بررسی شانس صعود تراکتور به دور حذفی ACL

تراکتور با تساوی بدون گل مقابل پاختاکور شانس کسب رتبه اول را در گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا از دست داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تراکتور به عنوان یکی از چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ با تیم های شارجه (میزبان گروه)، پاختاکور و نیروی هوایی همگروه است. این تیم دور رفت را با تساوی سه بر سه مقابل پاختاکور شروع و با دو تساوی بدون گل مقابل شارجه و نیروی هوایی به پایان رساند.

شروع دور برگشت برای تراکتور با کسب اولین برد همراه بود؛ این تیم با نتیجه یک بر صفر نیروی هوایی را شکست داد تا شانس صعود به عنوان صدرنشین را برای خود زنده کند. در دیدار حساس شب پنجم اما تراکتور نتوانست در دیداری سرنوشت سازی شکست دهد و به یک تساوی بدون گل دیگر در این رقابت ها بسنده کرد.

با توجه به این نتیجه و پیروزی سه بر دوی شارجه مقابل نیروی هوایی، نماینده امارات ۱۱ امتیازی شده و بالاتر از تراکتور ۷ امتیازی، صدرنشینی و صعود خود را پیش از پایان دور گروهی قطعی کرد. به این ترتیب تراکتور شانس صدرنشین شدن را از دست داد و تنها برای صعود به عنوان تیم دوم امیدوار است.

صعود به عنوان تیم دوم هم برای تراکتور ماموریت بسیار دشواری خواهد بود چرا که از بین ۵ تیم دوم گروه های منطقه غرب تنها ۳ تیم برتر به دور حذفی صعود خواهند کرد. در حال حاضر تراکتور با ۷ امتیاز در رتبه پنجم تیم های دوم منطقه غرب قرار دارد. الهلال در گروه اول با ۷ امتیاز و ۸ گل زده شرایط بهتری نسبت به تراکتور دارد و در بازی آخر به مصاف شباب الاهلی خواهد رفت که در دیدار رفت موفق به پیروزی دو بر صفر مقابل این تیم شده بود. در گروه سوم شرایط سخت تر است و استقلال و الاهلی با ۷ امتیاز از ۴ بازی امشب پنجمین بازی خود را مقابل هم برگزار خواهند کرد که در صورت رقم خوردن هر نتیجه ای در این دیدار، شرایط به ضرر تراکتور خواهد بود. در گروه چهارم النصر با ۸ امتیاز دوم است و در بازی پایانی به مصاف السدی خواهد رفت که با ۱۰ امتیاز در صدر است و شرایط این گروه هم با توجه به امتیازات فعلی به ضرر تراکتور است. در گروه پنجم نیز شرایط مشابه گروه چهارم است و الوحده با ۱۰ امتیاز در حال حاضر پایین تر از پرسپولیس ۱۲ امتیازی دوم است؛ این تیم در بازی پایانی به مصاف گوا خواهد رفت و به نظر می رسد که کار سختی برای پیروزی نداشته باشد.

به این ترتیب کار تراکتور برای صعود بسیار سخت است. این تیم بایستی علاوه بر کسب برد مقابل پاختاکور و رسیدن به امتیاز ۱۰، سعی در بالاتر بردن تعداد گل ها و تفاضل خود داشته باشد؛ کاری که با توجه به عملکرد تهاجمی این تیم تا اینجای کار (۴ گل در ۵ بازی) ماموریت بسیار دشواری است.

تگ ها


تراکتور فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال