بقای خود در نوزدهمین دوره این بازی ها را امضا کرد که ۱۵ باخت کسب کرد تا نشان دهد این تیم نیم فصل از یک فصل را باخته بود. پرسپولیس، استقلال تهران و سپاهان نیز تنها با پنج باخت کمترین شکست ها را در فصل جاری داشتند.

بیشترین گل زده برای استقلال

استقلال تهران در پایان نوزدهمین دروه بازی های لیگ برتر نایب قهرمانی خود را در فصلی پر فراز و نشیب با فرهاد مجیدی جشن گرفت. تیمی که با اندره استراماچونی نتایج خیره کننده ای را کسب کرد اما انبوهی از مشکلات مدیریتی باعث جدایی مرد ایتالیایی از استقلال و حضور مجیدی شد.

آبی پوشان پایتخت با عملکرد فوق العاده مهدی قائدی و شیخ دیاباته موفق شدند بیشترین گل زده را داشته باشند. استقلالی ها در حالی ۵۵ گل به رقیبان خود در لیگ برتر زدند که شیخ دیاباته با ۱۵ گل و مهدی قائدی با ۱۰ گل بیشترین سهم را داشتند.

مهاجم بلند قامت خارجی استقلال که پس از هر گل با نشان دادن پنجه های خود شادی گل می کرد، در مصاحبه خود با تلویزیون نشان داد که قلبی مهربان دارد تا او تبدیل به یکی از آقای گل های خارجی دوست داشتنی فوتبال ایران شود.

بیشترین گل خورده برای شاهین

۵۷ گل خورده از ۳۰ بازی می تواند مهر محکمی روی سند سقوط شاهین شهردارذی بوشهر به لیگ یک باشد. شاهین بار دیگر حضوری کوتاه مدت در لیگ برتر ایران داشت تا تنها ۲۲ امتیاز را از آن خود کند. تیمی که بار دیگر به لیگ یک سقوط کرد تا حسرت را بر دل هواداران خود برای ماندن در لیگ برتر بگذارد.

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پرسپولیس لیگ برتر فوتبال ایران