بررسی واگذاری ورزشگاه شیرودی به اداره کل ورزش استان تهران در دولت

وزارت ورزش و جوانان به منظور حفظ و صیانت از مهمترین آثار تاریخی-ورزشی کشور، پیشنهاد واگذاری مجموعه ورزشی شهید شیرودی (امجدیه سابق) به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران را ارائه نموده است....

به گزارش مدال و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به عنوان یک شرکت صد در صد دولتی از شرکت‌های وابسته به وزارت ورزش و جوانان به شمار می‌رود.

با تشکیل این شرکت و به منظور تقویت بنیه مالی آن، تعدادی از املاک سازمان تربیت بدنی وقت یا ادارات تابعه استانی از جمله مجموعه ورزشی شهید شیرودی (امجدیه سابق) در سال ۱۳۸۳ با مصوبه هیئت وزیران به آن شرکت منتقل شد و از سال ۱۳۹۰ در راستای اجرای قانون سیاست‌های کلی اصل (۴۴) در لیست بنگاه‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفت، موضوعی که با وجود گذشت حدود ۹ سال هنوز میسر نشده است.

از این رو با توجه به جایگاه ویژه مجموعه ورزشی فوق به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه‌های ورزشی استان تهران و ضرورت بازسازی و انجام تعمیرات اساسی آن به منظور حفظ و صیانت از مهمترین آثار تاریخی-ورزشی کشور و هم چنین ظرفیت موجود در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برای تعمیر، نگهداری و بهره برداری از آن مجموعه به عنوان یکی از برجسته‌ترین مجتمع‌های ورزشی پایتخت، این وزارت در نظر دارد به استناد ماده (۱۱۸) قانون محاسبات عمومی کشور نسبت به واگذاری مجموعه مذکور به اداره کل مزبور اقدام نماید.

به همین منظور وزارت فوق به کمیسیون لوایح دولت پیشنهاد نموده تا موضوع انتقال مجموعه فوق به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران مورد بررسی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

صادقانه در گیتی پسند کار کردم/ برای شمسایی آرزوی موفقیت دارم

مناظره متولیان قبلی و فعلی فدراسیون کشتی در خصوص ابهامات مالی

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان ورزشگاه شیرودی پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت هیئت دولت