بررسی نقاط ضعف رئال مادرید از نگاه مارکا

تنها 8 روز تا پایان مهلت نقل و انتقالات تابستانی باقی مانده و هنوز شک و تردید‌های زیادی در مورد ترکیب رئال مادرید وجود دارد...

به گزارش مدال، امیلیو کونترراس، خبرنگار روزنامه مارکا، در یادداشت اخیر خود 8 نقطه ضعف واضح ترکیب رئال مادرید را بررسی کرده و این سؤال مطرح است که آیا این تیم می‌تواند برای فتح عناوین رقابت کند؟

بعد از تساوی خانگی این هفته مقابل وایادولید، خیلی چیز ها باید تغییر کند تا زین الدین زیدان بتواند تیمش را آماده رقابت برای تمامی عناوین ممکن در فصل جاری کند.

گلزنی

کریم بنزما گلزنی می کند، اما لوکا یوویچ از همین حالا برچسب نیمکت نشین خورده است. گرت بیل، هامس رودریگز، وینیسیوس جونیور و ادن هازارد همگی باید کمک کنند تا جای خالی گل های کریستیانو رونالدو پر شود. در میان هواداران و بازیکنان رئال مادرید هنوز هم این حس وجود دارد که جای خالی فوق ستاره ترین بازیکن تاریخ باشگاه، باید با بازیکنانی مثل نیمار یا پوگبا پر شود.

سرعت

یکی از بزرگترین مشکلات تیم زیدان سرعت بازی تیم است. تونی کروس، کاسمیرو، لوکا مودریچ و معمولاً ایسکو فاقد انرژی و سرعت لازم هستند و بازی آنها کند و قابل پیش بینی است. با گذشت هر فصل آنها کمرنگ تر می شوند و حالا تنها سایه ای از آنها باقی مانده که در کنار هم سه لیگ قهرمانان متوالی را فتح کردند.

هافبک‌ها

در مورد رئال مادرید بیشتر به مشکلات گلزنی اشاره می شود، اما ضعف خط میانی چشمگیر تر است و مأموریت زیدان در تجدید قوای موتور خط میانی با نزدیک شدن به پایان مهلت نقل و انتقالات تقریباً نیمه کاره مانده است. مارکوس یورنته که جانشین کاسمیرو بود فروخته شد، دنی سبایوس، گزینه تعویضی کروس و مودریچ قرض داده شد و زیدان دقایق بازی بیشتری در اختیار فدریکو والورده قرار داده است. با اینحال، هنوز در فصل جدید و در بازی های رسمی از او استفاده نشده است و تقریباً آرزوی خرید پوگبا در تابستان امسال غیرممکن به نظر می رسد. در نهایت خط میانی رئال مادرید برای فصل 2019/20 بدتر از فصل 2018/19 است.

کناره‌ها

با توجه به مصدومیت هازارد، بار هجومی تیم از کناره ها بر دوش وینیسیوس است که نفوذ کرده و دفاع حریف را بهم بریزد، اما تاکنون او هیچ نشانه ای از بازیکن هیجان انگیز فصل 2018/19 که خطوط دفاعی حریفان را آزار می داد، ندارد. مارکو آسنسیو با مصدومیتی طولانی مدت فصل را از دست داد و ایسکو آماده به نظر نمی رسد، که یعنی بازیکنی در حد نیمار لازم است.

کنترل در هر دو محوطه جریمه

واقعیت این است که برای پیروزی در بازی ها نباید حتماً خوب بازی کرده باشید، فقط کافی است که در هر دو محوطه پایانی، تعیین کننده و دقیق باشید. تیبو کورتوا، ایکر کاسیاس نیست و تاکنون آمار او در تساوی و شکست ها بسیار ناامید کننده بوده است. در طرف دیگر زمین، قبلاً هم در مورد مشکل گلزنی صحبت شده است و این مسئله مقابل وایادولید هم ثابت شد.

گزینه‌های روی نیمکت

6 ماه بعد از روی کار آمدن مجدد زیدان، 300 میلیون یورو هزینه نقل و انتقالات شده و سرمربی فرانسوی هنوز هم نسبت به گزینه های خود روی نیمکت متقاعد نیست. انقلابی که همه انتظارش را داشتند هرگز محقق نشد. او در مورد بازی با وایادولید و هنگامی که نتیجه 1-0 بود، می گوید: "آن توپ لعنتی را دور کنید (به زیر توپ بزنید)!" که نشانگر تعداد گزینه هایی است که او در اختیار دارد؛ در ترکیبی که صد ها میلیون یورو برای آن هزینه شده است.

جوانی

وینیسیوس، آسنسیو، سبایوس، اودریوزولا، آندری لونین، رودریگو، کوبو، خسوس وایخو و تئو هرناندز برای جوان سازی ترکیب تیم خریداری شدند، اما مقابل وایادولید ترکیب تیم هیچ تفاوت چندانی با سال 2014 نداشت. حتی در غیاب مودریچ، میانگین سنی تیم 29 سال بود و به راحتی می توان فهمید که چرا تیم بدون تغییر، این چنین محو می شود.

خرید‌هایی در سطح جهانی

بیش از 300 میلیون یورو هزینه شده اما تنها هازارد می تواند به ترکیب اصلی راه پیدا کند. فرلاند مندی نیمکت نشین مارسلو است، همین مسئله در مورد یوویچ و بنزما، میلیتائو و واران هم صدق می کند و رودریگو نیز باید برای کاستیا بازی کند یا قرض داده شود! اگر رئال مادرید قصد فتح عناوین را داشته باشد، باید نام های بزرگتری به خدمت بگیرد؛ بازیکنی مثل نیمار یا پوگبا.

اخبار مرتبط:

لحظه‌شماری مورینیو برای جانشینی زیدان در رئال مادرید

ماشین زمان زیدان؛ رئال ۲۰۲۰ با خط حمله رئال ۲۰۱۴!

تگ ها


روزنامه مارکا زین‌الدین زیدان فلورنتینو پرز کهکشانی‌ها فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال