بررسی عملکرد کالدرون درپرسپولیس/مربی آرژانتینی به دنبال فوتبال تهاجمی

کالدرون در شرایطی هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت که برانکو ایوانکوویچ طلایی ترین دوران تاریخ پرسپولیس را در سه سال متوالی با کسب 7 جام پیا پی رقم زده بود....

التهاب سکوها به دنبال محبوبیت برانکو

به گزارش خبرنگار مدال، محبوبیت برانکو حاشیه های زیادی را برای پرسپولیس به وجود آورد و اعتراض های هواداران تمام شدنی نبود و هنوز هم احتمال این که سکوهای پرسپولیس با شروع لیگ ملتهب باشد وجود دارد کما این که در بازی های دوستانه نیز کمابیش شاهد شعارها و التبهاتی در روی سکوها بودیم. کالرون اما در شرایطی مسئولیت نیمکت پرسپولیس را برعهده گرفته است که سبک و سایق کاری مختص به خودش را دارد.

کالدرون فوتبال آسیا را می شناسد

یکی از امتیازات سرمربی جدید پرسپولیس این است که سال ها در عربستان و دیگر کشورهای خاورمیانه کار کرده و با فضای فوتبال آسیا آشنا است. این مربی دو دستیار خارجی با خودش به تهران آورده اما خواکین دستیار اول او است و کالدرون بسیاری از امور را با او هماهنگ می کند. کریم باقری به عنوان مربی ایرانی در کنار کالدرون است و نقش محوری دارد در مهار حاشیه ها و برخی امور فنی به کالدرون کمک می کند. اخیرا نیز خانبان، آنالیزور سابق کی روش به کادرفنی اضافه شده است. ضمن این که محسن سیدی مربی سابق بیرانوند در نفت تهران نیز وظیفه مربیگری گلرهای پرسپولیس را برعهده گرفته است.

مخالفت کالدرون با پاس رو به عقب و بازی تاخیری

کالدرون به دنبال فوتبال کاملا تهاجمی در پرسپولیس است و به شدت با پاس رو به عقب، بازی تاخیری، نگه داشتن اضافه توپ مخالف است و فقط بر روی فوتبال رو به جلو و تهاجمی تاکید دارد و به نظر می رسد که پرسپولیس شبیه دوران دنیزلی به دنبال یک فوتبال کاملا تهاجمی باشد و باید دید کالدرون در شرایطی که به این موضوع تاکید دارد، ساختار دفاعی تیمش هم ساختار محکمی خواهد بود یا خیر...

استفاده از 2 سیستم در دستور کار سرمربی پرسپولیس

سیستم هایی که کالدرون استفاده خواهد کرد به نظر می رسد بیشتر4-2-3-1و 4-3-3 باشد. کالدرون سیستم های مختلفی را در پرسپولیس پیاده کرده است. برخی مربیان خارجی و ایرانی فقط با یک سیستم کار می کنند نمونه هایش را ما در فوتبال مان داشته ایم اما کالدرون از زمان حضورش در پرسپولیس بالغ بر 4 سیستم را در تمرینات و بازی های تدارکاتی پیاده کرده است. این نشان می دهد که او به دنبال آن است که تشخیص دهد بازیکنانش در کدام سیستم بهتر کار می کنند و همچنین در پی آن است که از دو سیستم در طول فصل با توجه به شرایط بازی حریفان بهره ببرد. فعلا قید سیستم 3-5-2 را زده است چرا که به این نتیجه رسیده است که بازیکنان ایرانی با 3 دفاع خیلی همخوانی ندارند و بیشتربر سیستم 4-2-3-1 و 4-3-3 تاکید دارد، هرچند که در دیدارهای تدارکاتی بازی با دو فوروارد و 4-4-2 را هم امتحان کرده است.

برگ برنده کالدرون چیست؟

به نظر می رسد سرمربی پرسپولیس تا حدودی ترکیب تیمش را شناخته است و تاخیر در شروع لیگ به نفع کالدرون تمام شده و این موضوع را خودش به صراحت بیان کرده است چرا که زمان بیشتری برای ایجاد هماهنگی داشته است. برگ برنده کالدرون این است که تیم برانکو برخلاف استقلال که بیش از 15 بازیکنش جدا شده اند،  تغییرات زیادی نداشته است و با حداقل تغییر به کالدرون رسیده است. 4 بازیکنان جدیدی هم که به پرسپولیس اضافه شده اند سابقه بازی در پرسپولیس را داشته اند و با تیم فعلی کاملا هماهنگ هستند.

نیمکت نشینی سیدجلال بزرگترین تغییر در پرسپولیسِ کالدرون

بزرگترین تغییر در تیم کالدرون می تواند نیمکت نشینی سیدجلال حسینی در شروع لیگ باشد. البته این به معنای تداوم نیمکت نشینی کاپیتان پرسپولیس نخواهد بود چرا که این بازیکن رابطه خوبی با کالدرون دارد و تنها مشکل در حال حاضر این است که سید جلال بخشی از تمرینات را در کنار تیم نبوده است. به همین دلیل پرسپولیس فعلا با کنعانی زادگان و خلیل زاده لیگ را شروع خواهد کرد. ترکیب تیم کالدرون به احتمال فراوان شبیه ترکیب تیم برانکو با شرح وظایفی متفاوت است، ضمن این که به احتمال قریب به یقین وحید امیری در ترکیب کالدرون فیکس خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

اقدام یک هتل قبل از طلبکار نیلسون / لوگوی پرسپولیس توقیف شد

تگ ها


باشگاه پرسپولیس سرمربی آرژانتینی پرسپولیس عملکرد کالدرون گابریل کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال