برزیل-آرژانتین؛ فینال کوپا آمه‌ریکا با تماشاگر و مجانی!

مقامات ریودوژانیرو سرانجام تایید کردند که مسابقه فینال کوپا آمه‌ریکا بین برزیل و آرژانتین با حضور تماشاگران در ماراکانا برگزار شود....

به گزارش "ورزش سه"، سرانجام پس از بحث و جدل های بسیار، مقامات استان ریودوژانیروی برزیل اجازه دادند تا فینال کوپا آمه‌ریکا بین برزیل و آرژانتین که در بامداد یکشنبه ، با حضور تماشاگران و با حدود ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه ۷۸۲۸۵ نفری ماراکانا برگزار شود.

دانیل سیولی، سفیر آرژانتین در برزیل، گفت که به تماشاگران آرژانتینی ۲۲۰۰ صندلی اختصاص داده خواهد شد، اما تصریح کرد که این بلیط ها به فروش آنخواهند رسید بلکه آنها به طور رایگان در میان شهروندان آرژانتینی که دارای گواهی اقامت در کشور برزیل هستند، توزیع می شوند.

وی گفت: "در مجموع حدود ۵،۵۰۰ تماشاگر در این بازی حضور خواهند داشت، زیرا آنطور که من می دانم این استادیوم ظرفیتی ۵۵،۰۰۰ نفری دارد.( در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ ماراکانا ظرفیت میزبانی از  ۶۰،۰۰۰ نفر را داشت). آرژانتین مانند برزیل ۲۲۰۰ صندلی خواهد داشت و ۱۱۰۰ صندلی دیگر نیز برای مسائل مربوط به حفظ پروتکل های بهداشتی اختصاص داده شده است.

بسیاری از آرژانتینی ها هستند که می خواهند به این مسابقه بیایند. اما این بلیط ها فقط مختص ساکنان برزیل است. ۱۸ هزار نفر از اتباع آرژانتین در ریودوژانیرو زندگی می کنند، این بلیط ها فقط برای آرژانتینی های ساکن در برزیل است."

برای ورود به ورزشگاه ارائه آزمایش سریع آنتی ژن با نتیجه منفی که بیش از ۴۸ ساعت از آن نگذشته باشد ضروری است. در مورد بستگان و دوستان بازیکنان موضوع متفاوت است، تست PCR منفی باید طی ۷۲ ساعت گذشته انجام شده باشد و صندلی های آنها در همان بخشی است که مقامات حضور دارند. به گفته سفیر آرژانتین روز شنبه در ماراکانا رئیس فیفا جیانی اینفانتینو حضور خواهد داشت اما رئیس جمهور برزیل، جائر بولسونارو به ورزشگاه نخواهد آمد.

برخلاف آنچه در ژانویه گذشته در چارچوب فینال مسابقات کوپا لیبرتادورس آمریکا بین پالمیراس و سانتوس اتفاق افتاد، عموم مردم قادر به تجمع و نشستن در یک بخش از ورزشگاه نخواهند بود بلکه در سراسر استادیوم پخش می شوند. همچنین باید بین هر شخص یا خانواده حداقل یک فاصله دو متری وجود داشته  باشد.

تگ ها


لیونل مسی نیمار تیم ملی آرژانتین تیم ملی برزیل فوتبال جهان آرژانتین برزیل فوتبال