بررسی دقیق حقوقی شکایت ایکاردی از اینتر؛ مائورو می‌تواند برنده شود؟

مائورو ایکاردی رسماً از اینتر شکایت کرده و حالا این اقدام قانونی ستاره آرژانتینی سرنوشت او در نراتزروی را بیش از پیش دچار سردرگمی کرده است و حال باید دید از نظر حقوقی آیا او شانس پیروزی در این پرونده را دارد یا خیر....

بررسی دقیق حقوقی شکایت ایکاردی از اینتر؛ مائورو می‌تواند برنده شود؟

به گزارش مدال؛ اقدام قانونی و شکایت «مائورو ایکاردی» علیه باشگاه اینتر و خواسته او مبنی بر بازگشت به تمرینات و دریافت 1.5 میلیون یورو غرامت، سرنوشت او را در نراتزوری با پیچیدگی بیشتر مواجه کرده است.

«ماتیا گراسانی» کارشناس حقوقی ورزش در مصاحبه با «گاتزتا دلو اسپورت» درباره پرونده ایکاردی صحبت کرده است: «ایکاردی مورد مایکل آنجلو آلبرتاتزی و شکایتش از ورونا را مثال زده اما شرایط آن‌ها کاملا تفاوت داشت. مایکل مجبور شد در رختکن متفاوت از هم‌تیمی‌هایش لباس عوض کند و اجازه تمرین کنار آنها در یک زمین را نداشت ولی ایکاردی نمی‌تواند از قربانی شدن و تبعیض صحبت کند زیرا قربانی شدن شامل گرفتن حق و حقوق حرفه‌ای ورزشکار است مانند اینکه به او اجازه استفاده از امکانات باشگاه داده نشود. اما ایکاردی مدعی‌ست که او از تمرینات تاکتیکی تیم کنار گذاشته شده یا در دیدارهای دوستانه حضور نداشت که اینها مدارک مستحکمی برای ادعایش نیست. مسئله اینجاست که آیا یک باشگاه می‌تواند تصمیم بگیرد که بازیکنی در پروژه‌اش جای دارد یا ندارد؟ در گذشته پرونده مشابهی وجود داشت؛ کالیاری در سال 2010 تصمیم به عدم استفاده از فدریکو مارکتی که ستاره آنها تا سال قبلش بود گرفت. ماسیمو چلینو، رئیس باشگاه، به طور رسمی اعلام کرد که مارکتی دیگر در برنامه آنها جایی ندارد. بازیکن شکایت کرد اما به نتیجه نرسید. در کل باید ملاحظه کنیم که باشگاه و سرمربی مسئول تصمیم‌گیری درباره حضور یا عدم حضور بازیکن در پروژه خود هستند. با تمام این تفاسیر اما پرونده ایکاردی و شکایتش از اینتر قابل پیش‌بینی نیست و امکان هر نتیجه‌ای وجود دارد. ظرف 45 روز پس از قبول شکایت، رای دادگاه اعلام خواهد شد.»

طبق گزارش‌ها اما سران اینتر مطمئن هستند تمام اقدامات آن‌ها بر اساس قانون بوده و برای ادعای خود مدرک و فیلم حضور ایکاردی در تمرینات را دارند. از طرفی سرمربی باید اجازه چیدن ترکیب خود را داشته باشد. ضمن اینکه ایکاردی از گرفتن شماره 9 از خودش نیز شکایت کرده اما باز هم باید گفت یک شماره متعلق به باشگاه است و بازیکن حقی در خصوص آن ندارد.

بیشتر بخوانید:

دلیل اصلی شکایت ایکاردی از اینتر چیست؟

تگ ها


مائورو ایکاردی شکایت ایکاردی از اینتر اینتر نراتزوری سری آ فوتبال جهان مائورو ایکاردی اینتر میلان سری آ فوتبال