بررسی نقل‌وانتقالات لیگ جزیره؛ قلک خالی آقای شیر

آنالیز و بررسی نقل وانتقالات تابستانی لیگ جزیره؛ کدام تیم‌ها بیشترین هزینه را کردند؟ کدام باشگاه بیشترین بازیکن را خرید؟ و... ....

باشگاه‌های لیگ جزیره در پنجره تابستانی 99بازیکن جدید را به لیگ برتر اضافه کردند و حدود 1/4میلیارد پوند پول خرج کردند تا قلک جزیره خالی شود. آنها با 5خرید بالای 60میلیون پوند، بیشترین هزینه را بین تمام لیگ‌های اروپایی کرده‌اند. هری مگوایر مدافع لسترسیتی هم با انتقال 80میلیون پوندی به اولدترافورد گرانترین خرید تابستانی 2019 لقب گرفت.

5خرید گرانقیمت لیگ‌برتر در تابستان 2019:

 

ریخت‌وپاش یونایتد

با اینکه خریدهای آرسنال خیلی سروصدا کردند و چشمنواز بودند، اما این تیم اولگنار سولسشر بود که رکورد خرید را در این فصل زد و با جذب 3بازیکن - هری مگوایر، آرون وان بیساکا و دنیل جیمز – 148میلیون پوند هزینه کردند. نکته جالب اینکه آستون‌ویلا که این فصل از چمپیونشیپ به لیگ برتر صعود کرده، با 144میلیون پوند تیم دوم نقل و انتقالات لقب گرفت تا نشان دهد نمی‌‎خواهند دوباره سقوط را تجربه کنند.

جدول هزینه‌های خرید 20باشگاه لیگ جزیره در تابستان 2019:

 

 

چلسی، مظلوم‌تر از همیشه

تابستان برای هواداران چلسی یک کابوس تمام‌عیار بود. آنها ابتدا مائوریسیو ساری را از دست دادند. در مرحله بعد بزرگترین ستاره تیم – ادن هازارد-  به رئال رفت و در آخرین ساعت‌های نقل و انتقالات هم داوید لوئیز راهی دیگر تیم لندنی آرسنال شد تا فاجعه برای چلسی تکمیل شود. بعد از چلسی که 213میلیون پوند از فروش بازیکنانش پول  به دست آورد، لسترسیتی دومین فروشنده بزرگ لیگ جزیره بود.

جدول باشگاههایی که بیشترین فروش را در تابستان 2019 داشتند:

 

 

موردعجیب آستون ویلا

از احاظ تعداد بازیکن، آستون ویلا باشگاه بودن رقیب لیگ جزیره بود. آنها در تابستان 12بازیکن جدید به ترکیبشان اضافه کردند و 6بازیکن را هم کنار گذاشتند تا بیشترین تغییرات را داشته باشند. بعد از آنها هم اورتون با خرید 6بازیکن و فروش 17بازیکن که تعداد زیادی از آنها در تیم دوم بازی می‌کردند، رکورددار بود. اما کمترین تغییر را هم چلسی تجربه کرد که تنها یک بازیکن جدید خرید و 15بازیکن فروخت تا کسی نداند در این باشگاه لندنی چه خبر است!

جدول تعداد بازیکنان ورودی و خروجی به باشگاههای لیگ جزیره در تابستان 2019

تگ ها


اخبار نقل وانتقالات یادداشت یادداشت‌های اختصاصی آرسنال منچستر یونایتد چلسی استون ویلا لیگ برتر فوتبال