تغییرات حداقلی و جوان‌گرایی نسبی؛ کالدرون در پرسپولیس چه کرده است؟

پرسپولیس با گابریل کالدرون رویکردی به مراتب تهاجمی‌تر نسبت به فصل گذشته داشته و اضافه شدن چند بازیکن جدید نیز دست این سرمربی آرژانتینی را در بازی تهاجمی باز گذاشته است....

پرسپولیس با حداقل تغییرات نسبت به فصل گذشته در فصل جاری به میدان خواهد رفت.
به گزارش خبرنگار مدال، سرخ‌ها قهرمان سه دوره اخیر لیگ برتر هستند و این روزها در تلاش هستند تا در نوزدهمین دوره از لیگ برتر نیز موفقیت‌های خود را تکرار کنند. در این مسیر، گابریل کالدرون آرژانتینی جانشین برانکو ایوانکوویچ کروات شده است. کالدرون کار دشواری برای پر کردن جای برانکویی دارد که در مدت حضور خود در پرسپولیس جام‌های فراوانی با این تیم کسب کرده و به نوعی بهترین دوره فوتبالی این باشگاه را رقم زده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به عملکرد کالدرون در مدت حضور خود در پرسپولیس؛

تغییرات در لیست بازیکنان
سرخ‌ها بیش از هر تیم لیگ برتری دیگری در کادر بازیکنان خود ثبات داشته‌اند. تنها 4 بازیکن بزرگسال به همراه 3 بازیکن جوان در لیست خروجی پرسپولیس بوده‌اند. شریفی، رفیعی، مصلح، کریمی، درویشوند و طاهرخانی با نظر کالدرون جدا شده‌اند و بودیمیر نیز مدت‌ها پیش جدایی خود را قطعی کرده است. حفظ تمام نفرات کلیدی و اضافه شدن بازیکنانی چون احمدزاده، کنعانی‌زادگان، امیری، روستایی و چند جوان دیگر به همراه خرید خارجی این تیم، مودیبو مایگا، باعث شده بازیکنان باکیفیت بسیاری در اختیار کالدرون باشد تا جایی که با اضافه شدن مایگا، این تیم در هر پست حداقل دو بازیکن باکیفیت در اختیار خواهد داشت.
 
رفت و آمد در کادر فنی
با جدایی برانکو تغییرات زیادی در کادر فنی پرسپولیس رخ داد. سرمربی فصل گذشته پرسپولیس نفراتی چون زلاتکو ایوانکوویچ، ایگور پانادیچ و مارکو را همراه با خود به الاهلی برده و فرزاد حبیب‌الهی دیگر عضو کادر فنی پرسپولیس نیز از این تیم جدا شده تا کریم باقری تنها بازمانده کادر فنی این تیم باشد. کالدرون از دو دستیار خارجی در کادر فنی خود استفاده کرده و محسن سیدی مربی فصل گذشته سپیدرود به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها و مهرداد خانبان به عنوان آنالیزور به کادر فنی این تیم اضافه شده‌اند.

جوان‌گرایی؟ ظاهرا که خبری نیست
میانگین سنی خریدهای پرسپولیس تنها چند ماه کمتر از بازیکنان خروجی این تیم است و عملا پرسپولیس از این نظر چندان جوان نشده است. با این حال کالدرون علاقه زیادی به بازی بازیکنان جوان دارد و در حال حاضر بازیکنان جوانی چون روستایی، اسدی و حسین‌پور توجه این سرمربی آرژانتینی را جلب کرده‌اند و به احتمال فراوان در فصل جاری شانس بالایی برای بازی در ترکیب پرسپولیس خواهند داشت. اتفاقی که سال گذشته کمتر شاهد آن بودیم و حال به رغم آنکه کادر بازیکنان پرسپولیس چندان جوان نشده با این حال به احتمال فراوان پرسپولیس در فصل پیش رو با ترکیب جوان‌تری به میدان برود.

آرایش پایه؛ رویکرد تهاجمی با 3-3-4
تقریبا تمام حریفان دوستانه پرسپولیس به رویکرد تهاجمی‌تر این تیم در مقایسه با تیم تحت هدایت برانکو تاکید داشته‌اند. کالدرون از آرایش پایه 2-4-4 خطی و 3-3-4 طی روزهای اخیر بهره برده و به نظر می‌رسد بازی با 3 مهاجم برنامه اصلی پرسپولیسی‌ها در فصل جدید باشد. کالدرون در انتخاب 3 هافبک میانی روی نفراتی چون نوراللهی، کامیابی‌نیا، امیری، احمدزاده، رسن، عالیشاه و حسین‌پور حساب کرده و در خط حمله، ترابی، علیپور، مایگا، نعمتی، روستایی و اسدی در اختیار وی خواهند بود.

دورنمای پرسپولیس با کالدرون چیست؟
چهارمین قهرمانی متوالی لیگ هدف نخست پرسپولیس با کالدرون خواهد بود. برانکو و دستیارانش تنها جداشده‌های شاخص پرسپولیس در تابستان امسال بوده‌اند و بازیکنان جدا شده همگی با نظر کادر فنی از این تیم کنار گذاشته‌ شده اند کما اینکه این نفرات در دوران حضور برانکو نیز جایی در ترکیب اصلی نداشتند. در سوی مقابل با اضافه شدن نفرات ملی‌پوشی چون کنعانی‌زادگان و امیری و بازگشت مهره خلاقی چون احمدزاده در کنار حضور مایگا، پرسپولیس تیم قوی‌تری نسبت به سال گذشته در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید:
اظهارات مشابه و جالب دو بازیکن حریفان پرسپولیس؛ کالدرون بهتر از برانکو

تگ ها


پرسپولیس گابریل کالدرون ترکیب کالدرون برانکو کالدرون ترکیب مدنظر کالدرون تمرینات کالدرون دستیار کالدرون تغییرات در پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال