بررسی مرحله حذفی کوپاآمریکا؛ فوتبال زیبا

نگاهی به مسابقات حساس مرحله یک چهارم نهایی کوپاآمریکا که از بامداد جمعه آغاز می‌شود....

برزیل – پاراگوئه / اقبال بلند تیته

بین 8تیمی که در مرحله حذفی حضور دارند، پاراگوئه لقب ضعیف‌ترین را یدک می‌کشد. تیمی که بعد از خداحافظی روکه سانتاکروز هیچ مهاجم قابلی را در خط حمله‌اش نمی‌بیند و مشکل گلزنی دارد. برزیلی اما کم‌کم خودش را در تورنمنت پیدا کرد و در دیدار آخر مقابل پرو نمایشی برزیلی و جذاب داشت. تیمی که در صورت شکست دادن پاراگوئه احتمالا با آرژانتین روبه‌رو خواهد شد.

آرژانتین – ونزوئلا /خواب سنگین مسی

آرژانتین با هر ضرب‌وزوری بود توانست خودش را از مرحله گروهی بالا بکشد، اما در سه دیداری که آلبی سلسته برگزار کرد، هنوز ردپایی از لیونل مسی به چشم نمی‌خورد. یک ضربه پنالتی و دیگر هیچ. شاگردان لیونل اسکالونی خوش شانس بودند که در این مرحله باید با ونزوئلا روبه‌رو شوند، اما این نکته را هم فراموش نکنید که همین تیم کوچک و بی‌ستاره یکی دوماه پیش آرژانتین را در دیداری دوستانه با سه‌گل شکست داد.

کلمبیا – شیلی؛ جذاب‌ترین...

نزدیک‌ترین تقابل این مرحله را شاگردان کی‌روش با قهرمان 2دوره قبل برگزار می‌کنند. کلمبیای کی‌روش در مرحله گروهی بهترین نتایج را بین تیم‌های حاضر در تورنمنت گرفت و با 9امتیاز از گروهش صعود کرد. شیلی هم بعد از دوبرد قاطع، ترجیح داد در دیدار آخر به ستاره‌هایش استراحت بدهد و مغلوب اروگوئه شد تا رودرروی کلمبیا بایستد. برنده این دیدار به مصاف اروگوئه یا شیلی خواهد رفت.

اروگوئه – پرو؛ عصازنان تا قهرمانی

اسکار تابارز با آن قامت تکیده، عصای زیر بغل و ناتوانی جسمی، یکی از بهترین تیم‌های تاریخ اروگوئه را سروشکل داده تا اثبات کند عشق به فوتبال فراتر از تمام نقص‌های جسمانی است. پرو که در دور گروهی نشان داد ایرادهای زیادی در خط دفاعش دارد، حالا با بحرانی به نام کنترل زوج کاوانی- سوارز روبه‌روست.  

بیشتر بخوانید: 

اتفاق عجیب؛ پشت‌پا زدن به جیمی جامپ!

تگ ها


کوپاآمریکا کلمبیا آرژانتین برزیل اروگوئه پرو شیلی UEFA Champions League فوتبال