بررسی وضعیت فدراسیون فوتبال و انتخاباتش در نشست وزیر با مجلسی‌ها

ساماندهی فدراسیون فوتبال و انتخابات این فدراسیون یکی از مواردی بود که در نشست مشترک وزیر ورزش با رئیس فراکسیون ورزش مجلس مورد بررسی قرار گرفت....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، محمدمهدی فروردین نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدارش با مسعود سلطانی فر نتایج این جلسه را مثبت ارزیابی کرد.

وی با تصریح براینکه این دیدار در راستای مسئولیتش در فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی محقق شده توضیح داد که در این جلسه راهکارهای تعامل با قوه قانونگذاری و این وزارتخانه با هدف توسعه ورزش در ابعاد مختلف و رفع مشکلات در سطح ملی با وزیر ورزش و جوانان به تبادل نظر پرداختیم.

فروردین بیان کرد که در این نشست ساماندهی فدراسیون فوتبال به ویژه بحث اساسنامه مورد بررسی قرار گرفت و وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که انتخابات آن انجام خواهد شد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه یکی از اولویت های مجلس و وزارت ورزش و جوانان خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال است، تصریح کرد: قطعا از این اتفاق استقبال خوبی می شود.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است تحقق خصوصی سازی در ورزش یکی از مواردی است که موجب ترغیب بخش خصوصی برای حضور در عرصه ورزش خواهد شد.

فروردین یکی دیگر از موارد مطرح شده دراین دیدار را بیمه ورزشکاران عنوان کرد و از حمایت وزیر ورزش و جوانان در ارتباط خبر داد.

وی با مهم خواندن تبلیغات محیطی در بحث درآمدهای پایدار برای باشگاه ها، حق پخش تلویزیونی رویدادهای ورزشی را مورد توجه قرار داد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در خصوص تحقق حق پخش تلویزیونی اظهار داشت: هفته آینده جلسه ای را با مسئولان صدا و سیما در این خصوص خواهیم داشت تا در قالب تفاهم نامه بتوانیم مطالبه بحق جامعه ورزش را جامه عمل پوشانده و یک کار اساسی در این راستا انجام دهیم.

وی اهمیت حمایت از جامعه ورزش بدلیل آسیب ناشی از کرونا را مورد توجه قرار داد و پیشنهاد تهیه ی بسته های حمایتی برای ورزش را مطرح کرد.

فروردین ادامه داد: در همین راستا مجلس آمادگی دارد در بودجه ۱۴۰۰ حمایت لازم را از عرصه ورزش بویژه از باشگاه های آسیب دیده داشته باشد .

وی با تاکید برنظارت قراردادهای بازیکنان و مربیان خارجی در سطح ملی، انجام کار کارشناسی در این حوزه را بسیار مهم خواند و گفت: باید تلاش کنیم بودجه های تخصیصی به ورزش به شکل بهتری هزینه شود.

تگ ها


وزیر ورزش و جوانان فراکسیون ورزش مجلس محمدمهدی فروردین فدراسیون فوتبال