بررسی عملکرد یک ماهه استراماچونی؛ دیسیپلین ایتالیایی با ساعت سوئیسی

آندره آ استراماچونی ایتالیایی هم زندگی شخصی جذاب و خانواده جالبی دارد که در آن جنتلمن است و هم از نظر فنی قابل بحث و بررسی...

عالیجناب شفر، امپراتور قطبی... در ایران به خیلی ها لقب هایی داده شده که چند ماه بعد کلا از آنها پس گرفته شد و حتی یکی مثل قطبی که ممکن بود سرمربی پرسپولیس شود با ممانعت هواداران این تیم هم روبرو شد.
شفر ها از اوج تا حضیضشان به اندازه دریبل کشویی پاتوسی و گل الماس سیاه در مقابل سپاهان بود که به هوا پرتاب شد و دو هفته بعد در مشهد به زمین خورد و رفت و حتی سر تمرین هم راهش ندادند. 
پس اجازه بدهید فعلا به استراماچونی لقب ندهیم. استرا فعلا فقط خوش تیپ ایتالیایی است که خانواده دوست است و با دلیلا فوتبال ایران را در فضای مجازی و حقیقی تحت تاثیر قرار داده است. 
اقدامات اولیه استراماچونی
استراماچونی به نظر دقیق و منظم و مغرور و با برنامه و با تعامل به نظر می رسد اما خط قرمز هایش را معامله نمی کند. 
او قبل از سفر به تهران اول دستیارانش را به ایران فرستاد تا امکانات استقلال را ببیند، در وهله دوم هیچ مربی ایرانی را به کمک خود قبول نکرد او اصلا نمی خواست مثل شفر خانه به دوش و بی زمین تمرین باشد یا اینکه مربی مثل مجیدی را جانشین خودش ببیند. در واقع او با مطالعه کامل به ایران آمده بود و در ایران هم تحت هیچ شرایطی توصیه پذیر نشان نداد. استرا تا وقتی مطمئن نشد که استقلال زمین تمرین دارد حاضر نشد حتی به ایران بیاید. اصرار پیشکسوتان و مدیران هم منجر به این نشد که او دستیار ایرانی بپذیرد. 

وظیفه دستیاران استراماچونی 
عمر دانسی، مارکو کاسر و سباستینلتو، سه دستیار ایتالیایی آندره‌آ استراماچونی هستند. عمر دانسی  که متولد ۱۹۷۱ است در سال ۲۰۰۴ عهده دار مسئولیت فنی تیم جوانان برشا بوده و در سال ۲۰۰۸ همین سمت را در تیم بوفالارو به دست آورد. او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ هم عضوی از آکادمی میلان بود و مربی زیر ۱۸ ساله‌های این تیم هم بود. دانسی در سال ۲۰۱۶ به مدت یک سال عضو کادر فنی تیم پاناتینایکوس یونان بود و در سال ۲۰۱۸ به عنوان دستیار اول در تیم اسپارتاپراگ جمهوری چک مشغول به کار شد. او بیشتر آنالیزور و تئوریسین استراماچونی خواهد بود. 
سباستین لتو  هم که معروف‌ترین دستیار استراماچونی در استقلال است به تازگی وارد عرصه مربی‌گری شده است. او که متولد ۱۹۸۶ است در دوران بازی‌گری‌اش در باشگاه‌های لانوس، لیورپول، پاناتینایکوس و المپیاکوس بازی کرده و در آخرین فصل حضورش به عنوان بازیکن در تیم الامارات حضور داشت. او به نظر می رسد مربی تمرین دهنده و دستیار اصلی استرا باشد . 
مارکو کاسر ، مربی بدنسازی است که قرار است در استقلال به استراماچونی کمک کند. او فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه رم و دارای مدرک کارشناسی ارشد، تمرین دهنده حرفه‌ای ورزشکاران از کاورسیانو است. کیسر کارش را از تیم بلونو کالچیو آغاز کرده و سپس در سالرنیتانا کالچیو حاضر شده است. او سابقه حضور در نوارا و برتی ایتالیا را هم دارد. او استقلال را برای آمادگی جسمانی شلاق می زند و می دواند.

تثبیت نظم ایتالیایی و اخراج سه بازیکن
استرا در مورد نظم هم قاعده بزرگی را نشان داد و به محض بی نظمی سه بازیکن را در جا از استقلال اخراج کرد تا دیگر کسی به خودش اجازه ندهد نظم ارتش استراماچونی را به هم بریزد. با نظر «آندره آ استراماچونی» سه بازیکن استقلال از این تیم کنار گذاشته شدند. «آرمین سهرابیان»، «رضا کریمی»، «روح الله باقری» سه بازیکنی هستند که سرمربی ایتالیایی باشگاه استقلال اعلام کرد به وجود آنها نیازی ندارد.

ایجاد روحیه تیمی و تشویق
استرا سه بازیکن را اخراج کرد اما او تنها از مسیر تنبیه جلو نرفته است بلکه به طرز مرموزی از بازیکنانش تعریف می کند. حتی بازیکنانی که خودش در جریان جذب آنها نبوده و متر مناسبی برای مقایسه آنها با بازیکنان باشگاهی دیگر ندارد. 
در این زمینه یا خیلی زیاد اعتماد به نفس دارد یا آینده برایش مهم نیست اما به هر حال او از بازیکنانش تعریف کرده و این موضوع توقع را از وی بالا می برد. 


استراماچونی جنتلمن اما جدی
استرا ماچونی و خانواده اش بسیار جذاب هستند، حتی قلیان کشیدن دلیلا یا شهر بازی رفتن بچه های ماچونی سوژه روز همه شهروندان ایرانی است و آنها نوع زندگی مدرن استراماچونی را تعقیب می کنند. 
در زمین فوتبال اما استرا اصلا مثل یک مرد جنتلمن نیست، گاهی عصبانی هم می شود و چنان فریاد می زند که جلد همه نشریه ها را به خود اختصاص می دهد. 
از بعد فنی نمی توان هنوز او را آنالیز کرد، چون هنوز بازی رسمی انجام نشده اما وقتی می بینیم تمرینات را منظم و بدون حضور تماشاگر و با تمرکز کامل انجام می دهد به او امیدوار می شویم. 
مرد خانواده دوست که مثل ساعت سوئیسی منظم است فعلا جنتلمن نشان داده، شاید هم آنقدر مربی خوبی بود که لقب فوتبالی هم گرفت، مثلا استرای کاپلو ، یا استرا پادشاه یا هر چیز دیگری . فعلا اجازه دهید به همین جنتلمن بسنده کنیم و امیدوار باشیم که او هم مثل شفر و .... بد بدرقه نشود. 

تگ ها


یادداشت اختصاصی محمد سررشته‌داری آندره آ استراماچونی آمار استراماچونی تمرینات استراماچونی فوتبال