برزیل - آرژانتین/ سوپرکلاسیکوی 104 ساله

امشب از ساعت 21:15 ورزشگاه ملک فهد شاهد رویارویی بزرگترین تیم های دنیای فوتبال است ......

امشب از ساعت 21:15 ورزشگاه ملک فهد شاهد رویارویی بزرگترین تیم های دنیای فوتبال است. دیداری بین آلبی سلسته و سلسائو که به سوپرکلاسیکو معروف است.

تیم برزیل که نتوانست در جام جهانی موفق ظاهر شود قصد دارد خود را آماده کند تا در دوره های بعدی کوپا آمریکا و جام جهانی نمایش بهتری داشته باشد زیرا حتی شکست در فینال نیز برای برزیلی ها شکست محسوب می شود. تیته سرمربی تیم سلسائو، آمار 79 درصد پیروزی در 29 بازی را در اختیار دارد و به نظر می رسد جایگاه مطمئنی روی نیمکت برزیل دارد. در سمت دیگر اما آرژانتین کاملا در بحران به سر می برد. این تیم که در جام جهانی با شکست سنگین مقابل فرانسه حذف شد هم اکنون حتی سرمربی مشخصی نیز ندارد و تیمی که در 5 دوره اخیر کوپا آمریکا 4 بار به فینال رسیده است اصلا شرایط خوبی احساس نمی کند.

آخرین جدال این دو تیم در سال 2017 در ملبورن استرالیا برگزار شد که در آن آرژانیتن با گل مرکاتو بازی را با برد پشت سر گذاشت.

برزیل توانسته در 40 بازی از 104 بازی مقابل آرژانتین به برتری برسد و آرژانتین نیز 38 برد کسب کند. 26 بازی نیز مساوی شده است.

ترکیب احتمالی برزیل: آلیسون – دنیلو – مارکینیوس – میراندا – ساندرو – کاسمیرو – فرد – آگوستو – کوتینیو – نیمار – خسوس

ترکیب احتمالی آرژانتین: رومرو – کنمن – اوتامندی – موری – آکونا – پاره دس – مزا – باتالیا – لو سلسو – دی بالا - ایکاردی

آرژانتین پس از جام جهانی هنوز شکستی نداشته اما با رقیبانی چون گواتمالا و عراق رودر رو شده است. تیم برزیل نیز در 19 بازی اخیر خود تنها 1 شکست داشته که همان باخت مقابل بلژیک آن ها را از جام جهانی حذف کرد.

بهترین برد برزیلی ها در سال 1945 با نتیجه 6-2 و بهترین برد آرژانتینی ها در سال 1940 با نتیجه 6-1 رقم خورده است.

تگ ها


فوتبال